Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viena diena Saules pilsētā

Ikvienam interesentam 4.augustā bija dota iespēja pavadīt dienu darbojoties kopā ar bērniem Saules pilsētā.

Jau no paša rīta Minnija un Mikijs sveica visus ar pamošanos un ierašanos pilsētā. Rīta rosme aizdzina miedziņu no actiņām un pamodināja kājiņas.

Un Saules pilsētas gaitas varēja sākties.

Muzikālajā studijā ikviens varēja izmēģināt savas spējas dziedāšanā, dzejoļu skaitīšanā, vai dejošanā.

Radošajās darbnīcās tika veidotas oriģinālas un skaistas cepures no avīzēm, taurenīšu piespraudes no kreppapīra, skaisti ziedi no vienreizējām glāzītēm, ko pasniegt māmiņām.

Burbulijā ikviens varēja izmēģināt, kā veidojas milzīgi piepūšamie burbuļi. Katrs bērns mājās ir pats pūtis mazus burbulīšus, bet tik lielus burbuļus varēja dabūt gatavus tikai Burbulijā. Un kad burbulis pārplīsis vai aizlidojis, jautrai Burbulijas Klauns nelika garlaikoties nevienam.

Ir vasara, un skolas gaitas mazliet piemirsušās. Nemaz vēl negribas domāt, ka 1.septembris vairs nav aiz kalniem. Kur nu vēl ņemt rokās grāmatas, pildspalvas un mācīties burtus. Bet nē! Burtiņu skolā visas dienas garumā valdīja rosība – tika griezti un krāsoti burti, veidoti savi vārdi un pat teikumi. Burtiņu meitenei darba bija pilnas rokas - jāpalīdz izgriezt, izkrāsot un salikt savu vārdiņu.

Bet Gaisa baloniņu darbnīcā visiem tika dāvināti hēlija baloni. Ne viens vien hēlija balons sestdien iekrāsoja Viļakas novada debesis, jo mazās rociņas no priekiem un sajūsmas palaida vaļā šņorīti un balons aizlidoja tālumā. Bet tas nekas! Vinnijs Pūks un Ruksītis to saprata, un piepūta jaunu balonu.

Olimpiskajā centrā spēkus varēja pārbaudīt Astes sargāšanā, Burkānu mešanā un trāpīšanā grozā, Slotas mešanā tālumā un Ģimeņu stafetē. Visas dienas garumā Olimpiskā centra tiesnešiem nebija jāgarlaikojās, jo visi Saules pilsētas apmeklētāji vēlējās pārbaudīt savu izturību, veiklību un ātrumu.

Ļoti pamācoša un izzinoša Saules pilsētā bija Dabas taka. Vilis Bukšs ar mazākiem un lielākiem zinātgribētājiem devās pastaigā, lai izstāstītu un parādītu, mums pieaugušajiem ikdienā saprotamas lietas. Bet bērniem vēl ne tik saprotamas un zinošas – kas ir zem mūsu kājiņām, kāpēc kokam jāpieskaras un jāsamīļo, ko mēs elpojam un kas dzīvo zālītē.

Lai piedalītos Tehniskā centra aktivitātēs, vajadzēja mazliet pastrādāt mājās. Bija jāizdomā un jāizveido savs braucamais, jāreģistrējas, un ikviens varēja apskatīt 13 savdabīgus braucamos. Ļoti patīkami, ka vecāki kopā ar bērniem bija padomājuši ne tikai par braucamrīka vizuālo izskatu, bet arī par šoferīšu tērpu pieskaņošanu braucamajiem. Un plkst. 13.30, Minnijas un Mikija pavadībā, visi devās skaistā parādē.

Visilgākais darba laiks Saules pilsētā bija radošajām darbnīcām – Smaidošās sejiņas. Ikvienam gribas būt skaistam svētkos. Un šo sajūtu izdevās radīt Rigondai zīmējot taurenīšus, puķītes uz meiteņu un zēnu sejiņām un rociņām, un Gintai veidojot frizūras. Cik daudz tapa zīmējumu, frizūru, bizīšu – to neviens nezina, jo meistares sajuka uzskaitē.

Saules pilsētas Māksliniece Biruta Ločmele visus aicināja zīmēt kopīgo zīmējumu. Ikviens pārbaudīja savas mākslinieka dotības zīmējot putnus, kokus, saulīti, mākoņus un pat Minniju un Mikiju. Šo vareno un kopīgo mākslas darbu vēl kādu brīdi var apskatīt Viļakas novada domes ēkā.

Laiks iet uz priekšu un neapstājas. Tā arī mūsu Saules pilsētā, laiks nemanot paskrēja, bet vēl tā negribējās doties mājās. Vēl gribējās iegriezties Gardumu bodē, palēkāt piepūšamajās atrakcijās, un rinda Smaidīgo sejiņu darbnīcā nepalika mazāka.

Bet svētki nebeidzas. Visi Viļakas taureņi bija salidojuši estrādē, lai plkst. 16.00 trīsdesmit divus Medņevas, Susāju, Žīguru un Viļakas bērniņus sveiktu Bērnības svētkos. Karalis, Princese, Ļaunā Ragana un Āksts visus aicināja Pasaku valstībā. Mēs, pasākuma apmeklētāji, vecāki un krustvecāki, sapratām, cik svarīgi dzīvē būt blakus savam bērnam, pasargāt viņu no „ļaunajām raganām” un iemācīt pareizi dzīvot.

Visus gaviļniekus krustvecāki izšūpoja Bērnības šūpolēs, novada domes priekšsēdētājs pasniedza dāvanas un radi un draugi dāvināja ziedu pušķus un sveica svētos.

Vēl ilgi mazās sirsniņas atcerēsies kopā ar vecākiem pavadīto dienu, kopīgu darbošanos, fotografēšanos un svētku salūtu.

Mēs ceram, ka nākamajā gadā kopīgai Bērnības svētku svinēšanai pievienosies arī Vecumu un Šķilbēnu pārvalžu bērni un vecāki.

Milzīgs PALDIES visai Radošajai komandai par izturību, izdomu, radošu pieeju svētkiem un atbalstu.

Uz tikšanos nākošajā gadā.

Kultūras metodiķe Sandra Ločmele

Foto: Marija Bratuškina, Sandra Ločmele

'

07.08.2012
Kalendārs
« Maijs 2017 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Īsās ziņas
Pasvaldību vēlēšanu dienā kursēs autobusi vēlētāju nogādāšanai vēlēšanu iecirkņos ...
Viļakas novada domes deputātu kandidātu saraksti, priekšvēlēsanu programmas ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Izlaidumi Viļakas novada izglītības iestādēs 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
27. maijā plkst. 18:00 Daugavpilī Latgales novada vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu svētki "Lielais rits Cietoksnī" ...
28. maijā plkst. 8:00 Žīguros Pavasara tirugs. Plkst. 10:00 Žīguru Kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koncerts ...
28. maijā Viļakas novada ģitāristu koncerts - plkst. 16:00 Viļakas Kultūras namā, plkst. 18:00 Kultūras centrā "Rekova" ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
2. jūnijā Baznīcu nakts 2017 ...
4. jūnijā no plkst. 14:00 Skanošā bērnu diena Viļakā, plkst. 17:00 estrādē koncerts "Visās varavīksnes krāsās" ...
12. jūnijā pie Viļakas novada domes Mobilais mamogrāfs ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāta 2. posms ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...