Eiropas Zaļo ceļu asociācijas pārstāvji tiekas Dikļu pilī uz konferenci

No 5. līdz 6. septembrim Dikļu pilī, Kocēnu novadā tikās Eiropas Zaļo ceļu organizāciju pārstāvji no 10 valstīm, lai piedalītos konferencē un 9. Eiropas Zaļo ceļu balvas pasniegšanas ceremonijā (EGWA – European Greenways Association AWARD).

5.septembra konferencē piedalījās arī Viļakas novada pašvaldība, kuru pārstāvēja projektu vadītāja Vineta Zeltkalne un tūrisma speciāliste Inese Matisāne. Konferenci vadīja Eiropas Zaļo ceļu asociācijas direktore Mersedesa Munoza (Mercedes Muñoz) no Spānijas un, kā lektori no Latvijas piedalījās gan Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava un Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts, gan arī citi nozares eksperti. Kā arī ar savu labo piemēru pieredzē dalījās Kocēnu novada domes tūrisma un projektu speciālists Toms Treimanis.

Pasākuma laikā tika pārrunāta zaļo ceļu nozīmība tūrisma produkta veidošanā, kā arī tika prezentēti labākie piemēri no Spānijas, Beļģijas, Itālijas, Čehijas, Portugāles kā arī, protams no Igaunijas – Latvijas projekta “Zaļais Dzelzceļš” paveiktais un darāmais. Runājot par nākotnes plāniem un iecerēm, tika uzsvērta projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) uzsākšana, kuru līdzfinansē Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam. Latvijas pusē maršruts ies pa bijušo dzelzceļa līniju un Krievijas pusē pa reģionālās nozīmes ceļiem un meža ceļiem. “Zaļo Dzelzceļu” projekta īstenošana dod ekonomisku labumu visam reģionam, ietverot vietējos kultūras un dabas resursus (dzelzceļa vēsturi, dabas takas, kā arī tuvējos tūrisma dabas un kultūras objektus) kopīgos un ilgtspējīgos tūrisma produktos.

Katru otro gadu Eiropas Zaļo ceļu asociācija apbalvo labākos zaļos ceļus, kas divu gadu laikā sevi ir pierādījuši kā inovatīvus maršrutus, kā arī ir izveidojuši kvalitatīvu tūrisma produktu.  Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Satiksmes Ministrs Tālis Linkaits un Tieslietu Ministrs, Latvijas Zaļo ceļu asociācijas prezidents Jānis Bordāns un LIAA Tūrisma departaments vadītāja Inese Šīrava. Galveno apbalvoju saņēma Igaunijas-Latvijas programmas “Zaļais dzelzceļš” projekts, ko vadīja Vidzemes Tūrisma Asociācija.

Pasākumu organizēja un finansēja Eiropas Zaļo ceļu asociācija, Vidzemes Tūrisma asociācija, LIAA, atbalsta Kocēnu novada dome un AS “Dikļu pils”.

Informāciju sagatavoja – tūrisma speciāliste Inese Matisāne
Foto: Nils Smelteris un I.Matisāne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Jaunās tūrisma sezonas gaidās

Ierobežotā vai pilnīgi pārtrauktā tūrisma plūsma atstājusi ilglaicīgas sekas uz tūrisma nozari. Lai arī ...

Grāfienes vēsturiskais ceļš

Jau kopš 2018.gada Viļakas novada dome strādā pie leģendas par grāfienes Alinas Lippe – ...