Tieši ar tādu devīzi uz VII Latvijas Jaunatnes olimpiādi - 2017, kura notika no 07. – 09. jūlijam devās Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas izglītojamie, treneri, administrācija, kuri pārstāvēja Viļakas novadu.
Jūlija mēnesis Līvānos ieskandināja XVI Latgales Senioru dziesmu un deju festivālu, kas šogad bija veltīts Latgales kongresa simtgadei. Ik gadu tas norisinās kādā no Latgales pilsētām, 2011. gadā - Viļakā.
Jauniete Arta Brokāne ir realizējusi Viļakas novada domes atbalstīto uzņēmējdarbības projektu Nr. 2017-VND-1-05 “Bišu dravas paplašināšana”, apgūstot pašvaldības piešķirto finansējumu Eur 1949,40 un līdzfinansējot projektu ar summu Eur 242,60. Arta par biškopību interesējas un nodarbojas jau vairākus gadus, jo, zaudējot darbu, bija jādomā, ko darīt un nolēma palīdzēt savam dzīvesbiedram, kurš jau daudzus gadus nodarbojas ar biškopību. Pamazām iesaistījās šajā darbā un ieinteresēja, katru dienu apgūstot jaunas zināšanas kā strādāt ar bitēm, jo teiciens “ar bitēm nekad nevar ko zināt” esot pareizs.
Viļakas Jauniešu iniciatīvu centram jūlijs iesācies darbīgi un aizraujoši- no 3. līdz 6. jūlijam norisinājās simulācijas spēle „Mini ciems” jeb „Viļciems”, kuru gaidīja ne viens vien Viļakas novada jaunietis un bērns.
„Atzeles” muzikantu kapela ir aizvadījusi notikumiem un koncertiem bagātu sezonu.
2017. gadu uzsākām ar muzicēšanu Rugājos tautas muzikantu saietā.
Pagodinoša bija uzstāšanās Ludzā Tautas muzikantu svētkos, kur kapela uzstājās uzreiz pēc kultūras ministres Daces Melbārdes uzrunas un prezentēja tradicionālo muzicēšanu.
Katru gadu arvien lielākam skaitam bērnu tiek konstatētas stājas problēmas. Dažas no tām ir pārmantotas, citas iegūtas dzīves laikā, taču tās visas var atstāt nelabvēlīgu ietekmi uz kopējo organisma stāvokli, jo no mugurkaula veselības ir atkarīgs, cik pilnvērtīgi spēj strādāt mūsu plaušas, sirds un citi orgāni. Viena no nopietnākajām stājas problēmām ir skolioze jeb mugurkaula deformācija ar izliekšanos uz sāniem un kuprīša veidošanas.
Kā jau katru gadu arī šogad jūlija pēdējā nedēļas nogalē tiks svinēti novada svētki “Annas Dagdā”.
Tuvojoties Latvijas simtgadei, rodas vēlme uzsvērt mūsu, latgaliešu, identitāti, piederību dzimtenei un vienlaicīgi arī unikalitāti kultūrā, valodā un dzīves ziņā. Tieši tāpēc šī gada svētku programmā ir gan vairāki jauninājumi, gan arī ir paliekošas un tautā iemīļotas tradīcijas.