Viduču pamatskola kopā ar LATVIJAS SKOLAS SOMU

Saulainā 25.septembra piektdiena Viduču pamatskolai bija īpaša. Visi skolas skolēni klašu audzinātāju pavadībā devās mācību ekskursijās. Katrai skolēnu grupai tika izveidots savs maršruts un saplānota saturīga un bagāta mācību diena. Tajā vienlaicīgi tika apgūtas vizuālā māksla, mājturība un tehnoloģijas, mūzika, vēsture, dabaszinības, latviešu valoda un citi mācību priekšmeti. To visu mācījāmies mūsu kaimiņnovados.

1.-5.klašu skolēni devās uz Balvu pusi. Balvu novada muzejā notika mācību stunda piecās muzeja zālēs, kurās iepazināmies ar Ziemeļlatgales kultūras mantojumu – mūziku, folkloru, paražām, cilvēku prasmēm un daudzām vietējām vērtībām. Īpašu interesi izraisīja video projekcijas, kurās atpazina Medņevas pagasta ļaudis. Ļoti aizrāva modernie mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi un tehnoloģijas – video projekcijas un skārienjūtīgo ekrānu materiāls. Unikāla iespēja bija redzēt mūsdienu mākslinieku darbus, jo pašlaik muzejā ir apskatāma Latvijas laikmetīgās keramikas izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra : „DOT / punkts”. Mācību stundu muzejā noslēdzām ar pastaigu pa Lāča dārzu un ar kopēju bildi zem muižas simtgadīgā ozola zariem. Minizoo Rančo „Ozolmājas” baudījām iespēju pabūt dabā, apskatīt, samīļot un arī pabarot dažādus dzīvniekus. Redzējām vairāku šķirņu ēzeļus, kazas un aitas. Pārsteidza dzīvnieku dažādība: kamieļi, Āfrikas izcelsmes savvaļas govis, alpakas, ķenguri, Āfrikas strausi, Austrālijas lielākais putns emu un Dienvidamerikas lielākais putns nandu, spilgti zili zaļie pāvi un karaliskais pāvu pārītis, dekoratīvie baloži, krāsainie fazāni.  Mūs  priecēja arī krāšņie māju putni – tītari, zosis, pīles un vistas. Bērni varēja ieiet dārziņā pie trušiem, novērtēt viņu neparastās mājiņas, noķert kādu trusīti un pat paņemt klēpī samīļot.

Vecākie skolas skolēni devās uz pretējo pusi, lai tuvāk iepazītu Baltinavas un Malnavas pagastus. Vispirms apmeklējām Baltinavas novada Demerovu.  Tur kopā ar prasmīgo amatnieku Vilhelmu Laganovski iegrimām kokapstrādes pasaulē un piedalījāmies sienaspulksteņu ar skolas nosaukumu izgatavošanā. Vienlaicīgi meistars stāstīja par savu amatu un ļāva darboties ar dažādām koka rotaļlietām – konstruktoriem. Vēl Balinava mūs pārsteidza ar skaistajiem rudens skatiem, ko varējām baudīt no baznīcas torņa augstumiem. Mūs laipni uzņēma, veltīja savu laiku sirsnīgai un izzinošai sarunai Baltinavas Kunga Jēzus Kristus pasludināšanas Romas katoļu baznīcas prāvests Staņislavs Prikulis. Pēc Baltinavas apskates, ceļš tālāk veda uz Malnavu, kur atrodas mūsu skolas absolventu iecienītā Malnavas koledža. Tās mācību telpas, apkārtnes vēstures lappuses, daudzveidīgā tehnika piesaistīja mūsu uzmanību. Dauzi nopietni sāka plānot savu nākotnes dzīves ceļu, saistot to ar mācībām koledžā.

Visas dienas norises varēja notikt pateicoties valsts iniciatīvas LATVIJAS SKOLAS SOMA finansējumam, kuras galvenais mērķis – ļaut skolēniem iepazīt mūsu Latviju, tās kultūru, dabu un cilvēkus.

Teksts un foto – Viduču pamatskolas klašu audzinātājas Māra Medne, Biruta Logina, Antra Prancāne, Velta Ļvova, Inita Raginska, Līga Makšāne, Līga Babāne, Anita Smuška

Citas ziņas no šīs kategorijas

INFORMĀCIJA KLIENTIEM

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ...

Sociālā un veselības aprūpes jautājumu komiteja

BALVU NOVADA DOMES SOCIĀLĀ UN VESELĪBAS APRŪPES JAUTĀJUMU KOMITEJA 2021.gada 16.novembrī, plkst.09.00. Sēde notiks ...

Viļakas jaunieši piedalās jauniešu apmaiņas projektā Armēnijā

No 5. līdz 12. novembrim Viļakas jauniešu iniciatīvu centra jaunieši viesojās Armēnijā, kur piedalījās ...