Notiks 4.starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2020”

4.starptautiskajā glezniecība plenērā “Valdis Bušs 2020” šogad piedalīsies mākslinieki no Baltijas valstīm.  Dalībnieki ir Aivis Pīzelis, Latvija; Agnija Ģērmane, Latvija; Ilgvars Zalāns, Latvija; Ruta Eidukaityte, Lietuva, Mykole, Lietuva, Liisi Tani, Igaunija.

Viļakas novada dome sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru organizē starptautisko glezniecības plenēru “Valdis Bušs”, lai atdzīvinātu un celtu godā gleznotāja Valda Buša piemiņu un popularizētu glezniecību Latgales reģionā un veicinātu Viļakas atpazīstamība. Šogad starptautiskais glezniecības plenērs Viļakas novadā notiks no 13. līdz 24.jūlijam. Projekts (Nr.LKP2020/48)  ir saņēmis Latgales kultūras programmas atbalstu 3000,00 Eur apmērā, projektu līdzfinansē Viļakas novada dome.

Projekta mērķis ir noorganizēt Viļakas novadā 4. starptautisko glezniecības plenēru “Valdis Bušs 2020” un izveidot ceļojošo izstādi ar  jaunradītiem mākslas darbiem, lai saglabātu Latgales daudzveidīgo kultūrvidi un veicinātu mākslas jaunrades procesu, sekmētu starptautisko sakaru attīstību un kultūras vērtību pieejamību plašākai sabiedrībai.

Šogad plenēra laikā notiks divi oficiāli izstāžu pasākumi. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar pagājušā gada dalībnieku Aivi Pīzeli, no 2020.gada 25.maija līdz 17.jūlijam Viļakas novada muzeja izstāžu zālē, Klostera ielā 1, ir apskatāma Aivja Pīzeļa izstāde. Tā kā Covid 19 ierobežojumu dēļ nebija iespējams atklāt Aivja izstādi, tad visus interesentus aicinām uz izstādes noslēgumu 17.jūlijā plkst. 16.00.

Plenēra laikā tapušo darbu izstādi atklāsim 2020.gada 23.jūlijā plkst. 16.00 Kultūras un radošo industriju centrā Viļakā, Klostera ielā 1.

Uz drīzu tikšanos!

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas