Meža dienas 2020

Liepa zied, liepa zied
Baltajiem ziediņiem;
Stādīsim liepu mežu
Apkārt mūsu pagalmiņu.
                (Latviešu tautasdziesma)

  1. septembrī (Baltu vienības dienā) Viļakā notika “MEŽA DIENAS 2020”, kuru laikā 29 dalībnieki stādīja „LAIMES KOKUS”. Šogad “Meža dienās” īpašu uzmanību pievērsām Viļakas liepu aleju stādījumiem – uz Pils un Parka ielām.

Saulainās un siltās “Meža dienas” ievaddaļā notika izglītojošā daļa ar Annas Āzes ieteikumiem parku un mežu stādīšanā un apsaimniekošanā. Pakavējāmies arī Viļakas liepu aleju vēsturē un uzzinājām daudz jauna par “Meža dienām” no Annas Āzes personīgajiem Meža muzeja materiāliem un plakātiem. Daiļdārzniece Kristīne Rundzāne dalībniekiem deva nelielu priekštatu par svarīgo fotosintēzes procesu, meža likumdošanu, Meža attīstības fonda projektiem un atgādināja cik vērtīgi koki ir liepas.

Viļakas novada dome pavasarī Latvijas Pašvaldību savienībai pieteica pieteikumu projektam “Meža dienas 2020”.  Šogad projekta moto: „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”.

Projekts tika apstiprināts un rudenī piešķīra finansējumu 200 eur zāģmateriālu iegādei (liepiņu  atbalsta stabiņiem, koka soliņu un koka atkritumu tvertņu atjaunošanai parkā) un 500 eur koku un stādu iegādei.

Viļakas – Marienhauzemes liepu alejas papildinājām ar 30 Parastajām liepām (tās arī sastādīja vislielākās izmaksas), savukārt muižas parku papildinājām ar dažādiem košumkrūmiem. Pilsētas skvērā projekta ietvaros tika izveidotas košumkrūmu dobes.

Liels Paldies Žīguru Meža muzeja vadītājai Annai Āzei un visiem “Meža dienu 2020” dalībniekiem – Viļakas Valsts ģimnāzijas direktorei Sarmītei Šaicānei, skolniekiem, skolotājām un dalībniekiem par liepu aleju stādīšanu! Lai aug mūsu “LAIMES KOKI”!

Krāsainu, saulainu un radošu rudeni!

Daiļdārzniece Kristīne Rundzāne
Foto: Mareks Šubenieks, Kristīne Rundzāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

LAD klientus pa tālruni apkalpo darba dienās no plkst.7.00 līdz 20.00

Lauku atbalsta dienests no 2020.gada 2.marta uzsāk jaunu pieeju klientu apkalpošanā. Klientiem darba dienās ...

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde tiek sasaukta 24.09.2020. plkst.15.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...