Dzejas svētki Viļakas Valsts ģimnāzijā

       Reizē ar rudens zeltītajiem saules stariem, daudzkrāsainajām asterēm un gladiolām Latvijā jau daudzus gadus tiek organizētas Dzejas dienas.Tā ir vērtība mūsu tautas kultūrā, mākslā, identitātē, jo tiek skandēti vārdi, kuri uzrunā, stiprina, sargā un iedrošina.

      Viļakas Valsts ģimnāzijā šogad dzejas svētki bija īpaši, jo tie tika organizēti kā ceļojums pa radošajām darbnīcām, kurās notika dažādas aktivitātes.

     Pēc liriska ievada 12.kl.skolēnu M.Urbāna, K.Bizunes, K.Zelčas sniegumā notika izloze, un aizraujošais ceļojums varēja sākties.

      Pirmajā darbnīcā ,, LAKUGA”, kuru vadīja skolas direktore S.Šaicāne, skolēni iejutās latgaliskajā vidē, minot vārdus un attēlojot tos ,,Mēmajā šovā”.

      Otrajā ceļojuma pieturā,, IZJŪTU ROTAĻAS” dalībniekus sagaidīja latviešu valodas un literatūras skolotāja R.Vilkaste, iesaistot radošā dzejošanas un kolāžu veidošanas procesā.   

     Trešajā darbnīcā ,,QUESS THE LYRICS” angļu valodas skolotāja L.Leitena piedāvāja aktivitāti, kurā skolēni interaktīvi pārbaudīja savas klausīšanās un populāru dziesmu vārdu zināšanas prasmes.

     Krievu valodas skolotājas T.Nāgeles vadītajā ceturtajā darbnīcā ,,БУРИМЕ ”dalībnieki vispirms noskaidroja, ka šis vārds nozīmē. „Topošie dzejnieki” lika kopā atskaņas pēc attēliem, un bija svarīgi noskaidrot, kurš vairāk izveidoja vārdus ar atskaņām. Jaunāko klašu grupas centās pabeigt iesāktās atskaņu miniatūras. Savukārt vidusskolas klašu jaunieši paši sacerēja humoristiskus dzejoļus ar dotajām atskaņām.

      Piektajā ceļojuma pieturā ,,BONJOUR, POĒTE!” pie skolotājas S.Bondares skolēniem bija iespēja iepazīties ar franču valodu un veikt uzdevumus, klausoties Joe Dassin dziesmu,,Les Champs – Elysees”.  

      Sestajā darbnīcā ,,WOERTERSPIEL”, kuru vadīja vācu valodas skolotāja E.Zaremba-Krīgere, dalībnieki, vadoties pēc atskaņām tekstā, ievietoja dzejolī trūkstošos vārdus, kā arī, klausoties dzejoli, izvēlējās pareizo vārdu.

     Radošais ceļojums noslēdzās ar pateicības vārdiem gan pedagogiem, gan dalībniekiem un skanīgām kopdziesmām.

     Saulainā rudens diena, dzejiski rotaļīgā un radošā noskaņa dalībniekos raisīja pozitīvas izjūtas un solīja atkalsatikšanos nākamā gada Dzejas dienās.

Informāciju apkopoja Valodu MK vadītāja R.Vilkaste
Foto-A.Dvinska

 

                                

Citas ziņas no šīs kategorijas

Balvu novadā norisinājās “Mājas kafejnīcu dienas 2023”

26. un 27. augustā Balvu novadā trešo reizi norisinājās “Mājas kafejnīcu dienas” ar devīzi ...

“Ivuški” Latvijas mazākumtautību festivālā Zeme zied

Šī gadā 14.augustā Jelgavā noritēja  pirmais Latvijas Mazākumtautību festivāls ar mākslinieciskās koncepcijas moto „Zeme ...

PAZIŅOJUMS

Covid-19 siekalu testu saņemšanas un nodošanas vieta Viļakā – Abrenes iela 9 (renovētā ēka ...