Viļakā viesojas „Metožu karuselis”

Biedrība “Virica” ir uzsākusi Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”projekta Nr.4 “Kopā būt!” īstenošanu. Pirmā projekta aktivitāte bija “Metožu karuselis”, kura laikā visiem novada pedagogiem bija iespēja iepazīties ar jaunām neformālās izglītības metodēm, kuras var izmantot mācību procesā, tādā veidā padarot to interesantāku. Aktivitāti nodrošināja biedrība “Izglītojošo spēļu un metožu asociācija”. Apmācības sākās ar psiholoģes, kouča un mācību vadītājas Nataļjas Gudakovskas īslekciju par neformālās izglītības metožu un spēļu izmantošanu mācību procesā. Nataļja pastāstīja, cik nozīmīgas ir šīs metodes un kā tās var atvieglot, daudzveidot un uzlabot mācību darbu. Nākošā īslekcija bija par pasakām un par to, ko tās mums jau no pašas bērnības ir mācījušas, kādas vērtības caur stāstiem var iemācīt ne tikai bērniem, bet arī jauniešiem. Par pasakām stāstīja grāmatas “ 52 patiesības” autores Kristīne Vilcāne un Jolanta Jērāne. Starp kafijas pauzēm un tirdziņu, kura laikā varēja šīs metodes arī iegādāties, notika arī darbnīcas, kurās pedagogiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar katru no metodēm. Turpinājumā sekoja psiholoģes un tavasmetodes.lv vadītājas Agitas Šmitiņas īslekcija “Īsais stresa menedžments “Māksla neizdegt, citiem dodot!”” , kura bija ļoti iedvesmojoša un vērtīga īsi pirms jaunā mācību gada uzsākšanas. Noslēgumā uzvedibas.lv vadītāja Līga Bērziņa pastāstīja kā izveidot savu izglītojošo spēli. Katrs skolotājs saņēma apliecību par dalību apmācībās. Pēc aktivitātes tika iegādātas arī vairākas metodes, kuras tiks izmantotas mācību darbā ar skolēniem.

Jau šogad skolās uzsāksim īstenot mācību programmas, kas balstās uz kompetencēm, tāpēc apmācībās iegūtās idejas un metodes būs lielisks palīgs jaunajā darba cēlienā.

Informāciju sagatavoja jaunatnes darbiniece Elīna Sprukule

 

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Citas ziņas no šīs kategorijas

Par plānoto elektroapgādes pārtraukumu

Akciju sabiedrība “Sadales tīkls” rūpējoties, lai katrā Latvijas uzņēmumā un mājā būtu droša un ...

Noslēdzies sadarbības projekts ar Latvijas Universitāti

30.aprīlī noslēdzies 2021.gada 1.novembrī uzsāktais stažēšanās projekts Latvijas Universitātes akadēmiskajam personālam Viļakas Valsts ģimnāzijā ...

Pozitīvas pārmaiņas saimniecībā “Vītoliņi”

Saimniecības “Vītoliņi” saimnieks Viktors Sobols pagājšgad realizēja projektu Nr.2019-VND-2-06 “Uzņēmējdarbības attīstība Viļakas novada Šķilbēnu ...