Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019 Rekavas bibliotēkā

Aizvadītā gada rudenī Rekavas bibliotēkā 11 bērnudārza sagatavošanas grupiņu bērni (sešgadnieki un piecgadnieki) uzsāka iepazīšanos ar bērnu 5+ žūrijas 2019 grāmatām, noklausoties to lasījumus un līdz šī gada 31.janvārim veica šo grāmatu novērtēšanu.

Trīs skolēni no 1. – 4. kl. (bērnu žūrija) un četras skolnieces no 5. – 12.kl (jauniešu žūrija)  paši individuāli veica grāmatu lasīšanu un novērtēšanu.

Visus bērnu un jauniešu žūrijas dalībniekus var apskatīt http://bibliotekas.lv/rekava/pages/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija.php

Lasījumu laikā ar pirmsskolas sagatavošanas grupiņu bērniem iepazinām divas latviešu autoru  un četras cittautu  autoru bērnu grāmatiņas.

Lasījumus sākām ar Ineses Paklones dzejoļu grāmatiņas “Es picas brālēnu cepu” iepazīšanu. Šajā Ineses Paklones grāmatā satiekam pašpārliecināto Rīgas puiku Albertu, prātvēderu Niku, dvīņus Bruno un Edgaru.
Dzejoļos ir izlasāma visa zēna pasaule, attiecībās ar viņa ģimenes locekļiem.

Sekoja Jūditas Kopenas un Marjas Meijeres “Grāmata Benijam” lasījums.

Lietainās dienās, omulīgi ieritinājusies, Sema lasa grāmatas, taču viņas suņuks Benijs negrib lasīt. Viņš grib rotaļāties!  Ko meitenīte izdomāja, lai suņuks viņai netraucētu lasīt, uzzināsi arī Tu izlasot šo jauko grāmatiņu.

Grāmatas “Laime ir lapsa” ir lietuviešu rakstnieces Evelinas Dacjūtes sacerētais stāsts, kas vēsta par zēna un lapsas draudzību, par dāsnumu, par zaudējuma skumjām un atraduma prieku. Par to, kas svarīgs ikvienam – lielam un mazam. Par laimi.
Izrādās, ka laimes krāsa ir oranžā. Vai tu tam piekrīti?

Kādā pelēcīgā, bet siltā novembra dienā mēs lasījām latviešu autores Ievas Samauskas mīklu dzejoļus, kas apkopoti grāmatiņā “Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā”. Grāmatā ietvertie tēli jeb mīklu atminējumi veido vienotu ainu, sākot ar rītu, kas aust, un beidzot ar tās loģisku noslēgumu – nakti un tumsu. Un starp abiem šiem lielumiem – viss daudzveidīgais, dažādais tās piepildījums.

Decembrī sekoja nākošās grāmatas lasījums, tā bija jaunas, talantīgas Izraēlas mākslinieces Einatas Carfati sarakstīta un krāšņi ilustrēta grāmata “Kaimiņi”. Kopā ar mazu meitenīti dodamies pa viņas mājas kāpņu telpu augšup uz dzīvokli septītajā stāvā, kur viņa dzīvo ar šķietami garlaicīgajiem, bet tik mīļajiem vecākiem. Pa ceļam jākāpj garām kaimiņu dzīvokļu durvīm – aiz tām gan kūsā varen interesanta un aizraujoša dzīve, jo kaimiņi nudien ir ļoti interesantas personības.

“Kaimiņi” (2017) ir pirmā minētās autores grāmata, kurai viņa ne tikai zīmējusi ilustrācijas, bet arī sacerējusi tekstu. Tā tulkota jau 15 valodās. Noslēgumā izrādījās, ka šī grāmata ieguva visaugstāko vērtējumu starp 5+ grāmatām mūsu bibliotēkā.

Noslēgumā mēs iepazinām dzejnieka Sergeja Timofejeva debiju bērnu literatūrā “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi”. Asprātīgā un sirsnīgā pasaka par bērniem labi pazīstamo problēmu 2017.gadā tika iestudēta Latvijas Leļļu teātrī un nominēta Spēlmaņu nakts balvai kā gada labākā izrāde bērniem.

Visu lasījumu noslēgumā notika pārrunas, kuru rezultātā noskaidrojām, kas visvairāk patika. Mazie klausītāji izkrāsoja savas darba lapas.

Decembra mēneša beigās un janvārī notika bērnu žūrijas grāmatu novērtēšana un elektronisko anketu aizpildīšana.

  1. februārī visi čaklie klausītāji un lasītāji tika aicināti uz žūrijas noslēgumu. Jaunākie bērnu žūrijas dalībnieki (piecgadnieki) un (sešgadnieki) dāvanā saņēma grāmatu “Kika Mika iet uz zooloģisko dārzu”, kurā ir daudz dažādu uzdevumu.

Visi bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki saņēma skaistu piekariņu ar žūrijas simboliku.Paldies  skolotājai Elitai Siliņai par sadarbību lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019” realizēšanā jaunākajai vecumgrupai.      

Informāciju sagatavoja (arī foto) Rekavas bibliotēkas vadītāja Anita Kokoreviča

 

 

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Prieka osta Viļakā

No 28. līdz 31.jūlijam Viļakas estrādē notika 9 -12 gadus veciem bērniem dienas nometne ...

Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņi sacenšas netradicionālās sporta aktivitātēs

Biedrības “Skolēnu vecāku biedrība” projekta Nr.3 “Būt un darīt” ietvaros 14. septembrī norisinājās sporta ...

Izstādes “JĀ/NEatkarība” konkursa galveno balvu šogad piešķir māksliniecei Lienītei Slišānei

Latvijas valsts svētku mēnesī jau devīto gadu Bulduru Izstāžu nams rīko īpašu konkursa izstādi ...