Viļakas novada kolektīvi ,,Dēka” un ,,Rekavas dzintars” koncertē Peipusa ezera festivālā Igaunijā

16.jūlijā Viļakas novada kolektīvi-Viļakas Kultūras nama deju kopa “Dēka” (vadītāja Akvelina Jevstigņejeva) un KC “Rekova” folkloras kopa “Rekavas dzintars” (vadītājs Vilis Cibulis) tika ielūgti piedalīties Peipusa ezera svētkos – festivālā Rāpinas rajona Mehikoormā Igaunijā.

Tie jau bija piektie Peipusa ezera svētki, kuri notika no 11. līdz 18. jūlijam.

Festivāls ir  kultūras pasākums, kas savieno Peipusa ezera ostas un kursē no ezera ziemeļu gala uz dienvidiem, un tas gan vietējiem, gan reģionālajiem apmeklētājiem Peipusa ezeru parāda daudz aizraujošākā veidā nekā parasti.
Kuģi ar kultūras kravām katru dienu astoņu dienu laikā ierodas jaunajā ostā, kur visas dienas garumā tiek veiktas dažādas aktivitātes, kas iepazīstina ar Peipusa ezera kultūras mantojumu un dabu, sniedz pārskatu par igauņu tradicionālo mūziku un iespēju piedalīties semināros, kruīzos un koncertos.

Ēdināšanu Peipusa ezera festivālā nodrošina tikai vietējie uzņēmumi, kuri ir ieradušies iepazīstināt ar reģiona pārtikas kultūru. Dienas beigās viesi var baudīt brīnišķīgu koncertu tieši Peipusa ezera krastā.

Arī Viļakas novada kolektīvi “Dēka” un “Rekavas dzintars” piedalījās festivāla kultūras programmā. Sniedzot stundu garu koncertprogrammu, kolektīvi  iepazīstināja igauņus ar latviešu un latgaliešu dejām un dziesmām.

Mūsu kolektīviem bija iespēja skatīties un klausīties Igaunijas kolektīvus -Räpinas pašvaldības jauniešu pūtēju orķestri un  tautas deju grupu “Helgerid”, kā arī izbaudīt Igaunijas amatiermākslas kolektīvu pirmās vietas ieguvējus valstī, grupas “Sinu Naine” koncertu.

                                    Viļakas kultūras nama direktore Akvelina Jevstigņejeva
                                                                                                          Foto: Andris Zelčs

Citas ziņas no šīs kategorijas

PASNIEGS APLIECINĀJUMUS PAR NEMATERIĀLĀ KULTŪRAS MANTOJUMA VĒRTĪBAS IEKĻAUŠANU NACIONĀLAJĀ SARAKSTĀ

 4. decembrī plkst. 13.00 tiks pasniegti apliecinājumi par nemateriālā kultūras mantojuma vērtības iekļaušanu Latvijas ...

Skolēnu pārtikas pakas

Lielajā piektdienā 10.04.2020. Viļakas novada dome ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes un Viļakas ...

Aicina pieteikt nevalstiskās organizācijas konkursam „Ziemeļlatgales nevalstisko organizāciju gada balva”

Eiropas Ekonomikas zonas un  Norvēģijas finanšu  instruments 2014.-2021.gadam |  Aktīvo iedzīvotāju fonds Latvijā | ...