Viļakas novada domes mājas lapa

« Agraki notikumi    Planotie notikumi »

1 Marts 2018

Nav ieplānoti notikumi/pasākumiLatgales reģiona attīstības aģentūra izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Atbalsts kultūras programmām reģionos“ projektu konkursu “Latgales kultūras programma 2018” projektu realizēšanai laika posmā no 2018. gada maija līdz 2018. gada decembrim ieskaitot.

Viļakas novada domes vadība, speciālisti, domes deputāti un iestāžu vadītāji martā Viļakas pilsētā un pagastos organizē tikšanos ar iedzīvotājiem. Aicinām ierasties  uz informācijas dienu, kurā tiksiet informēti par svarīgākajām aktualitātēm, jaunāko informāciju, prioritātēm Viļakas novadā, saņemsiet atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.
Informatīvajā dienā piedalīsies arī Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centra vadītāja Valentīna Sokirka (VPVKAC), kura  sniegs informāciju par VSAA, VID noteiktajiem pakalpojumiem, Informēs par e pakalpojumu lietošanu portālā Latvija.lv  un tā priekšrocībām.
VPVKAC pakalpojumu sniegšanai, lūdzu, ņemiet līdzi personas apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību (eID).

Viļakas novada dome 2018.gadā izsludina projektu konkursu topošajiem un jaunajiem uzņēmēju projektiem Viļakas novadā.  Konkursa mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības attīstību Viļakas novada teritorijā, atbalstot jauniešu un jaunus uzņēmējus biznesa ideju īstenošanu un attīstību, kā arī popularizēt uzņēmējdarbību kā jauniešu karjeras izvēli.

Aicinām uzņēmējdarbības projektu konkursā piedalīties fiziskas personas, kuras vēlas uzsākt uzņēmējdarbību Viļakas novadā, pašnodarbinātos, mājražotājus, individuālos komersantus (IK), zemnieku saimniecības (z/s), mikro un mazos uzņēmējus, kuri uz projekta iesniegšanas brīdi nav darbojušies ilgāk par pieciem gadiem.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma  (sniega trūkums) 27.februārī Balkanos notika Latgales reģiona skolēnu sporta spēļu distanču slēpošanā sacensības, kuras organizēja Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola. Galvenais tiesnesis – Pēteris Vancāns. Sacensībām pieteicās 52 dalībnieki dažādās vecuma grupās. Startēja izglītojamie no Rekavas vidusskolas, Viļakas pamatskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas, Viduču pamatskolas, Rēzeknes novada Verēmu pamatskolas un Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas.

No 11.februāra Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā ir aplūkojama neparasta starptautiska foto izstāde, kuras autore ir Eiropas brīvprātīgā darba veicēja Dana Ponomarenko. “Jauniete draudzes bibliotēkā ieraudzīja vēsturiskās lūgšanu grāmatas, no kurām lūdzās mūsu vecmāmiņas un vectēvi, un viņai radās ideja nofotografēt tās un izveidot izstādi - tā parādot mūsu bagātības,” iepazīstināja Šķilbēnu katoļu draudzes prāvests Staņislavs Prikulis.

25.februārī jau desmito reizi pasniedza Latgales kultūras gada balva “Boņuks”. Tās mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un svarīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušajā gadā. Šogad Boņuka balvai tika pieteikti 180 pretendenti. Balvas pasniedza 18 nominācijās un ar balvām par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā godināja Vācijā dzīvojošais literāts, skolotājs un sabiedriskais darbinieks Alberts Spoģis un valodniece Lidija Leikuma.

21.02. Starptautiskajā dzimtās valodas dienā Vecumu bibliotēkā notika pasākums „Ak, valodiņ, cik pacietīga esi!” Dzimtā valoda ir mūsu lielākais nacionālais dārgums – tā sacījis Endzelīns. Ir dārgumi, ko glabājam aiz deviņām atslēgām. Valodu lietojam ik dienu – gan skolās, gan veikalos, gan paliekamās grāmatās, gan viendienas ziņās. Valoda ir ne tikai jālieto, bet tā ir arī jākopj. Jā, mēs nedzīvojam diženā laikmetā. Tomēr, lai cik mazvērtīgs būtu tas, ko runājam vai rakstām, tas neatceļ mūsu atbildību par valodu, kurā to darām.

Dzimtās valodas diena ir starptautiski svinama diena, lai izceltu valodas nozīmi komunikācijā, pašizpausmē, zināšanu apguvē. Arī PII “Pasaciņa” Lāčuku grupiņas bērni atzīmēja šo dienu, kad ievadā tika runāts gan par valodu un kultūru daudzveidību, gan par katra bērna dzimto valodu. Bērni klausījās un runāja paši tautasdziesmas, rada izpratni to daudzkrāsainajā skanējumā. Bērniem dažādi personāži bija sagatavojoši dažādus āķīgus uzdevumus

SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" informē iedzīvotājus, ka 10.martā no no plkst:9.00 -15.00 Balvu slimnīcā Vidzemes ielā 2, Balvos pieņems psihiatrs Raivis Logins.
Pieteikšanās pie speciālista pa telefonu 64507001.
Psihiatrs pieņems slimnīcas telpās, ķirurga kabinetā.

Līdz Latvijas 100!

Kalendārs
« Novembris 2018 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Glorija, Banga
Īsās ziņas
Veinu ģimenes rokdarbu izstāde Viļakas novada bibliotēkā ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
No 25.oktobra Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
16.novembrī pl.19.00 Kultūras centrā "Rekova" koncertuzvedums "Mūžs" ...
18.novembrī no pl.12.30-15.00 Viļakas Valsts ģimnāzijas sporta stadionā Valsts simtgades ģimeņu sporta svētki. Nolikums ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu vai to posmu saraksts ar uzturēšanas klasēm 2018.gada vasaras sezonai no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.oktobrim. ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...