Izdots Ziemeļlatgales vīru dziesmu albums

Viļakas novada folkloras kopa “Upīte” izdevusi Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu “Padzīdam i…”, kura ierakstā līdzās folkloras kopas dalībniekiem piedalījušies arī Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta un citi. Albuma prezentācija paredzēta 20. jūnijā Upītē notiekošajā pasākumā “π-dzīdam”.

Jaunajā albumā, kas ir jau ceturtais folkloras kopas albums, iekļautas 17 Ziemeļlatgales dziesmas. Tās savas dzīves laikā no Upītes puses teicējiem pierakstījis novadpētnieks, dzejnieks, folklorists Ontons Slišāns (1948–2010). 2009. gadā Ontons Upītes Tautas namā vadīja meistardarbnīcu “20. gs. pirmās puses visvairāk dziedātās dziesmas Upītes apkārtnē”, kas bijusi kā ierosme folkloras kopas vadītāja Andra Slišāna idejai par šo dziesmu ierakstīšanu albumā. 14 albuma dziesmas ir tieši no šīs meistardarbnīcas, bet tās albumā papildinātas ar vēl trim Upītes puses dziesmām. Kā mazi bērni vīru dziesmu meistardarbnīcās savulaik piedalījās arī folkloras kopas dalībnieki, Ontona Slišāna mazbērni Kate un Domeniks Slišāni, kuri nu ir dziesmu 2020. gada apdaru autori.

Albuma ierakstā līdzās folkloras kopas “Upīte” dalībniekiem piedalījušies un Ziemeļlatgales dziesmas iedziedājuši arī Latvijā labi zināmi mūziķi – Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta, Arnis Slobožaņins, tāpat ierakstā piedalījušies arī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, grupa “Unknown Artist” un citi.  

“Padzīdam i…” vizuālo noformējumu veidojuši Jēkabs Slišāns un Artūrs Slišāns, dziesmu ierakstus apstrādājis Māris Keišs. Albuma izdošanu atbalstījuši: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Valsts kultūrkapitāla fonds.

  1. jūnijā Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte” aicina uz tradicionālo ielīgošanu Viļakas novadā – pasākumu “π-dzīdam”, kas reizē būs arī jaunā albuma “Padzīdam i…” prezentācijas pasākums. Albuma prezentācija iecerēta plkst. 17.00, bet vakara koncerta programma no 18.00. Pasākumā šogad piedalīsies folkloras kopa “Upīte”, grupa “Unknown Artist”, grupa “All Day Long”, kā arī “The Evening Sun” un apvienība “Kei-Rei”. Ieeja albuma prezentācijas pasākumā bezmaksas, vakara koncertā – 1,00 €, nopērkot biļeti iepriekšpārdošanā bezrindas.lv. Pasākuma norisē tiks ievēroti visi šobrīd noteiktie pulcēšanās ierobežojumi un drošības noteikumi.

Audio:

Beidžu, beidžu garu celi – https://youtu.be/7eVdMA4Y4_s

Tāvs dālam naudu deve – https://youtu.be/pbZqZPIHlmk

Plašāka informācija:
Andris Slišāns
Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
Mob. tel. +371 29621058, e-pasts: andris.slisans@gmail.com

https://www.facebook.com/NKMCupite

#UpītieDzeiveJauka

Citas ziņas no šīs kategorijas

Aicina Latgales jauniešus piedalīties izglītojoši radošā pasākumu ciklā “Ar Eiropys tvierīņi Latgolā”

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko ...

Var iesniegt lauku bloku precizējumus

No šā gada 7.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku un ainavu elementu precizēšanu. Precizēšanas ...