Sociālais dienests informē par brīvprātīgo palīdzības kustību #paliecmajas

Viļakas novada Sociālais dienests informē iedzīvotājus, par iespēju izmantot brīvprātīgo palīdzības kustības #paliecmajas platformu, lai nodrošinātu papildus palīdzību riska grupas iedzīvotājiem un tiem, kam ir jāievēro pašizolācija – https://paliec-majas.lv/

Brīvprātīgo palīdzības kustības mērķis ir savest kopā brīvprātīgos ar cilvēkiem, kam palīdzība nepieciešama ir visvairāk – senioriem un citiem cilvēkiem pašizolācijā, kuriem noderētu kāds, kas aiziet uz veikalu vai aptieku.

Visi brīvprātīgie un cilvēki, kuriem palīdzība ir nepieciešama, reģistrējas brīvprātīgo palīdzības kustības platformā, līdz ar to saziņa ar starp cilvēkiem ir droša!

Kas ir brīvprātīgo kustība #paliecmājās?

Brīvprātīgo kustība ir pašorganizēta grupa, kura caur zvanu centru un mobilo aplikāciju savieno jebkuru cilvēku apkaimē, pilsētā vai novadā, kam nepieciešama palīdzība, ar brīvprātīgajiem – līdzcilvēkiem, kas vēlas palīdzēt. Šobrīd par brīvprātīgajiem ir pieteikušies 350 cilvēki visā Latvijā.

Brīvprātīgo atbalstam strādā reģionālie koordinatori, kas veido arī saikni ar vietējām pašvaldībām, NVO un uzņēmējiem.

Kustība#paliecmājās šobrīd veido aktīvu sadarbību ar uzņēmējiem, lai atbalstītu cilvēkus krīzes situācijās.

Kā var veidot sadarbību?

Palīdzības tālrunis 25661991 darbojas visu diennakti un pieņem pieprasījumus latviešu, krievu un angļu valodā. Saņemtie pieprasījumi nonāk mobilajā aplikācijā, kas piesaistīta ģeogrāfiskai vietai.

Drošība

Par brīvprātīgajiem var kļūt tikai identificējoties ar interneta banku vai e-parakstu. Pēc reģistrācijas brīvprātīgais saņem tālruni saziņai ar palīdzības lūdzēju tikai tad, kad ir piekritis šo uzdevumu izpildīt. Sistēmā ir iespējams izsekot, pie kura brīvprātīgā ir nonācis kurš pieprasījums. Tādējādi tiek nodrošināta datu aizsardzība un personu identifikācija.

Brīvprātīgais darbs tiek veikts pēc “aizvērto durvju” principa – ir iespējams sazināties pa tālruni – brīvprātīgais vienmēr piezvanīs iepriekš, atstāt naudu ārpus dzīvesvietas, paņemt produktus, kad brīvprātīgais jau ir aizgājis.

Gadījumos, kad ir nepieciešama profesionāla vai cita veida palīdzība, #paliecmājās vienmēr sazināsies ar pašvaldību, sociālo dienestu vai citu organizāciju.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem: https://paliec-majas.lv/buj/

Plakāti drukai: https://paliec-majas.lv/plakati/

Vairāk informācijas: Inese Vaivare, inese@paliec-majas.lv

Aicinām brīvprātīgos pieteikties koordinēt kustību #paliec mājās Viļakas novadā, sazinoties ar Sociālo dienestu: tālrunis 27823247.

Informāciju sagatavoja Viļakas novada Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ieskaties jaunajā Balvu novada tūrisma mājaslapā www.visit.balvi.lv !

Jaunizveidotajā tūrisma vietnē www.visit.balvi.lv  vienuviet pieejama informācija par Balvu novada tūrisma piedāvājumu – naktsmītnēm, ...

Jauni tūrisma pakalpojumi Ezertūrē

Projekta īstenotājs: Viļakas novada Medņevas pagasta zemnieka saimniecība “Sēnītes” Kontaktpersonas: Alvis Šmits, tālr. 26486751/ ...

Uzsākta projekta Nr.3 „Būt un darīt” īstenošana

Biedrība „Skolēnu vecāku biedrība” uzsāk jaunu projektu Nr.3 ”Būt un darīt”, kas tapis sadarbībā ...