Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

« Agraki notikumi    Planotie notikumi »

27 Novembris 2018

Nav ieplānoti notikumi/pasākumiSagaidot Latvijas zīmīgo dzimšanas dienu,  Viļakas novadā notika valsts simtgades ģimeņu sporta svētki, kuri norisinājās  projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/073 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” realizācijas ietvaros. Sporta svētku mērķis bija veicināt visu paaudžu iesaistīšanos sportiskās aktivitātēs, popularizēt sportiskas aktivitātes kā lietderīgu brīvā laika pavadīšanu ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem, kā arī stiprināt draudzību un vienotību starp novada paaudžu iedzīvotājiem.

Viļakas novada pašvaldība īsteno projektu “Kvalitatīvas tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras izveide Stompaku purvā”. Projekts atbalstīts Lauku atbalsta dienesta izsludinātajā Leader konkursā projektu par kvalitatīvas tūrisma un dabas infrastruktūras izveide Stompaku purvā. Rīcības grupā2.1. Vietējās teritorijas, ieskaitot dabas un kultūras mantojuma objektus, sakārtošana pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai.  Projekta kopējās izmaksas 9726,10, EUR, publiskais finansējums sastāda 7234.29 EUR, domes līdzfinansējums un PVN likmes segšana 2491,81 EUR.

LR Kultūras ministrija šī gada no 21.līdz 23.novembrim Rīgā rīkoja nu jau sesto Latvijas Mazākumtautību forumu „No integrācijas uz saliedētu sabiedrību”.

Žīguru vecmāmiņu klubs „Omītes”, pateicoties savai aktīvajai darbībai -katru gadu rakstot, iesniedzot un realizējot projektus Dienvidlatgales Nevalstiskās organizācijas (turpmāk tekstā NVO) sadarbībā ar Kultūras Ministrijas (turpmāk tekstā KM) rīkotajiem projektiem personīgi no Dienvidlatgales NVO vadītāja Oskara Zuģicka saņēma piedāvājumu piedalīties Mazākumtautību forumā, un ne tikai vecmāmiņu kluba „Omītes” 2 dalībniecēm, bet arī 2 krievu dziesmu ansambļa „Ivuški” 2 dalībniecēm, bez tam sedzot ceļa izdevumus un dalību forumā. Tas bija negaidīts, un kā vēlāk atklājās vērtīgs un garīgi piesātināts pasākums.

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Balvu nodaļa 22. novembrī rīkoja grupas konsultāciju mājražotājiem par tēmu - “ Lauku tūrisms kā iespēja attīstīt mājražošanu”.

Aicināti bija visi tuvākās apkārtnes esošie mājražotāji, amatnieki kā arī tie, kas vēl tikai gatavojas uzsākt mājražošanu vai iesaistīties tūrisma nozarē. Šogad šī bija jau trešā tikšanās reize. Iepriekšējos semināros tika runāts par mājražotāju darbības attīstību un produktu virzīšanu tirgū, ko šoreiz papildināja ieskats darboties lauku tūrismā kā vienu no iespējam - padarīt savu saimniecību atvērtu apmeklētājiem un tādā veidā veicināt produkcijas noietu.

Simtgades “Večerinka” Medņevas Tautas namā pulcēja daudzus apmeklētājus un Tautas muzikantus no daudziem novadiem.

Ir svētīgi tie, kuri dzied, muzicē, dara labus darbus skaisti un droši, lepni un starojoši. Un tie ir Tautas muzikanti, kas jau kuro reizi ceļu mēro uz Medņevu, lai ar savām melodijām priecētu visus mūs. Jūs jau zināt, ka  muzicēšana un dziedāšana  ir katra jūsu “Manta”, ko  nevar ne pārdot ne nopirkt, tā ir jūsējā.

Viļakas novada domes kārtējā sēde  tiek sasaukta 29.11.2018. plkst.15.00 Viļakas novada domes zālē, Abrenes ielā 26, Viļakā.

Novembris ir Latvijas patriotisma mēnesis.

Novembrī atzīmējam Lāčplēša dienu, svinam Valsts dzimšanas dienu.

Mīlestībā un cieņā pret savu Dzimteni, Žīguru pamatskolas saime, nedēļas garumā, sumināja, daudzināja, skandēja, dziedāja – tā godinot savu Tēvzemi Latviju 100. dzimšanas dienā.

Svētku nedēļa iesākās ar ciemošanos Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldē. Vecākā inspektore, virsleitnante Daina Korņejeva mūs sirsnīgi sagaidīja un iepazīstināja ar robežsardzes tapšanas vēsturi, pastāstīja, ka šogad Valsts robežsardze svin savu 99 pastāvēšanas jubileju. Apmeklējām pārvaldes ēku, ielūkojāmies darba kabinetos, redzējām tehniku, ar kādu ikdienā strādā robežsargi.

Jau 10 gadu 11. novembra vakarpuse Žīguros iekrāsojas elektrisko lukturīšu, atstarotāju, svecīšu gaismiņu nokrāsā. Jubilejas pasākumu nakts orientēšanās sacensībām šogad izdevās aizvadīt jaunā organizatoriskā kvalitātē. Pateicoties Žīguru hokeja kluba aktivitātēm, sacensību rīkošanai piesaistīja projekta par veselīgu dzīves veidu finanses. Tas savukārt ļāva sameklēt bijušo skolas audzēkni Aigaru Andersonu ,lai viņa ļoti progresīvā interešu biedrība nāk talkā ar vismodernāko OS  sacensību aprīkojumu , tiesāšanu,  kontrolpunktu izvietošanu, sacensību kartes sagatavošanu. Dalībnieki pēc finiša bija ļoti apmierināti, jo bezkontaktu atzīmēšanās identifikācijas sistēma ļāva distancē lieki nekavē ne sekundi.  Nemainīgs palika tikai sacensību sākuma laiks – 20.00 un vieta – Žīguru skola.

21.novembrī Viļakas KN notika Viļakas Valsts ģimnāzijas ikgadējā Ierindas skate, kas šogad norisinājās jau trešo reizi. Ierindas skate bija skolēnu un pedagogu dāvana mūsu Latvijai.

Novembris ir svētku mēnesis. Sagaidot Latvijas valsts 100gadi, Rekavas vidusskola uzsāka ar skolas noformēšanu. Pirmssvētku nedēļā katru dienu notika kāds pasākums.

Pirmdien skolotāja Tatjana Bistrjakova izkārtoja skolēnu zīmējumu izstādi, bet skolotāja Inese Cibule sarindoja rokdarbnieču adītos rakstainos cimdus pa skolas gaiteņa palodzēm.

Jaunsargu grupa instruktora Valentīna Keiša vadībā devās uz Lāčplēša Ordeņa kavalieru atdusas vietām Pleševas un Šķilbēnu kapos, kur nolika ziedus un iededza svecītes.

Pāris dienas pirms mūsu dzimtenes lielajiem svētkiem Latvijas Neredzīgo biedrības Balvu TO biedri pulcējās, lai kopīgā svētku sarīkojumā «Mēs tevi mīlam, Latvija!» būtu kopā un atzīmētu to ar jautrām un interesantām aktivitātēm.

Kā parasti pasākums tika iesākts ar kopēju dziesmu — Latvijas himnu. Savus labos vārdus un apsveikumus klātesošajiem teica SIA «LNB rehabilitācijas centrs» Balvu filiāles vadītāja Gunta Zepa un LNB Balvu TO priekšsēdētāja Biruta Nagle. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Balvu filiāles bibliotekāre Ilona Laicāne sniedza informāciju par Latvijas simtgades plānotajiem pasākumiem Balvos, Alūksnē un citviet Latvijā.

Kalendārs
« Decembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Dzirkstīte, Anta, Antonija
Īsās ziņas
6.decembrī plkst.17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē labdarības koncerts "Nepaej garām" ...
No 1.-20.decembrim Žīguru kultūras namā rokdarbu izstāde-pārdošana ...
1.decembrī plkst.15.00 Viļakas kultūras namā Ziemas ieskaņu koncerts. Piedalās Viļakas KN, pamatskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas, mūzikas skolas kolektīvi. ...
1.decembrī plkst.17.00 Viļakā pie Abrenes ielas 1.nama Pirmās Adventes sveces iedegšana ...
5.decembrī plkst.15.00 pie Viļakas novada domes Viļakas novada egles iedegšana ...
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...