Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Brīnumi notiek – Viļakas Kultūras namā Ziemassvētkos ,,Rāda Abrenes kabeļtelevīzija …!’’

Ziemassvētki allaž atnāk gaidīti ar cerību piepildīt sapņus, izjust gandarījumu un piedzīvot ko neparastu. Viļakas kultūras nama darbinieki un pašdarbnieki 25.decembrī aicināja viļacēnus un novada ļaudis piedalīties televīzijas tiešraides pasākumā  ,,Rāda Abrenes kabeļtelevīzija…’’  Ikdienā ģimenes lokā mēs lielu laiku pavadām pie televizoru ekrāniem un skatāmies gan informatīvus un izklaides, gan politiskus un nenopietnus raidījumus. Svētku TV programmā veidotāji centās iekļaut raidījumus dažādām vecuma un interešu grupām.

,,Abrenes kabeļtelevīzijas” programma sākās ar jaunākajām ziņām īsumā par aktualitātēm pilsētā un Latvijā. Pirmie muzikālu svētku sveicienu no ansambļa „Pogas” saņēma Viļakas novada organizācijas un uzņēmumi-  Turpināt darboties ar Karlsona apetīti, ar Pepijas Garzeķes fantāziju un Vinnija Pūka neatlaidību

Vislielākais svētku brīnums ir bērniem. Viņu uzmanībai tika veltīts raidījums „Brīnumskapis”, kurā piedalījās  bērnu vokālais ansamblis „Podziņas” un „Dēkainīšu” dejotāji. Brīnumskapim ir ko stāstīt. Tas atsauc atmiņā katram savu bērnību, kad skaitīti pantiņi pie Ziemassvētku eglītes un prieks par dāvanām ir redzams joprojām acīs. Visiem jāizberž acis un jāizbužina ausis, jo ar dziesmām un dejām paiet svētku diena Brīnumskapī!

Mūsu rītdiena valdības rokās, bet tieši mēs izvēlamies, kāda valdība būs. Pēc ziemas miera nāks vasaras svelme un vēlēšanu karstais laiks. Jau tagad partijas sāk savu darbu. Politiskas ievirzes raidījumā „Kas notiek Latvijā?” visas iesaistītās puses ar humora devu lēma par svētku dienu atcelšanu no svinamo dienu saraksta, izvairoties no tukšas pļāpāšanas, pļurkstēšanas, mutes dzisināšanas un mēles deldēšanas. Raidījumu veidoja „Dēkas” dejotāji un dramatiskā kolektīva aktieri. Neizpalika arī ,,Dzīvokļa jautājums’’ ar ,,Šausmām vannā ‘’.

Koncertā skatītāji izdzīvoja kārtējo notikumu virkni jaunajā seriālā „Tu saviļņoji mani”. Galvenā varone Izabella bija ļoti skaista sieviete, un visi ciema puiši neprātīgi viņā iemīlējās. Katrs centās iekarot meitenes sirdi. Viņa mīlēja Huanu, taču Izabellas izredzētais izlikās un meloja, ka jūtas ir patiesas. Izrādās - Huanu interesēja kas cits, viņš mīlēja iegriezties krodziņā. Izabella pārdzīvo, viņas sirds ir salauzta, bet kaimiņš neatstāj viņu vienu nelaimē. Izabellas mīlas stāstu izdziedāja folkloras kopa „Atzele” un izdejoja „Dēkas” un „Dēkaiņu” ( jaunākā grupa) kolektīvi.

Kopā ar Abrenes kabeļtelevīzijas žurnālisti ( Jolanta Vrubļevska) Maiju Piepīti „tiešraidē” no arēnas „Rīga” skatītāji ielūkojās moderno deju sacensbās, kur par godalgām cīnījās „Dēkainīšu” grupa un līnijdejotājas.  Jau reklāmas tēlā Jolanta Vrubļevska ieteica iepirkties lielveikalos, īpaši „” Molā”, ko apstiprināja vokālā ansambļa „Cansone” meitenes.Laika ziņās  gitāristu ansamblis piesauca balto sniegu, krievu dziesmu ansamblis „Sudaruška” jūsmoja par puteni, bet laika novērotāja Laimdota Tūtiņa stāstīja par dabas parādību nepatstāvību, par cilvēku reakciju uz tām, atklāja sekas, kas gaidāmas aktīvās svinēšanas zonās.

Lielu popularitāti ieguvis šovraidījums „Lauku sēta”. Īsteni latviska darba tikuma cienītāji raidījumā seko aizrautīgajiem darbiem un nedarbiem zemnieka saimniecībā. Arī Ziemassvētkos lauku sētā darbi un kaislības turpinās. Dalībnieki no visas Latvijas kā pliki pa nātrēm peras, apdarot lauku darbus.”Dēkaiņu” dejotāji rāda, ka dalībnieku attiecības ir saspringtas, un interesantākais, noteicējas lauku sētā ir meitenes! Lai sadzīvotu noslēgtā vidē, dalībniekiem vajag  stiprus nervus. Dažiem nervīši nedaudz netur un kā varētu glābties pamācīja „Atzeles” dziedātājas. Visgrūtākais darbs bija kūtī. Jaunajiem dejotājiem  nenoslēpt ne tikumus, ne plikumus. Ceļā uz galveno balvu dalībnieki paspēj ne tikai sastrādāt darbus, bet taisīt intrigas un parādīt kaislības. „Cansone” atklāja, ka lauku sētā var arī pie vīra tikt.

Dažkārt ir skumīgi noklausīties, cik slikti mēs izsakāmies par savu Latviju. Gribas stāstīt par zemi, kurā dzīvojam, jo mums ir ar ko lepoties. Ar katru dienu redzam pārvērtības laukos, zemnieku sētās, mazpilsētu un pagastu ražotnēs, konkrētās ģimenēs. Raidījuma „Savai zemītei” dalībnieki -jauniešu deju kolektīva dejotāji dejā ,,Trejdeviņi tēvu zemē’’aicināja runāt par to, ko katrs no mums ir devis un var dot savai zemītei.

Tomēr, lai vai cik atšķirīgi mēs būtu, ir lietas, kas svarīgas visiem – mīļi cilvēki blakus, spēks un veselība kaulos, sapņi, kas piepildās un maciņš, kas neiztukšojas...

,,Abrenes kabeļtelevīzijas’’ raidījumu izskaņā   TV diktori Ineta Lindenberga , Ivars Kokorevičs un raidījumu dalībnieki  vienojās dziesmā „Ziemsvētku nakts” ar vēlējumu visiem - lai nākamais gads ir labāks tiem, kam neizdevās iepriekšējais, un lai atkal izdodas tiem, kam smaidīja veiksme!

Pasākumu vadītāja I.Lindenberga

 

 

 

 

28.12.2012
Kalendārs
« Jūlijs 2017 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Cecīlija, Cilda
Īsās ziņas
28. jūlijā plkst. 18:00 Viļakas luterāņu baznīcā koncerts ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
No 30. jūnija līdz 31.jūlijam Inna Rēdmane atvaļinājumā! Pārtikas pakas Viļakas pilsēta varēs saņemt augustā ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda......
25. jūlija - 25. oktobrim Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā)  1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstāde. ...
30. jūlijā plkst. 12:00 Balkānos notiks tautas skrējiena "Balkanu apļi" 2. kārta ...
4. augustā plkst. 17:00 Medņevas pagasta stadionā starppaudžu sporta svētki ...
5. augustā no plkst. 11:30  ģimeņu sporta spēles Žīguru stadionā ...
5. augustā plkst. 15:00 Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā koncerts ...
5. augustā pulks. 18:00 Viļakas estrādē dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" un plkst. 22:00 balle kopā ar Zinti Krakopu ...
19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
20. augustā  plkst. Upītes tautas nomā izruode ...
22. - 25. augustā Storptautysikīs folkloras festivals Zīmeļlatgalē "Ļipa kust" ...
20. - 26. augustam svātki Upītie ...
26. augustā plkst. 13:00 Upītes tautas nomā izruode ...
Namateriāluos kulturas montuojuma centrs "Upīte" izsludynoj FOTO konkursu. ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā jūlijā ...