Ciemiņu diena Viļakas novadā

  1. augusts Viļakas novadā bija ciemiņu diena, kad bija iespēja apskatīt, izzināt un iepazīt jaunos tūrisma objektus un pakalpojumus.

Vispirms no plkst. 11:00  līdz 14:30 savā jaunajā metālkalšanas darbnīcā ciemiņus sagaidīja metālkalējs Igors Trešutins. Lai gan bija sanācis misēklis ar telefona numuru, gribētāji veiksmīgi bija atraduši darbnīcu un viņiem bija lieliska iespēja iepazīt seno arodu. Drosmīgākie varēja paši sev pagatavot suvenīru – laimes naglu līdzņemšanai. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka šāda darbnīca ir vienīgā Latgalē. Pieteikties uz dalību darbnīcā var zvanot T.: 26519040, Parka iela 2, Šķilbani, Šķilbēnu pagasts.

No plkst. 14:00  līdz 17:00 Upītes ciemā savas durvis apmeklētājiem vēra senlietu kolekcija Stabļovā, kurā ciemiņus sirsnīgi sagaidīja Juris un Ilze Supes ar ģimeni, cienājot apmeklētājus ar ķiploku ziedu pesto maizītēm. Apmeklētāji varēja gan apskatīt, gan aptaustīt dažādas senlietas, interesantus darba rīkus, fotogrāfijas un citus priekšmetus.  T.: 29326534. Stabļova, Upīte, Šķilbēnu pagasts.

Viļakas pilsētas ciemiņiem  dienas garumā bija iespēja izbraukt pilsētas skaistākās vietas ar feiniem dzelteniem velosipēdiem. Kopumā pieejami 10 velosipēdi ar ātri un ērti regulējamiem sēdekļu augstumiem, 3 Shimmano Nexus ātrumiem rumbā un Led apgaismojumu. OFO velosipēdu nomu iespējams pieteikt pa T.: 26423374, Viļaka, Jāņu iela 7.

Dienas noslēgumā, no plkst. 16:30  līdz 18:00, izsalkumu bija iespējams remdēt Kultūrvēsturiskā lauku sētā “Vēršukalns”, kur saimnieks galdā cēla lauku vistas zupu un neizpalika arī lauku krāsnī tikko izcepta baltmaizīte ar sviestu un ievārījumu. Pieteikt maltītes var zvanot T.:25648877, c. Svilpova, Susāju pagasts.

“Vēršukalnā” atrodas arī “Million star hotel” , līdz ar to lauku sētas apmeklētājiem bija unikāla iespēja ar acs kaktiņu ielūkoties burbulī.

Paldies visiem objektu saimniekiem par sadarbību un ciemiņu uzņemšanu. Ja vēlies uzzināt jaunumus un ko vēl pie mums var apskatīt un sadarīt, tad ieskaties arī www.visitvilaka.lv

Informāciju sagatavoja: Viļakas novada tūrisma speciāliste Inese Matisāne

 

 

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Tautas skrējiens „Rekova – Balkani -Rekova” 10. septembrī

Aicinām uz tradicionālo TAUTAS SKRĒJIENU „Rekova – Balkani -Rekova” šī gada 10. septembrī! Sākums ...

Ārkārtas Finanšu komitejas sēde

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc Ārkārtas Finanšu komitejas sēdi 2022.gada 25.janvārī plkst.11.00. Sēde ...

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale sasauc Izglītības, kultūras un sporta jautājumu ...