Ziedi nozied, bet pasaka paliek…

Kad pavasara ziedu krāšņums vēl nerotā mūsu dārzus, radās iecere paciemoties Annas Sakses „Pasakās par ziediem”. Rakstniece dzimusi 1905. gadā un šogad viņai 115. dzimšanas diena. Literārās pasakas pirmo reizi izdotas 1966. gadā un priecējušas jau vairākas lasītāju paaudzes. Literatūrzinātniece Saulcerīte Viese  kāda izdevuma priekšvārdā raksta: „Nozied ziedi, izgaist krāsu un smaržu bagātība. Aiziet cilvēki ar saviem likteņiem, bēdām un priekiem. Bet pasaka paliek. Un līdz ar pasaku – viss labais un smejamais, saudzējamais un apkarojamais. Zied pasaku naktsvijole grāmatā, un mēs saņemam negaistošo iztēles burvību.”

Pasaku iztēles burvībā Viļakas novada bibliotēkā 11. martā dalījās lasītāju klubiņa „Mantinieces” dalībnieces. Klausījāmies pasakas par Peoniju, Narcisi, Liliju, Sniegpulkstenīti. Kundzei, kura runāja par Magoni, matus rotāja košs magones zieds, arī kleitas auduma rakstā – magones. Patīkamu pārsteigumu un prieku sagādāja bijusī bibliotekāre Valentīna Strupka,  no galvas precīzi izstāstot pasakas tekstu par Vijolīti. Datora ekrānā varēja aplūkot gan dabīgu ziedu fotogrāfijas, gan tos pašus ziedus, veidotus no mākslīgiem materiāliem. Tika vērtēta pasaku varoņu rīcība, cilvēku tikumi un paradumi. Runājām arī par tām puķēm, kuras zied mūsu pašu dārzos, kādas ir to kaprīzes un audzēšanas noslēpumi.

Laikā, kad nedrīkstēs pulcēties dažādos pasākumos, lasiet grāmatas! To lappuses slēpj daudz faktu, notikumu, dzīves ainu un atziņu.

„Lasot, smadzenes tiek darbinātas un uzlabojas citas spējas: tu sāc justies možāks, prāts ir skaidrāks, kā arī asāks. Grāmatu lasīšana ir ne tikai savas dzīves kvalitātes uzlabošana, bet arī izklaide un atpūta reizē” – http://www.tapals

Ir Lielā gavēņa laiks, tāpēc derīgi lasīt arī kristīgo literatūru, lai pilnveidotu sevi un sagatavotos Kristus dzimšanas svētkiem. Lai svētīgs šis neparedzētais klusuma laiks!

 

Pasaku burvību baudīja bibliotēkas vadītāja Rutta Jeromāne.

Foto: R. Jeromāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Var pieteikties platību maksājumiem. Iesniegumus LAD palīdz aizpildīt un iesniegt arī pa tālruni

No šā gada 8.aprīļa līdz 15.jūnijam Lauku atbalsta dienesta klienti Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) ...

Balvu novada domes sēde

Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc domes sēdi 2022.gada 25.augustā, plkst.09.00. Sēde notiks klātienē Bērzpils ielā 1A, ...