Semenovā viesojās brīvprātīgā darba veicēja Helena un Liana

Es vēlos aizceļot…. Mums katram gribētos apskatīt kādu citu valsti un iepazīties ar skaistākajām vietām, valodu un kultūru. Par valsti visvairāk var pastāstīt cilvēks, kurš tur ir piedzimis un uzaudzis. Viļakas jauniešu iniciatīvu centra Semenovas jauniešiem kārtējo reizi bija iespēja nokļūt kadā citā valstī, jo pie mums ciemojās brīvprātīgā darba veicējas Liana no Armēnijas un Helena no Norvēģijas. Jauniešiem tika dota lieliska iespēja iepazīties ar Norvēģijas dabas skaistumu un Armēnijas tradīcijām- tika apgūtas jaunas zināšanas, kopīgi darbojāmies radošajās meistardarbnīcās, spēlējām dažādas sporta un galda spēles un brīvprātīgajām meitenēm iemācījām galda spēli „novus”,  jo līdz šim viņas to nemācēja. Lianai vairāk patika vadīt radošajās darbnīcas, kurās darbojāmies ar dažādiem materiāliem:  makaroniem, krāsaino papīru, vilnas diegu, dāvanu lentītēm, salmiem, sienu u.c. Helenai ļoti patika iesaistīties sportiskās aktivitātēs, tāpēc bieži ar jauniešiem spēlēja volejbolu vai futbolu. Janvārī kopīgi noorganizējām „Ziemas dienu” – dažādas sportiskas aktivitātes ārā. Diemžēl, ziema mūs nelutināja ar sniegu un ziemīgiem laikapstākļiem, bet vienmēr var pielāgoties un atrast nodarbes, Liana iemācīja jaunas spēles, kā, piemēram, „One If by Land, Two If by Sea”, „Doggy, Doggy, Where’s Your Bone”. Visvairāk jauniešiem patīk meistardarbnīcas, kad notiek ēdienu gatavošana. Kā jau parasti, Ziemassvētku smaržas izjutām cepot piparkūkas, bet neatņemama pieredzes apmaiņa ir picu cepšanā, kopā ar brīvprātīga darba veicējām iegūstam un smeļamies jaunas idejas, bet galvenais visi kopā varam apēst un pacienāt viens otru. Jaunieši ar lielu interesi iesaistījās „Pildīto pankūku” meistarklases darbnīcā. Plānās pankūkas iesmērējām ar šokolādes krēmu un salikām šķēlītēs sagrieztu banānu, tad sarullējām. Hm….visiem sanāca garšīgi! Kopā pavadītais laiks aizritēja ātri un interesanti. Lai labi vaicas Helenai un Lianai! Paldies par iegūto pieredzi un pozitīvajām emocijām!

“Projekts Nr. 2019-2-LV02-ESC11-002634 „Give to get” tika finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”

Informāciju sagatavoja jaunatnes darbiniece Antra Prancāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Noslēdzies projekts „Viens par visiem-visi par vienu”

Biedrība „Skolēnu vecāku biedrība” īstenojusi projektu „Viens par visiem-visi par vienu”, kas norisinājās sadarbībā ...

Elektronisko ieceļotāju reģistrācijas sistēma (IECIS)

Autotransporta direkcija, pamatojoties uz 2020. gada 09. jūnija Ministru kabineta Nr. 360 noteikumiem “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 ...

Muzejpedagoģiska programma “Deportācijas cilvēku atmiņās”

1949.gada 25.marta deportācijas bija līdz šim vislielākā masveida cilvēku izsūtīšana uz Sibīriju. No Latvijas ...