Kā pavadījām ziemas mēnešus Viļakas pamatskolā

2020.gada pirmie mēneši jau aizritējuši.  Tie bija darbīgi, spraigi un aizaujošiem notikumiem bagāti.

Mēs centīgi mācījāmies un pildījām savus ikdienas ierastos darbiņus, paspējām arī sagatavoties dažādajiem konkursiem, olimpiādēm un sacensībām. Sākām ar starpnovadu pirmklasnieku konkursa dabaszinībās apmeklējumu Balvos, kur guvām pieredzi un rūdījumu, piedalījāmies arī matemātikas olimpiādē 5.un 6.klašu skolēniem. Skolā sacentāmies Skatuves runas mākslā un laipni uzņēmām novada labākos šīs prasmes meistarus, lai izvirzītu vistalantīgākos Latgales reģiona konkursam. Arī pieaugušie skolas iemītnieki cītīgi strādāja. Apkopējas cīnījās ar pavasarim raksturīgajām smiltīm, sētnieks slaucīja vēja pūstās pērnējās koku lapasJ. Skolotājas apmeklēja konferenci “Skolēnu personības attīstība – viens no būtiskiem skolas uzdevumiem” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kursos “Pašvadīta mācību procesa pamats – daudzveidīgu domāšanas metožu lietošana”, ko rīkoja Viļakas Valsts ģimnāzija, VISC rīkoto skolu administrācijas semināru Daugavpilī. Direktore piedalījās IAC un Britu padomes organizētā projekta “Kopā dzīvot, mācīties un strādāt” noslēguma seminārā Siguldā.

Bet nopietnajam darbam pa vidu paspējām arī svinēt svētkus un priecāties. 5.un 6.klašu skolēni izzinošā mācību braucienā apmeklēja Rēzekni un R.Gruševas un M.Boldānes sagatavotās muzejpedagoģiskās nodarbības par muižām Viļakas apkārtnē. Pirmklasnieki ar saviem skolasbiedriem 14.februārī svinēja svētkus – 100 dienas skolā. Tas ir ļoti svarīgs pasākums pēc adaptācijas perioda skolā: pierašana pie jauna kolektīva, skolotājiem un jaunas vides. Pirmās skolas dienas ir īpašas pirmklasnieku dzīvē. Kad skolēni veiksmīgi izturējuši 100 mācību dienas – it kā pārbaudes periodu – tad, protams, ir ko atzīmēt un svinēt. Pirmklasnieki kopā ar grāmatu varoņiem Pepiju un Anniku pastāstīja par skolā pavadītajām dienām. Šajā laikā ir apgūta visu burtu rakstība, pilnveidota lasītprasme un apgūti skaitļošanas pamati,  dziesmas,  deju soļi.  Pirmklasnieki šajās simts dienās kļuvuši par kolektīvu, iemācījušies, ko nozīmē būt par skolēnu Viļakas pamatskolā. Kā jau svētkos klājās, bērni kopā ar vecākiem, baudīja skolas pavārīšu sarūpēto svētku kliņģeri, vēlāk lustējās Sirsniņdienas disenītē kopā ar pārējiem skolas draugiem.

Pašā februāra izskaņā paguvām saķert ziemu, izbaudījām ziemas priekus ceļot sniegavīrus, cietokšņus un vienkārši iekrist baltajā, pūkainajā sniedziņā.

Bet nu, pavasarim vārti vaļā!

 

Teksts – I.Krilova, I.Šaicāne

Foto – no skolas arhīva

Citas ziņas no šīs kategorijas

Izzinoša ekskursija par II pasaules karu Viļakas pilsētā

21.aprīlī Viļakas muzejs kopā ar Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēniem devās izzinošā ekskursijā iepazīstot II ...

FK “Upīte” nevar nomierināties – uzņemts jau ceturtais klips!

Pagājušā gada novembrī folkloras kopa “Upīte” izlaida savus pirmos trīs videoklipus, kas tapuši dziesmām ...