Rekovā “Ābola svētki” pirmsskolas bērniem

Saulainā un siltā 25.septembra rītā pie Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” bērnu laukumā notika ābola svētki pirmsskolas bērniem.

            Bērni iepazinās ar dažādām ābolu šķirnēm un neparastiem faktiem par ābolu. Bērniem tika uzdoti dažādi jautājumi par āboliem un to izmantošanu dzīvē. Daudzi Rekovas pirmsskolas bērni bija pārsteigti, ka no sakaltēta ābola un tā mizām var veidot tēju, ābolā ir vairāk nekā 50 dažādi vitamīni, kā arī ābols ir brīnišķīgs auglis, kurš spēj aizvietot zobu birsti.

            Ābola svētkos tik spēlētas dažādas spēles un minētas mīklas saistībā ar āboliem, dārzeņiem un augiem. Bērniem ļoti patika meklēt ābolu bērnu laukumā, kurš tika noslēpts un vēlāk to bija jāatrod. Tika veidoti ezīši no āboliem, kas attīsta bērnu fantāziju, kā arī pirktu motoriku.

            Pēc visām aktivitātēm, bērni spēja nogaršot un baudīt dažādu ābola šķirņu garšu. Daudziem no tiem patika tieši saldie un mīkstie āboli.

            Paldies Rekovas pirmsskolas bērniem un audzinātājiem par aktīvu dalību šajos svētkos!

Teksts un foto: Šķilbēnu pagasta kultūras centra vadītājs Normunds Orlovs

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Iespēja vingrot ONLINE

No 21.oktobra Balvu novada iedzīvotājiem un ikvienam interesentam ir iespēja vingrot Online četras dienas ...

Balvu novada dome aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam Atzinības raksts

18.novembrī svinēsim Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu. Svinīgo sarīkojumu laikā, lai apzinātu un godinātu ...

Drīzumā ID karte būs obligāts dokuments

No 2023.gada 1.maija personas apliecība (eID karte) būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, ...