Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Lāčplēša nakts orientēšanās sacensības Žīguros

Jau krietnu gadu skaitu Lāčplēša dienas novakarē pie Žīguru pamatskolas tiek dots starta signāls nakts orientēšanās sacensībām. Astoņos vakarā distancē dodas ar karti, gaismekli, atstarojošām vestēm bruņojušies entuziasti.

Nav svarīgi laika apstākļi- ir skriets melnā tumsā un pilnmēnesim  spīdot, brists pa sniegu un spītēts lietum, bet reizēm daba apžēlojas un dāvina labu laiku. Ja neskaita iepriekšējo dienu spēcīgās lietusgāzes, kas pārpildīja ar ūdeni visas palejas un grāvjus, tad laiks bija ideāls, lai atrastu visus 16 dabā novietotos KP ar maksimālo vērtību 72 punkti.

Vadoties no iepriekšējo gadu pieredzes, kontrollaiku dalībniekiem  distances veidotāji dāsni piešķīra pat 100 minūtes. Jāatzīmē, ka soda punktus par laika pārtēriņu šoreiz nevienam nevajadzēja atskaitīt, lai gan beidzamie cīnītāji finišēja burtiski līdz ar „ pēdējo zvanu.” Ļoti patīkami, ka visi dalībnieki startēja ar bezkontakta  atzīmēšanās iekārtām, kas ļāva ietaupīt laiku KP. Par distanču izveidi un sacensību tehnisko nodrošinājumu gādāja mūsu novadnieks Aigars Andersons ar savu komandu. Piecas minūtes pēc pēdējā dalībnieka finiša rezultātus jau varēja skatīt visuvarenajā internetā- sadaļā „ Latgale OPEN”.

Rezultāti bija interesanti, jo sastādīt konkurenci vietējiem skrējējiem ieradās nopietni speciālisti  no Rugājiem, Medņevas, Balviem. Vienīgā dalībniece, kas savākusi 43 punktus finišēja ātrāk par 60 minūtēm, izrādījās 5 gadus jaunā Ausma Cepurniece no Rugājiem. Pārējie skrēja ilgāk, taču ar dažu minūšu intervālu finišā ieradās jauniešu, zēnu un vīriešu grupu uzvarētāji un visi ar maksimālo punktu skaitu.

Par absolūto čempionu kļuva Kristers Timmermanis- V-18; zēniem Ēriks Circens V-14; vīriem Jānis Circens.  Medaļas tāpat saņēma Raitis Štotaks, Ainārs Miņins, Ralfs Ludikovs, Markuss Milaknis, Ints Indriķis, Alens Locāns.

Dāmu un meiteņu grupās kārtējo reizi labākais rezultāts Laimai Timmermanei-SE- 66 punkti; Samantai  Kukurānei- S18 -56 punkti; Adrijai Volkovai- S14- 61 punkts.

Medaļnieces Līga Cepurniece, Līga Spriņģe, Sabīne Novakšanova, Meldra Nazarova, Sintija Cepurniece , Milana Baklagina.

Pārējiem tika gandarījums par labi paveikto darbu, saldumi un citi našķi, par ko parūpējās Ginta Locāne un Aigars Andersons, slapjas kājas un labs garastāvoklis.

Ar to arī Lāčplēša dienas 100- gade  Žīguros noslēdzās un palika atklāts jautājums par turpinājumu nākošajā gadā.  Dzīvosim- redzēsim!

Sacensības realizētas projekta Nr.9.2.4.2./16/l/073 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” aktivitāšu ietvaros.

Nakts gaitām Žīguros līdzi sekoja skolotājs Igors Šnepers.
Foto: G.Locāne


14.11.2019
Kalendārs
« Decembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Niklāvs, Niks, Nikolajs
Īsās ziņas
6.decembrī plkst.17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē labdarības koncerts "Nepaej garām" ...
No 1.-20.decembrim Žīguru kultūras namā rokdarbu izstāde-pārdošana ...
1.decembrī plkst.15.00 Viļakas kultūras namā Ziemas ieskaņu koncerts. Piedalās Viļakas KN, pamatskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas, mūzikas skolas kolektīvi. ...
1.decembrī plkst.17.00 Viļakā pie Abrenes ielas 1.nama Pirmās Adventes sveces iedegšana ...
5.decembrī plkst.15.00 pie Viļakas novada domes Viļakas novada egles iedegšana ...
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...