Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Brīnumi notiek – Viļakas Kultūras namā Ziemassvētkos ,,Rāda Abrenes kabeļtelevīzija …!’’

Ziemassvētki allaž atnāk gaidīti ar cerību piepildīt sapņus, izjust gandarījumu un piedzīvot ko neparastu. Viļakas kultūras nama darbinieki un pašdarbnieki 25.decembrī aicināja viļacēnus un novada ļaudis piedalīties televīzijas tiešraides pasākumā  ,,Rāda Abrenes kabeļtelevīzija…’’  Ikdienā ģimenes lokā mēs lielu laiku pavadām pie televizoru ekrāniem un skatāmies gan informatīvus un izklaides, gan politiskus un nenopietnus raidījumus. Svētku TV programmā veidotāji centās iekļaut raidījumus dažādām vecuma un interešu grupām.

,,Abrenes kabeļtelevīzijas” programma sākās ar jaunākajām ziņām īsumā par aktualitātēm pilsētā un Latvijā. Pirmie muzikālu svētku sveicienu no ansambļa „Pogas” saņēma Viļakas novada organizācijas un uzņēmumi-  Turpināt darboties ar Karlsona apetīti, ar Pepijas Garzeķes fantāziju un Vinnija Pūka neatlaidību

Vislielākais svētku brīnums ir bērniem. Viņu uzmanībai tika veltīts raidījums „Brīnumskapis”, kurā piedalījās  bērnu vokālais ansamblis „Podziņas” un „Dēkainīšu” dejotāji. Brīnumskapim ir ko stāstīt. Tas atsauc atmiņā katram savu bērnību, kad skaitīti pantiņi pie Ziemassvētku eglītes un prieks par dāvanām ir redzams joprojām acīs. Visiem jāizberž acis un jāizbužina ausis, jo ar dziesmām un dejām paiet svētku diena Brīnumskapī!

Mūsu rītdiena valdības rokās, bet tieši mēs izvēlamies, kāda valdība būs. Pēc ziemas miera nāks vasaras svelme un vēlēšanu karstais laiks. Jau tagad partijas sāk savu darbu. Politiskas ievirzes raidījumā „Kas notiek Latvijā?” visas iesaistītās puses ar humora devu lēma par svētku dienu atcelšanu no svinamo dienu saraksta, izvairoties no tukšas pļāpāšanas, pļurkstēšanas, mutes dzisināšanas un mēles deldēšanas. Raidījumu veidoja „Dēkas” dejotāji un dramatiskā kolektīva aktieri. Neizpalika arī ,,Dzīvokļa jautājums’’ ar ,,Šausmām vannā ‘’.

Koncertā skatītāji izdzīvoja kārtējo notikumu virkni jaunajā seriālā „Tu saviļņoji mani”. Galvenā varone Izabella bija ļoti skaista sieviete, un visi ciema puiši neprātīgi viņā iemīlējās. Katrs centās iekarot meitenes sirdi. Viņa mīlēja Huanu, taču Izabellas izredzētais izlikās un meloja, ka jūtas ir patiesas. Izrādās - Huanu interesēja kas cits, viņš mīlēja iegriezties krodziņā. Izabella pārdzīvo, viņas sirds ir salauzta, bet kaimiņš neatstāj viņu vienu nelaimē. Izabellas mīlas stāstu izdziedāja folkloras kopa „Atzele” un izdejoja „Dēkas” un „Dēkaiņu” ( jaunākā grupa) kolektīvi.

Kopā ar Abrenes kabeļtelevīzijas žurnālisti ( Jolanta Vrubļevska) Maiju Piepīti „tiešraidē” no arēnas „Rīga” skatītāji ielūkojās moderno deju sacensbās, kur par godalgām cīnījās „Dēkainīšu” grupa un līnijdejotājas.  Jau reklāmas tēlā Jolanta Vrubļevska ieteica iepirkties lielveikalos, īpaši „” Molā”, ko apstiprināja vokālā ansambļa „Cansone” meitenes.Laika ziņās  gitāristu ansamblis piesauca balto sniegu, krievu dziesmu ansamblis „Sudaruška” jūsmoja par puteni, bet laika novērotāja Laimdota Tūtiņa stāstīja par dabas parādību nepatstāvību, par cilvēku reakciju uz tām, atklāja sekas, kas gaidāmas aktīvās svinēšanas zonās.

Lielu popularitāti ieguvis šovraidījums „Lauku sēta”. Īsteni latviska darba tikuma cienītāji raidījumā seko aizrautīgajiem darbiem un nedarbiem zemnieka saimniecībā. Arī Ziemassvētkos lauku sētā darbi un kaislības turpinās. Dalībnieki no visas Latvijas kā pliki pa nātrēm peras, apdarot lauku darbus.”Dēkaiņu” dejotāji rāda, ka dalībnieku attiecības ir saspringtas, un interesantākais, noteicējas lauku sētā ir meitenes! Lai sadzīvotu noslēgtā vidē, dalībniekiem vajag  stiprus nervus. Dažiem nervīši nedaudz netur un kā varētu glābties pamācīja „Atzeles” dziedātājas. Visgrūtākais darbs bija kūtī. Jaunajiem dejotājiem  nenoslēpt ne tikumus, ne plikumus. Ceļā uz galveno balvu dalībnieki paspēj ne tikai sastrādāt darbus, bet taisīt intrigas un parādīt kaislības. „Cansone” atklāja, ka lauku sētā var arī pie vīra tikt.

Dažkārt ir skumīgi noklausīties, cik slikti mēs izsakāmies par savu Latviju. Gribas stāstīt par zemi, kurā dzīvojam, jo mums ir ar ko lepoties. Ar katru dienu redzam pārvērtības laukos, zemnieku sētās, mazpilsētu un pagastu ražotnēs, konkrētās ģimenēs. Raidījuma „Savai zemītei” dalībnieki -jauniešu deju kolektīva dejotāji dejā ,,Trejdeviņi tēvu zemē’’aicināja runāt par to, ko katrs no mums ir devis un var dot savai zemītei.

Tomēr, lai vai cik atšķirīgi mēs būtu, ir lietas, kas svarīgas visiem – mīļi cilvēki blakus, spēks un veselība kaulos, sapņi, kas piepildās un maciņš, kas neiztukšojas...

,,Abrenes kabeļtelevīzijas’’ raidījumu izskaņā   TV diktori Ineta Lindenberga , Ivars Kokorevičs un raidījumu dalībnieki  vienojās dziesmā „Ziemsvētku nakts” ar vēlējumu visiem - lai nākamais gads ir labāks tiem, kam neizdevās iepriekšējais, un lai atkal izdodas tiem, kam smaidīja veiksme!

Pasākumu vadītāja I.Lindenberga

 

 

 

 

28.12.2012
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Īsās ziņas
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
26. aprīlī plkst. 11:40 Viļakas pamatskolā tikšanās ar dzejnieci, bērnu literatūras autori Inesi Zanderi ...
27. aprīlī plkst. 12:00 Viļakas novada bibliotēkā tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un žurnālistu Māri Runguli ...
27. aprīlī plkst. 13:30 Medņevas Tautas namā tikšanās ar rakstnieku Māri Runguli ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
2. maijā plkst. 11:00 Medņevas Tautas namā tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...