Viļakas novada domes mājas lapa

« Agraki notikumi    Planotie notikumi »

7 Novembris 2019

Nav ieplānoti notikumi/pasākumiNovembra mēnesis Romas katoļu baznīcā ir laiks, kad īpaši atceramies mūžībā aizgājušos tuviniekus. 1.novembrī, Visu svēto dienā, īpaši lūdzāmies ne tikai par svētajiem, kuri ir zināmi un iemīļoti tautā, bet arī par svētajiem, kuru vārds ir zināms tikai Dievam. 2.novembrī, Dvēseļu dienā, īpaši lūdzamies par mūžībā aizgājušajiem piederīgajiem, pieminot lūgšanās savus tuviniekus un pēdējā gada laikā mūžībā aizgājušos (draudzes locekļus). Romas katoļu baznīcā tā ir skaista tradīcija, ka šādi esam vienoti ar savējiem un lūgšanas var palīdzēt mirušajiem ticīgajiem iemantot mūžīgo debesu valstību.

Valsts svētku mēneša priekšvakarā Viļakas Valsts ģimnāzija saņēmusi dāvinājumu no Volejbola kluba „KYY Betset” spēlētāja Mārtiņa Jansona Somijā ar ceļavārdiem: „Vēliet visiem labu, mīliet savu dzimto pusi, uzvedieties godīgi, mācieties daudz jauna, dariet iecerēto uz visiem 100% un neaizmirstiet veselīgi izpriecāties!” Dāvanā tika saņemti volejbolistu garie sporta tērpi, kam pielietojumu varēs rast ne tikai valsts ģimnāzijas skolēni, bet arī Viļakas pamatskolas, Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas volejbolisti skolotāja Ervīna Veļķera vadībā.

1.novembra pēcpusdienā Viduču pamatskolas saime pulcējās skolas zālē uz vakarēšanu. Lai kopā visi pieminētu senču mantojumu un koptu senās tradīcijas.

Skolēni kopā ar vecākiem, skolotājiem un prasmju meistariem, apguva dažādas senču darba prasmes - vilnas sukāšanu ar senu darba rīku "Susekli", dzijas satīšanu kamolā, skalu plēšanu, veļas velēšanu un gludināšanu ar senu gludekli -  koka rulli, ūdens nešanu ar nēšiem, naglas iesišanu koka bluķī, zeķu adīšanu. Kā jau īstā vakarēšanā neizpalika arī rotaļas, dziesmas,  mīklu minēšana un dažādi senču ticējumi. Ar interesi noskatījāmies arī video, kā skolotāja Inita ar mammu cep maizīti pēc senām tradīcijām.

2019. gada 2.-3.novembrī Viļakas pamatskolas šautuvē notika Viļakas vidusskolas ilggadējā šaušanas pulciņa un trenera Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņa ložu šaušanā. Sacensības organizēja Viļakas novada sporta skola, sadarbībā ar Viļakas novada domi, Viļakas pamatskolu un Viļakas Valsts ģimnāziju. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds Vancāns, sacensību  galvenais sekretārs – Ulrihs Pozņaks.  Piemiņas sacensībās  kā vienmēr piedalījās Broņislava Bondara dēls Edgars Bondars,  meitas  Ineses  dēls Jānis Smirnovs.

Ir pagājis pirmais darba cēliens mūsu skolā – pirmie divi mācību mēneši aizlidojuši vēja spārniem.

Mācību gadu sākām ar svētkiem. Nu jau 20. reizi Zinību dienu bijām priecīgi pulcēties Viļakas pamatskolā, ko visi saucam par savējo. 80 skolēni, no kuriem 11 pirmklasnieki, skolotāji, bērnu vecāki un vecvecāki, ciemiņi priecājās par atkalredzēšanos. Apņēmības pilni uzsākām  mācību procesu. Pirmajās vēstures stundās 6.klase apmeklēja Loginu senkapus, kur vērojām arheologu darbu, bet dabaszinības uzsāka Kārsavas novada Tauderjāņos, kur AS Latvijas Valsts meži rīkoja interaktīvās Mežu dienas. Savukārt sākumskolas skolēni devās iepazīt Balvu pilsētu un interesanto Balvu novada muzeju, vēlāk mērojot ceļu uz Naudaskalna zemnieku saimniecību “Ozolmājas”.  Septembra vidū piedalījāmies Eiropas Sporta nedēļas aktivitātēs.

Rudens otrais mēnesis Viduču pamatskolā sākās ar sveicienu skolas  110.dzimšanas dienā. Skolas zvans plkst. deviņos no rīta aicināja visus skolēnus, skolotājus, tehniskos darbiniekus pulcēties skolas zālē. Ienākot tajā- pārsteigums. Uz galda rotājās svētku kūciņas, veidojot skaistu 110. Skolas direktore Ināra Sokirka īsumā ieskicēja skolas vēstures gaitas. Mūzikas skolotājas Initas Raginskas vadībā tika dziedātas dziesmas, bet veltījuma dziesma „Happy birthday” skanēja pat četrās valodās. Noslēgumā visi paņēma svētku kūciņu, un ar gardu apetīti to notiesāja.

Ķīpsalas  izstāžu hallē 31. oktobrī notika lielā Latvijas skolēnu, jauniešu un skolotāju uzņēmējdarbības konference "Uzdrīksties uzvarēt", kurā piedalījās arī Viduču pamatskolas 7. - 9. klašu skolēni. Konference pulcēja 5000 dalībnieku no visas Latvijas.

Līdz ar zeltainām rudens lapām un salnām, spītējošiem aizejošajiem Miķelīšiem, atkal bija klāt Skolotāju diena. Skolotāju darbs - tā ir Misija. Misija nest gaismu, zināšanas, palīdzēt audzēkņiem piepildīt sapņus un ieceres, atrast dzīvē īsto ceļu... Jau tradicionāli katru gadu Žīguru pamatskolas 9.klašu skolēniem tie ir īpaši svētki, jo šajā dienā ne tikai tiek dots neliels atelpas un svētku brīdis skolotājiem, bet arī skolēni, vadot mācību stundas un darbojoties ar mazajiem ķipariem - pirmsskolniekiem, var iejusties skolotāja lomā un novērtēt šī darba gan pozitīvās, gan, iespējams, negatīvās puses. Gatavojot svētkus, parādās katras klases radošums un izdoma, kas nekad neatkārtojas.

Kalendārs
« Decembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Otīlija, Iveta
Īsās ziņas
13.,14.,17.decembrī Nemateriālās kultūras mantojuma centrā "Upīte" čigānu masku gatavošanas meistarklases. ...
19.decembrī Viļakas Kultūras namā plkst.10.00 Svētku eglīte Viļakas PII audzēkņiem un Viļakas pilsētā deklarētajiem bērniem, kuri neapmeklē pirmskolas izglītības iestādi. ...
20.decembrī plkst.19.00 Upītes Tautas namā komēdija "Jaungada taksometrs 2". Ieeja: EUR 2.50 ...
25.decembrī Viļakas Kultūras namā plkst.16.00 Amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedums "Cimdiņa mistērija Ziemassvētkos'' ...
25.decembrī pulksten 19.oo Borisovas tautas namā Andra Ūdra ludziņu „Gražīgais Ziemassvētku vecītis” izrādīs literāri muzikālās kopas jaunieši, bet ziemīgas melodijas......
No 1.-20.decembrim Žīguru kultūras namā rokdarbu izstāde-pārdošana ...
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...