Projektu nedēļa pirmsskolniekiem Rekavas vidusskolā

Rekavas vidusskolas pirmsskolas grupas 3-4 gadīgajiem un 5-6 gadīgajiem bērniem no 20.01. līdz 24.01. bija projektu nedēļa.

 Pirmdienas rīta aplī tika izvēlēta un apstiprināta projekta tēma –Rekovas ciema izpēte. Kopīgi tika sastādīts nedēļas darba plāns. Tad sākās nodarbība “Mana mamma jums iemācīs…”. Skolotājas lomā iejutās Mihaelas mamma. Kopīgi atpazīstot burtus, lasot vārdus, bērni tika iepazīstināti ar puķēm, to nosaukumiem. Bērni pēc puķes attēla sameklēja dabīgo puķi un iesprauda to sagatavotajā oāzē. Rezultātā izveidojās īsts floristikas šedervs- krāšņs un smaržīgs! Līdz ar to bērni iepazinās ar ziedu kārtotāja-florista profesiju.

Otrdien sākās ceļojums pa Rekovas galveno ielu un tika  noskaidrots, ka sākas Rekovas ciems ar uzrakstu un beidzas ar uzrakstu. Pa ceļam tika pētītas gan dzīvojamās mājas, gan iestāžu mājas. Noskaidrojām, kādus pakalpojumus kādās iestādēs varam saņemt. Tie bērni,kas kādas  iestādes bija jau apmeklējuši iepriekš, varēja pastāstīt citiem savu pieredzi.

Trešdien tika pētītas šķērsielas, pēc  tam skolas sporta zālē bērni piedalījās jautrajos startos.

Ceturtdien tika gatavots kopdarbs- Rekovas karte. Katrs izvēlējās, kādu māju līmēs. Mihaela veidoja kultūras namu, jo tur strādā viņas mamma, Madara- skolu, jo tajā atrodas mūsu pirmsskoliņa, Lība – māju, kur strādā viņas vecmāmiņa un veido skaistas frizūras, Meinardam mīļa jaunā baznīca. Protams, cauri Rekovai brauc dažādi transporta līdzekļi, tie arī tika ielīmēti topošajā kartē.

Piektdiena bija prezentācijas diena- katrs bērns prezentēja savu veikumu, gan vērtēja visu kopdarbu. Bērni secināja, ka Rekova ir liela un skaista un, ka te ir atrodams viss pats nepieciešamākais cilvēku dzīvei, ka pētniecības darbs bija interesants, ka nākošgad atkal gribētu kādu citu projekta darbiņu veikt.

P.s. Mīļs paldies jaukajai skolotājai-floristei Kristīnai Lapsai par sadarbību.

Rekavas vidusskolas pirmsskolas kolektīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Papildinājums brīvprātīgo ugunsdzēsēju inventāram

Turpinot īstenot projektu “GreenPalette”, Balvu novada pašvaldība iegādājās papildinājumu brīvprātīgo ugunsdzēsēju inventāram, nodrošinot piecus ...

Advente

No dienas dienā visa pasaule jūt, kā tuvojas Ziemassvētku laiks. Kaut sals kož degunā ...

Prezentē Zaļo ceļu “Rīga –Pskow ” tūrisma salidojumā Ērgļos

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu atbild  Balvu ...