Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas Sociālās aprūpes centra jubilejai veltītā ekskursija uz Stāmerienu

Viļakas novada Sociālās aprūpes centram 17.jūlijā palika trīs gadi, kopš likvidējās Viļakas slimnīca un savu darbību uzsāka Sociālās aprūpes centrs.

Pirmā dāvana, ko aprūpes centrs saņēma 2012.gada 10.jūlijā, ir Labklājības Ministrijas lēmums par Viļakas Sociālās aprūpes centra reģistrēšanu valsts informācijas sistēmā „Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrs” un saņemtā Sociālo Pakalpojumu Sniedzēja reģistrācijas apliecībA. Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad, par godu šiem notikumiem centra darbinieki un iemītnieki izvēlējās doties ekskursijā uz Stāmerienu, Gulbenes novadā. 30.augustā realizējās mūsu iecerētā ideja.

Pēc brokastlaika pie aprūpes centra piestāja Eināra Mieriņa vadītais autobuss, mēs sasēdāmies tajā un devāmies uz Stāmerienu. Tur mūs sagaidīja gids - Vilis Kļaviņš – cilvēks, kurš sabiedrībā pazīstams ar to, ka panācis Stāmerienas baznīcas saglabāšanu un piedalījies tās atjaunošanā. Viņš ir arī vietējā teātra aktieris, Z/s „Birzupes 2” zemnieks, maizes cepējs, dziednieks un interesants stāstnieks, kurš zina daudzus vēsturiskus notikumus gan par Stāmerienas baznīcu, gan par Stāmerienas pili.

Pils celta baronu fon Volfu dzimtai 1843.gadā:„Līdz mūsdienām no kādreizējās neogotikas pils saglabājies lielais tornis, pagrabi un ēkas centrālā daļa, kuras pagalma pusē pirmajā stāvā kādreiz bijuši četri lieli smailarkas logi, bet blakus tiem labajā pusē - smagnējs tādu pašu arku lievenis. 19. gs. 70.-80. gados pils tika pārbūvēta franču renesanses iespaidā. ”Informācijas avoti vēsta, ka „1905.gadā revolūcijas laikā pils nodedzināta, atjaunota barona Borisa fon Volfa vadībā 1908. gadā, bet mūsdienās pils rekonstrukcija uzsākta tikai 1998.gadā.

Pili mums izdevās apskatīties tikai no ārpuses, jo šobrīd notiek tiesu procesi, lai pils nonāktu Latvijas valsts īpašumā, kā rezultātā pils apmeklētājiem ir slēgta. Neatkārtojamas izjūtas mūsos raisīja Stāmerienas pils parks, kurā aug daudz ievērojamu dižkoku. Izvēloties vienu - Mīlestības koku, sadevāmies tam apkārt rokās un iemūžinājām šo mirkli fotogrāfijās. Pa parka takām mūsu ceļš aizvijās uz Stāmerienas pareizticīgo baznīcu, kuras torņi atspoguļojas Stāmerienas ezera ūdeņos. Baznīca brīnumainā kārtā tika glābta no sabrukšanas. Šobrīd ikviens cilvēks var baudīt šo grezno kultūras pieminekli. Pēc vēstures nostāstiem kādreiz te ir bijusi koka baznīca, bet 1902.gadā tika uzbūvēta mūra baznīca, kuras celtniecību pabeidza pēc diviem gadiem. Arhīvā saglabājusies īsa piezīme uz dzeltēt sākuša lapiņas, kurā sacīts, ka „1904. gada 6. jūnijā tika iesvētīta jaunā pareizticīgo baznīca Stāmerienā.” Jau jaunajos laikos vietējā vara kopā ar Kultūras fondu gribēja sākt jumta remontu, lai ēku pārveidotu par koncertzāli. Bet pietrūka naudas, un darbi tika pārtraukti. Šādā stāvoklī baznīca nonāca draudzes rokās. Baznīcas atjaunošana sākās divdesmitā gadsimta deviņdesmitajos gados. Šodien, kā agrākos laikos Sv. labticīgā kņaza Ņevas Aleksandra baznīcā regulāri notiek dievkalpojumi, tiek kalpoti aizlūgumi, sprediķos skan Dieva Vārds. Baznīca atvērta ikvienam, kurš tajā nāk ar savām bēdām, priekiem, vajadzībām un rūpēm.”

Mūsu ceļojuma gids V.Kļaviņš ieteica mūsu grupai jauku atpūtas vietu Pogas ezera krastā, kur mēs iekārtojāmies. Jautri čalodami ieturējām maltīti, ko sarūpēja aprūpes centra pavārītes.

Sakarā ar Sociālā aprūpes centra jubileju, centra vadītāja Ilze Šaicāne katram dalībniekam par piemiņu bija sarūpējusi dāvanas.

Aprūpes centra iemītnieks un dzejnieks - Staņislava kungs skaitīja sacerētos dzejoļus. Skanot aplausiem skanēja dziesmas, čaloja sarunas, vīri dzina draiskos jokus, valdīja brīva atmosfēra un labs noskaņojums. Bijām izbrīnīti, cik ātri paskrēja laiks.

Ceļojuma noslēgumā Pogas ezera krastā gaisā palaidām trīs krāsainās gaismas laternas, kuras simbolizēja mūsu Sociālās aprūpes centra trīs gadu jubileju. Skatoties to lidojumā, katrs iedomājāmies vēlēšanos. Mazliet noguruši, bet tomēr labo sajūtu pārņemti devāmies mājupceļā.

Paldies aprūpes centra vadītājai Ilze Šaicānei par ekskursijas sagatavošanu un vadīšanu, šoferim Eināram Mieriņam par labu vizināšanu un gidam Vilim Kļaviņam par aizraujošo stāstījumu.

Ņina Leišavniece,

Viļakas novada sociālās aprūpes centra sociālā darbiniece


03.09.2012
Kalendārs
« Augusts 2017 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valgudis, Ralfs, Vitālijs
Īsās ziņas
26. augustā plkst. 13:00 Upītes tautas nomā izruode ...
27. augustā plkst. 12:00 notiks tautas skrējiena Balkanos "Balkanu apļi" 3. kārta ...
29. augustā plkst. 14:00 Viļakas Valsts ģimnāzijas aktu zālē izlaidums Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas izglītojamajiem ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 3. kārtu ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda......
22. - 25. augustā Storptautysikīs folkloras festivals Zīmeļlatgalē "Ļipa kust" ...
20. - 26. augustam svātki Upītie ...
Viļakas novada muzejā skatāma liturģisko grāmatu izstāde līdz 29. augustam ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Līdz 12. oktobrim Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā)  1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstāde. ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...