Marts ir īpašs mēnesis, kad saule dāvā pavasarīgu noskaņojumu un modina sirdī dzīvesprieku. 8.martā jau izsenis pasaulē svin sieviešu dienu neatkarīgi no viņu sociālā un bioloģiskā statusa. Tradicionāli tieši martā Viļakas kultūras namā notiek dramatisko kolektīvu pasākums „Smejies vesels!”, kad ikviens var gardi izsmieties, kas veicina veselību un dzīvi padara varošu.
ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros februāra mēnesī Viļakas novada vispārizglītojošo skolu 5.-12.klašu 289 skolēni apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Notika 8 braucieni – mācību vizītes, kuru mērķis bija iepazīt Rēzeknes TA Inženiertehniskās fakultātes Lietišķās ekoloģijas un resursu zinātnisko laboratoriju, Mehatronikas laboratoriju un Ķīmijas laboratoriju, izzināt ar vides aizsardzību, ekotehnoloģiju, dabas resursiem, agroekoloģiju, mehatroniku, robotiku saistītos jautājumus.
2019.gada 7.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta starptautiskā ceļojošā izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”. Izstādes iniciators ir Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars. Izstādi veidojuši Viļakas novada muzeja darbinieki ar Valsts arheoloģijas muzeja Varšavā kolēģiem. Izstādes tapšanā iesaistījies Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Viļakas un Šķilbēnu katoļu baznīcas, Latvijas vēstniecība Polijā, Polijas Vēstniecība Latvijā. Izstādē ir skatāmi arheoloģiskie priekšmeti no Viļakas (Marienhauzenas) apkārtnes, kas raksturo Viļakas apkārtnes seno latgaļu dzīvi un ikdienu dzelzs laikmetā un viduslaikos. Izstādi papildina vēsturiski priekšmeti no Marienhauzenas muižas un reliģiskie priekšmeti no Viļakas un Šķilbēnu katoļu baznīcām.