Skolēni vēlas kļūt par uzņēmējiem!

Viļakas Valsts ģimnāzijā jau otru gadu īsteno Junior Achievement Latvia skolēnu mācību uzņēmumu programmu, kurā jauniešiem ir iespēja apgūt uzņēmējdarbības prasmes, reāli veidot savu mācību uzņēmumu, kā arī piedalīties tirdziņos, kur iespējams gūt ne tikai pieredzi pārdošanā, bet nopelnīt sev kabatas naudu.

Šī gada 22.septembrī skolnieces un topošās uzņēmējas Sendija Zaremba, Dinija Šimanovska, Sabīne Maksimova un Santa Aleksāne, kā arī skolotāja Madara Jeromāne un Santa Šmite devās uz Madonu, lai piedalītos minētās programmas seminārā „Jauno uzņēmēju skola 2020”.

Semināra mērķis bija sekmēt inovatīvas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, kam piemīt izaugsmes potenciāls, tāpēc skolēniem tika sniegta informācija un praktiska pieredze par inovatīvas uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, darbojoties JA Latvia programmās. Skolotāji tika informēti par to, kā ietekmēt un motivēt jauniešu karjeras izvēli, pievēršot uzmanību skolēnu mācību uzņēmumiem kā uzņēmējspēju attīstošam procesam un veiksmes atslēgai uzņēmējdarbībā.

Iesākumā JA Latvia valdes priekšsēdētāja Jāņa Krievāna vadībā devāmies pa dažādo programmu labirintiem, kas vērsti uz skolēnu pašizaugsmes veicināšanu, līderību un uzņēmējspēju attīstību, kam sekoja reāli jauniešu pieredzes stāsti, kas iedvesmoja mūsu skolēnus izmēģināt jaunas iespējas, piemēram, piedalīties konkursā „Biznesa pasaku konkurss” un „ Biznesa skices”, kur iespējams laimēt līdz 3000 eiro sava uzņēmuma veidošanai.

Noslēgumā skolēni piedalījās radošajā darbnīcā „Lean biznesa kanvas”, ko vadīja Radošā biznesa inkubatora vadītāja un RISEBA Programmu direktore  Zane Raščevska.

Informāciju sagatavoja Viļakas Valsts ģimnāzijas Skolēnu mācību uzņēmumu programmas vadītāja un koordinatore Madara Jeromāne

Foto no pasākuma arhīva

Citas ziņas no šīs kategorijas

17. maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā 17. maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā ...

Pirms apkures sezonas parūpējies par mājokļa ugunsdrošību!

Iestājoties rudenīgam un vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk ...

Svinīgā ceremonijā apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020“ saņēmēji

Svinīgā ceremonijā, ko sestdienas, 6. marta, vakarā no Latgales vēstniecības GORS tiešraidījusi Latvijas Televīzija, ...