Viļakas novada domes mājas lapa

« Agraki notikumi    Planotie notikumi »

28 Novembris 2017

Nav ieplānoti notikumi/pasākumiŠo rudeni aprit 99 gadi kopš Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, kad tika pasludināta Latvijas neatkarības atzīšana - 1918. gada 18. novembrī. Pirms 100 gadu jubilejas, Valsts svētkus Viļakas sociālās aprūpes centra (turpmāk - Viļakas SAC) kolektīvs atzīmēja ar īpaši patriotisku noskaņu.

Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā 1. novembrī notika apkārtnes sakopšanas talka. Tika kasītas lapas, sakoptas puķu dobes, iztīrītas notekcaurules. Lai varētu iztīrīt notekcaurules, bija pasūtīts pacēlājs. Kolektīvam palīgā bija atnākuši arī Šķilbēnu pagasta pagaidu algoto darbu strādnieki - sievietes palīdzēja kasīt lapas, bet vīrieši lapas krāva piekabē, lai vestu prom. Darbi ritēja raiti, tāpēc talcinieki nolēma sakopt arī blakus esošās katoļu baznīcas teritoriju.

2. novembrī, kā ierasts, Viļakas sociālās aprūpes centra kolektīvs organizēja lielo rudens talku. Diemžēl laika apstākļi nelutināja talciniekus, jo rīts bija dzestrs, bet iecerētais darbs tika paveikts. Tika sagrābtas lapas no puķu dobēm un visas teritorijas, kā arī novākti nolauztie zari. Talkā piedalījās Eiropas brīvprātīgā darba veicējas - Laura no Spānijas un Dana no Ukrainas.

Novembris ir mēnesis, kad tiek daudz runāts par varonību. Vai mūsdienās ir iespēja veikt varoņdarbus? Var kādu izglābt, kādam palīdzēt. Izdarīt ko tādu, kas nav mūsu pienākums, bet mēs to darām.

Bet ikdienā? Vai var veikt varoņdarbus ikdienā? Katru dienu mēs ceļamies un ķeramies pie mazajiem ikdienas varoņdarbiem. Mēs dodamies uz skolu, uz darbu, kopjam savu vidi – māju, pagalmu…. Arī tas ir varoņdarbs, jo prasa sistemātisku un rūpīgu pieeju darāmajiem darbiem dienu no dienas. Šie mazie varoņdarbi veido mūsu dzīvi.

Laikā no 13. novembra līdz 19. novembrim, kad mēs gatavojāmies un svinējām mūsu valsts dzimšanas dienu, bibliotēkās notika arī Ziemeļvalstu Bibliotēku projekta nedēļa. Tas ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Šogad Latvijā tas notiek jau 20. reizi, bet Ziemeļvalstīs jau 21.reizi.

Ballīte tika izsludināta jau nedēļu iepriekš, lai visi elementi varētu pienācīgi sagatavoties – apzināt savu ikdienas tēlu, visinteresantākās savas īpašības, kā arī draudzības iespējas ar citiem elementiem.

Pulcēšanās notika ķīmijas kabinetā piektdienas pēcpusdienā, visus sagaidīja ķīmisko elementu periodiskā sistēma (ķīmijas skolotāja) un izkārtoja svētku parādei, atomnumuru pieaugšanas secībā. Jāatzīmē, ka parādes maršu mūzikas skolotāja uzraudzībā spēlēja ķīmiskie elementi: hēlijs (Marks) un volframs (Elvis).

Ceturtdien, 30. novembrī, no plkst. 14:00 līdz 14:15, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Kalendārs
« Maijs 2019 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Varis, Eduards, Edvards
Īsās ziņas
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...