Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Brīnumi notiek – Viļakas Kultūras namā Ziemassvētkos ,,Rāda Abrenes kabeļtelevīzija …!’’

Ziemassvētki allaž atnāk gaidīti ar cerību piepildīt sapņus, izjust gandarījumu un piedzīvot ko neparastu. Viļakas kultūras nama darbinieki un pašdarbnieki 25.decembrī aicināja viļacēnus un novada ļaudis piedalīties televīzijas tiešraides pasākumā  ,,Rāda Abrenes kabeļtelevīzija…’’  Ikdienā ģimenes lokā mēs lielu laiku pavadām pie televizoru ekrāniem un skatāmies gan informatīvus un izklaides, gan politiskus un nenopietnus raidījumus. Svētku TV programmā veidotāji centās iekļaut raidījumus dažādām vecuma un interešu grupām.

,,Abrenes kabeļtelevīzijas” programma sākās ar jaunākajām ziņām īsumā par aktualitātēm pilsētā un Latvijā. Pirmie muzikālu svētku sveicienu no ansambļa „Pogas” saņēma Viļakas novada organizācijas un uzņēmumi-  Turpināt darboties ar Karlsona apetīti, ar Pepijas Garzeķes fantāziju un Vinnija Pūka neatlaidību

Vislielākais svētku brīnums ir bērniem. Viņu uzmanībai tika veltīts raidījums „Brīnumskapis”, kurā piedalījās  bērnu vokālais ansamblis „Podziņas” un „Dēkainīšu” dejotāji. Brīnumskapim ir ko stāstīt. Tas atsauc atmiņā katram savu bērnību, kad skaitīti pantiņi pie Ziemassvētku eglītes un prieks par dāvanām ir redzams joprojām acīs. Visiem jāizberž acis un jāizbužina ausis, jo ar dziesmām un dejām paiet svētku diena Brīnumskapī!

Mūsu rītdiena valdības rokās, bet tieši mēs izvēlamies, kāda valdība būs. Pēc ziemas miera nāks vasaras svelme un vēlēšanu karstais laiks. Jau tagad partijas sāk savu darbu. Politiskas ievirzes raidījumā „Kas notiek Latvijā?” visas iesaistītās puses ar humora devu lēma par svētku dienu atcelšanu no svinamo dienu saraksta, izvairoties no tukšas pļāpāšanas, pļurkstēšanas, mutes dzisināšanas un mēles deldēšanas. Raidījumu veidoja „Dēkas” dejotāji un dramatiskā kolektīva aktieri. Neizpalika arī ,,Dzīvokļa jautājums’’ ar ,,Šausmām vannā ‘’.

Koncertā skatītāji izdzīvoja kārtējo notikumu virkni jaunajā seriālā „Tu saviļņoji mani”. Galvenā varone Izabella bija ļoti skaista sieviete, un visi ciema puiši neprātīgi viņā iemīlējās. Katrs centās iekarot meitenes sirdi. Viņa mīlēja Huanu, taču Izabellas izredzētais izlikās un meloja, ka jūtas ir patiesas. Izrādās - Huanu interesēja kas cits, viņš mīlēja iegriezties krodziņā. Izabella pārdzīvo, viņas sirds ir salauzta, bet kaimiņš neatstāj viņu vienu nelaimē. Izabellas mīlas stāstu izdziedāja folkloras kopa „Atzele” un izdejoja „Dēkas” un „Dēkaiņu” ( jaunākā grupa) kolektīvi.

Kopā ar Abrenes kabeļtelevīzijas žurnālisti ( Jolanta Vrubļevska) Maiju Piepīti „tiešraidē” no arēnas „Rīga” skatītāji ielūkojās moderno deju sacensbās, kur par godalgām cīnījās „Dēkainīšu” grupa un līnijdejotājas.  Jau reklāmas tēlā Jolanta Vrubļevska ieteica iepirkties lielveikalos, īpaši „” Molā”, ko apstiprināja vokālā ansambļa „Cansone” meitenes.Laika ziņās  gitāristu ansamblis piesauca balto sniegu, krievu dziesmu ansamblis „Sudaruška” jūsmoja par puteni, bet laika novērotāja Laimdota Tūtiņa stāstīja par dabas parādību nepatstāvību, par cilvēku reakciju uz tām, atklāja sekas, kas gaidāmas aktīvās svinēšanas zonās.

Lielu popularitāti ieguvis šovraidījums „Lauku sēta”. Īsteni latviska darba tikuma cienītāji raidījumā seko aizrautīgajiem darbiem un nedarbiem zemnieka saimniecībā. Arī Ziemassvētkos lauku sētā darbi un kaislības turpinās. Dalībnieki no visas Latvijas kā pliki pa nātrēm peras, apdarot lauku darbus.”Dēkaiņu” dejotāji rāda, ka dalībnieku attiecības ir saspringtas, un interesantākais, noteicējas lauku sētā ir meitenes! Lai sadzīvotu noslēgtā vidē, dalībniekiem vajag  stiprus nervus. Dažiem nervīši nedaudz netur un kā varētu glābties pamācīja „Atzeles” dziedātājas. Visgrūtākais darbs bija kūtī. Jaunajiem dejotājiem  nenoslēpt ne tikumus, ne plikumus. Ceļā uz galveno balvu dalībnieki paspēj ne tikai sastrādāt darbus, bet taisīt intrigas un parādīt kaislības. „Cansone” atklāja, ka lauku sētā var arī pie vīra tikt.

Dažkārt ir skumīgi noklausīties, cik slikti mēs izsakāmies par savu Latviju. Gribas stāstīt par zemi, kurā dzīvojam, jo mums ir ar ko lepoties. Ar katru dienu redzam pārvērtības laukos, zemnieku sētās, mazpilsētu un pagastu ražotnēs, konkrētās ģimenēs. Raidījuma „Savai zemītei” dalībnieki -jauniešu deju kolektīva dejotāji dejā ,,Trejdeviņi tēvu zemē’’aicināja runāt par to, ko katrs no mums ir devis un var dot savai zemītei.

Tomēr, lai vai cik atšķirīgi mēs būtu, ir lietas, kas svarīgas visiem – mīļi cilvēki blakus, spēks un veselība kaulos, sapņi, kas piepildās un maciņš, kas neiztukšojas...

,,Abrenes kabeļtelevīzijas’’ raidījumu izskaņā   TV diktori Ineta Lindenberga , Ivars Kokorevičs un raidījumu dalībnieki  vienojās dziesmā „Ziemsvētku nakts” ar vēlējumu visiem - lai nākamais gads ir labāks tiem, kam neizdevās iepriekšējais, un lai atkal izdodas tiem, kam smaidīja veiksme!

Pasākumu vadītāja I.Lindenberga

 

 

 

 

28.12.2012
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Māra, Marita, Mārīte
Īsās ziņas
26. martā plkst. 03:00 pāreja uz vasaras laiku ...
Viļakas novada dome 2017. gadā izsludina projektu konkursu topošajiem un jaunajiem uzņēmēju projektiem Viļakas novadā. Projektu pieteikumi no 2017. gada 10. marta līdz 2017. gada......
Aptaujas anketa Viļakas novada iedzīvotājiem ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
24. martā plkst. 17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē koncerts ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
29. martā plkst. 13:00 Viļakas novada domes zālē LAD seminārs par aktualitātēm 2017. gada platību maksājumos ...
1. aprīlī plkst. 9:30 Rekavas vidusskolas sporta namā Viļakas novada čempionāts novusā ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Lūdz atbalstīt īsfilmas tapšanu ...
Slidotavas Žīguros darba laiki ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
Aicinām iesaistīties Latgales patriotisko dziesmu koncerta repertuāra atlasē ...
Atkritumu apsaimniekošanas aktualitātes ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Ziemeļlatgales velomaršruts Nr.34 "Rypoj vasals!" ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...