Tūrisma izstādēs aicina “pazust Latgalē”

Janvāra beigas un februāra sākums tūrisma nozarē strādājošajiem vienmēr bijis aktīvs, jo sākās Tūrisma izstāžu laiks, un arī šīs gads nebija izņēmums, kad Latgales reģiona tūrisma asociācija  kopā ar tūrisma speciālistiem piedalījās dažādās starptautiskās tūrisma izstādēs.   

Viļakas novada tūrisma speciāliste aktīvi piedalījās gan ”Balttour 2020” izstādē Rīgā, gan “Tourest 2020” Igaunijā. Jaunajai tūrisma sezonai tika sagatavota atjaunota Viļakas novada tūrisma karte latviešu, angļu un krievu valodā. Par galveno vāka bildi izvēloties Kristas Gavrilovas fotogrāfiju, ko viņa bija iesūtījusi piedaloties Viļakas novada muzeja rīkotājā fotokonkursā “Izbaudi rudeni Viļakas novadā”. Tā kā klāt nākuši daudz jauni tūrisma objekti, kopā ar Ziemeļlatgales tūrisma nozares kolēģēm, tika atjaunotas “Rypoj vasals” reģionālā velomaršruta kartes, kā arī kopējā Ziemeļlatgales tūrisma karte latviešu un angļu valodā.

Viļakas novads  starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour”, kas šogad norisinājās no 31. janvāra līdz 2. februārim, bija atrodams Latgales reģiona stendā kopā ar pārējiem Ziemeļlatgales novadiem – Balvu, Rugāju un Kārsavas novadiem. Arī šogad Latgales reģionam bija kopējais atvērtais stends, kur lielu uzmanību apmeklētāju vidū guva z/s „Kurmīši” saimnieki Ivars un Sandra Geibas no Krāslavas novada. Lavandas smarža, kas plūda no hidrolātu ražošanas aparāta, raisīja interesi par saimniecības jauno piedāvājumu – hidrolātiem un bišu vaska kosmētiku. Kā arī trīs dienu garumā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar šmakovkas ražošanas noslēpumiem. Vairāki izstādes apmeklētāji izrādīja interesi par pastaigu taku uz Viļakas ezera salas un par iespējām nokļūt uz tās, kā arī par citām iespējām atpūsties pie dabas.    

Savukārt no 7.-9. februārim Igaunijā (Tallinā) jau 29-to reizi norisinājās tūrisma izstāde “Tourest 2020”. Tūrisma izstāde apmeklētājiem ir pieejama bez maksas, tā piesaistot vairāk apmeklētāju. Dodoties uz izstādi, Asociācija sagatavoja īpašus materiālus igauņu valodā – Latgales reģiona labāko pasākumu apkopojums, kā arī reģiona top objektu apskatu.

Kā arī Latgales reģiona tūrisma asociācija –

No 13.–19. janvārim piedalījās vienā no lielākajām tūrisma izstādēm Eiropā – “Vakantiebeur 2020”, uz kuru ik gadu dodas vairāk nekā 100 tūkstoši apmeklētāju, uzrunājot Rietumeiropas tūristus.

No 24.-26. janvārim Viļņā norisinājās Lietuvas tūrisma izstādē „Adventur 2020”pulcējot ap 30 tūkstošiem apmeklētāju.

Latgales reģiona tūrisma asociācijas iespaidi pēc dalībām izstādēs: ” Secinājumi ka ceļotāji no Rietumeiropas ir disciplinēti un prasīgi, tādēļ, arī turpmāk ir jāattīsta produktu un pakalpojumu kvalitāte, ko kā problēmu norādīja tie izstādes viesi, kuri Latgali ir apmeklējuši iepriekš. Lietuviešiem esam pievilcīgs un sasniedzams galamērķis, tomēr ir nepieciešamas sistemātiskas pūles, lai kaimiņi būtu informēti par visām atpūtas iespējām, ko piedāvā reģions. Tomēr arvien biežāk un vairāk nākas sastapties ar attieksmes maiņu arī tūristu vidū. Proti – vairums tūristu vairāk neinteresējas par standartizētu atpūtas piedāvājumu, tiek meklēti jauni, savādāki, pārsteidzoši piedāvājumi. Arvien vairāk cilvēku novērtē autentisku vidi un tradicionālas vērtības, kas tiek pasniegtas mūsdienīgā veidā, ārzemju tūristi jo īpaši uzteic reģiona neskartās ainavas un dabu, kulināra mantojuma tīkla piedāvājumu, kā arī saglabātās tradicionālās kultūras un amatniecības tradīcijas. Mūsdienās tūrists vēlas būt jaunatklājējs, kā iespaidu, tā vietu un emociju ziņā. Tie ir jauni koncepti, kam jāspēj pielāgoties arī tūrisma uzņēmējiem, ja tie vēlas būs veiksmīgi nozares spēlētāji.”

Prieks, ka Latgales tūrisma nozare kļūst arvien atpazīstamāka un tiek novērotas kopējas tendences -apmeklētājam interesē jaunumi reģionā, pasākuma plāni, jo lieliski ir saplānot braucienu apvienojot ar kādu sev interesējošu pasākumu, kā arī ceļot gribētājus visvairāk interesēja dažādas dabas takas, pārgājieni, makšķerēšana iespējas, muižas, aktīvā atpūta ar bērniem. Labas atsauksmes jau saņēmām no cilvēkiem, kas jau viesojušies reģionā, kas ir ļoti pozitīvi.

Jaunās Viļakas novada tūrisma kartes bez maksas pieejamas gan Viļakas novada muzejā, gan Klostera ielā 1, Viļakā.

Informāciju apkopoja: Tūrisma speciāliste Inese Matisāne
Foto: Latgales reģiona tūrisma asociācija un Inese Matisāne