Labdarības koncerts “Nepaej garām!”

Ar ikdienas rūpēm, ar šī gada  mainīgajiem laika apstākļiem, ar domām par Ziemassvētkiem klāt ir decembris.

Šis laiks mūs aicina padomāt par Ziemassvētku gaidīšanu, par mūžību un vienotību, gaismas uzvaru pār tumsu, par labestību, par savu domu sakārtošanu, lai godam varētu sagaidīt Jēzus Kristus piedzimšanas svētkus.

Un tā kā Ziemassvētki ir ģimenes svētki, tad tas ir īstais laiks, lai mācītu un radinātu bērnus dalīties ar citiem, atbalstīt, ziedot, nepaiet garām, kad otram ir grūti, kad citam sāp.

Mūsu novadā notika Labdarības koncerts, kurā mēģinājām satvert laiku, vārdus, dzeju, mūziku un dejas vienā mirklī.

Labdarības koncerts pirms Ziemassvētkiem mūsu novadā ir izveidojies kā sirsnīga tradīcija. Šogad jau 10 reizi pulcējāmies kopā, lai atbalstītu mūsu novada bērnus.

Iepriekšējo gadu garumā esam saziedojuši 1012,06 latus un 3514,22 EUR, esam mēģinājuši palīdzēt 18 bērniem ar īpašām vajadzībām, 62 smagi un ilgstoši slimojošiem bērniem, 20 bērniem bāreņiem, kā arī 23 bērniem, kas Zolitūdes traģēdijā zaudējuši vecākus. Bet svarīgākais, manuprāt, nav tā nauda, ko esam ziedojuši, bet gan mūsu kopīgā vēlme palīdzēt un dalīties savā sirds siltumā.

Šī gada labdarības koncerta  tēma ir “Nepaej garām!”. Nepaej garām, neaizver acis un nenoslēdz sirdis uz problēmām, kuras ir ap mums. Nepaej garām grūtībās nonākušam kaimiņos dzīvojošajam sirmgalvim, nepaej garām smagi slimiem bērniņiem un bērniem ar īpašām vajadzībām, kuru ārstēšanai viņu vecākiem nepietiek līdzekļu, nepaej garām bāreņiem, nepaej garām salā nosalušam suņukam vai kaķēnam, kuru saimnieki ir izdzinuši no mājām… Nepaej garām… Kļūsti par Adventes laika Gaismas eņģeli, kas sniedz mīlestību un labestību! Dari labos darbus! Un šis labais darbs priecēs Tevi un sniegs gandarījumu.

Ne velti šī gada labdarības koncertam kā moto mēs izvēlējāmies romiešu filozofa Senekas vārdus:

“Tas, kurš dara labu citam,
vēl vairāk dara labu pašam sev –
ne tajā nozīmē, ka viņu par
to gaidītu balva, bet gan tajā,
ka apziņa, ka padarīts labs darbs,
pati par sevi sniedz lielu prieku.”

Mēs neviens neesam tik bagāti, lai novērstu trūkumu vai nelaimes, bet kopā mēs spējam to visu mazināt un dot kādam cerību un pārliecību, ka sapņi piepildās.

Paldies mūsu jaunajiem māksliniekiem par labestības piestrāvoto koncertu:

– Viļakas Valsts ģimnāzijas jauniešu teātra kopas dalībniekiem – Kristai Gavrilovai, Santai Kokorevičai, Santai Juganei, Jolantai Kuiko, Mairim Urbānam un skolotājai Inetai Lindenbergai,

– Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem – Martinam Vrubļevskim, Annai Maksimovai,  Elīnai Martinovai, Nelli Žuravļovai, Elīzai Slišānei, Sabīnei Zarembai, Sanijai Marijai Zelčai, bijušajai audzēknei Elijai Astreiko, kapelai, 3. – 5. kl. vijolnieku ansamblim, 5. – 9. kl. vijolnieku ansamblim,

– Viļakas novada sporta skolas audzēkņiem Anetei Rēdmanei un Daniilam Ārmanam, Emīlijai Aleksejevai un Oliveram Kozlovskim.

Paldies mūsu novada brīnišķīgajiem pedagogiem – Initai Raginskai, Ilonai Bukšai, Arnim Prancānam, Jeļenai Laicānei, Aldim Prancānam,  Svetlanai Krasnokutskai, Margaritai Maļinovskai, Silvai Dambei, kas gatavoja savus audzēkņus šim brīnišķīgajam koncertam un kopā ar viņiem uzstājās. Paldies Viļakas Mūzikas un mākslas skolas mākslas programmas audzēkņiem un  pedagoģei Lanai Ceplītei par skaistajām zvaigznēm, kas atgādinās par šī gada Labdarības pasākumu.

Paldies visiem labajiem cilvēkiem, kas darīja mazus darbiņus, bet kopā komandā mums izdevās sarīkot šos dvēseles svētkus!

Bet vislielākā pateicība –  visiem ziedotājiem par dāsnumu un sirds siltumu!

Mēs vienaldzīgi  nepagājām garām mūsu novada bērniem ar īpašām vajadzībām, viņu sāpei un problēmām. Kopā mums izdevās saziedot 873 eiro un 74 centus.

Mīlestības, sirds siltuma un gaišuma piepildītus  Ziemassvētkus  Jums un Jūsu ģimenēm! Lai labestības, veselības un mīlestības pilns nākamais gads!

Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes izglītības darba speciāliste Maruta Brokāne.

Citas ziņas no šīs kategorijas

Informācija iedzīvotājiem par valsts apmaksātām krūts vēža profilaktiskajām pārbaudēm

Vēža savlaicīgas atklāšanas programma ietver valsts apmaksātas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu ...

Valsts Kultūrkapitāla fonds piešķīris mūža stipendijas

VKKF padome 17.12.2020. sēdē piešķīrusi mūža stipendijas izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem par mūža ...

Paziņojums

Ņemot vēra COVID 19 saslimstības dinamiku Latvijā un balstoties Latgales epidemioloģijas ekspertu sniegtajām ziņām ...