Dzejas dienu sanākšana Rekovā

Gan labas visas gadskārtas,
Bet rudens vislabāk man patīkas.
Kad mīļā rudens nebūtu,
Ak, sakāt, ko tad mēs darītu? (Rainis)

18. septembrī pie Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” norisinājās dzejas dienu sanākšana “Manā domu atvilktnē ir kāda slēptuve… Tajā guļ nenosūtīta vēstule…”.

2020. gadā dzejas dienas svin savu 55 gadu jubileju un izvēlētais moto ir “Dzeja dziedē”. Ar šo pasākumu tika, tiek atzīmēta Raiņa dzimšanas diena un šogad viņam aprit 155 gadi. Rainis izcils latviešu dzejnieks, dramaturgs, žurnālists un kultūras darbinieks, filozofs un politiķis. Tā ir personība ar milzīgu garīgās enerģijas un radošās darbības amplitūdu.

Lielu lomu Raiņa dzīvē spēlēja Aspazija. Rainis savu misiju saskatīja spējā sniegt Aspazijai garīgu spēku un patstāvību, Aspazija – nodrošināt darbīgo, praktisko dzīvi.

Raiņa un Aspazijas savstarpējā sarakste aptver 35 gadus abu dzejnieku radošajā mūžā. To veido 2499 vēstules latviešu, krievu un vācu valodā: 1154 Aspazijas vēstules Rainim un 1345 Raiņa vēstules Aspazijai. Šī divu pasaules mēroga radošu personību sarakste ir neaizstājams un nepārvērtējams avots Latvijas kultūras un vēstures kontekstā un pētnieciskajā perspektīvā.

Dzejas dienu sanākšanā tika lasīta gan Raiņa dzeja, gan dažādu citu autoru veidoti darbi. Klausījāmies folkloras kopas “Rekavas dzintars” un Šķilbēnu pagasta kultūras centra jauniešu kapelas muzikālo izpildījumu. Vērojām, Borisovas tautas nama muzikāli literārās kopas jauniešu veikumu, iestudējot un atklājot Raiņa atziņu darbu “Kalnā kāpējs”.

Ārā bija vēsi, toties mūs spējas sasildīt kopā būšana, mūzika, karsta tēja un uz ugunskura vārīta zupa.

Paldies visiem par dalību dzejas dienu sanākšanā un ceru, ka dzeja katru no mums spēs sasildīt un dziedēt!

Šķilbēnu pagasta
kultūras centra vadītājs:
Normunds Orlovs

Citas ziņas no šīs kategorijas

“Manā dārzā balti dzīves pulksteņi sit…” /E. Dortāne/

Dzejniece, lauksaimniecības zinātņu doktore – Eva Dortāne  (Genovefa Lakše) dzimusi 1936. gada 15. martā ...