Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Psalmu dziedājumi novembrī

Novembra mēnesis Romas katoļu baznīcā ir laiks, kad īpaši atceramies mūžībā aizgājušos tuviniekus. 1.novembrī, Visu svēto dienā, īpaši lūdzāmies ne tikai par svētajiem, kuri ir zināmi un iemīļoti tautā, bet arī par svētajiem, kuru vārds ir zināms tikai Dievam. 2.novembrī, Dvēseļu dienā, īpaši lūdzamies par mūžībā aizgājušajiem piederīgajiem, pieminot lūgšanās savus tuviniekus un pēdējā gada laikā mūžībā aizgājušos (draudzes locekļus). Romas katoļu baznīcā tā ir skaista tradīcija, ka šādi esam vienoti ar savējiem un lūgšanas var palīdzēt mirušajiem ticīgajiem iemantot mūžīgo debesu valstību.

Oktāvas laikā no 1. līdz 8.novembrim (ieskaitot) ikviens ticīgais,  ja dievbijīgi apmeklēs kapsētu vai baznīcu un lūgsies par mirušajiem, ir iespējams saņemt atlaidas, ko var veltīt tikai par mirušajiem.

2.novembrī psalmes dziedāja Viļakas Romas katoļu baznīcā. 3.novembrī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels lūdzās Rožukroni par konkrētiem mūžībā aizgājušajiem, kuru vārdus bija iesnieguši draudzes locekļi. 4.novembrī Medņevas tautas namā dziedāja  psalmes, kurās pulcējās ap 30 dalībniecēm. Tradīcija vēsta, ka, lai būtu pilnas saļmas jāpiedalās 12 dalībniekiem, Medņevas tautas namā dalībnieku skaits bija dubults.

Tikai Dievs dod spēku dziedāt psalmus. Divu stundu garajā lūgšanā ir grūti piedalīties jauniem cilvēkiem, jo liekas, ka par garu un par grūtu. Taču aicināti psalmu dziedāšanā ir piedalīties ikviens interesents. Galvenais ir velme darīt un iemācīties, jo uz Zemes darītos darbus mūžīgajai dzīvei savos sarakstos ieraksta vienīgi Dievs. Psalmu dziedāšanu iesācējs varētu salīdzināt ar dzīvi uz Zemes un atgriešanos Tēva mājās – Debesīs. Pirms psalmēm, lielākoties lūdzās vienu Rožukroņa noslēpuma daļu, kas palīdz noskaņoties un dod spēku tālākam dziedājumam. Psalmes – lūgšanas par nomirušajiem sākumā šķiet kā atrašanās ellē, dziedājuma laikā pārdzīvojam dzīves grūtības un šķīstītavu, lai noslēgumā, sākoties svinīgākam dziedājumam un kulminācijai, piedzīvotu sajūtu, ka tuvojamies Debesu valstībai un esam jau gatavi skatīt mūsu Kungu svētlaimībā.

Psalmes var iemācīties tikai praktizējot - piedaloties un dziedot. Viļakas novadā tradicionāli dzied senās psalmes (no vecajām grāmatām vai no brūnās grāmatas “Krysta gaimā”), citos novados psalmes dzied pa jaunam jeb no tradicionālās Baznīcas grāmatas pēc sadaļas “Ekzekvijas”.

Pateicība Dievam un liels paldies dziedātājiem, kuri šo svētīgo darbu dara jau daudzus gadus, tā palīdzot pie Dieva nokļūt daudzām šķīstītavā (noklīdušām un bezcerībā) esošām dvēselēm.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne07.11.2019
Kalendārs
« Novembris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Eižens, Jevgeņijs, Jevgenija
Īsās ziņas
Ikviens jaunietis, kurš veic brīvprātīgo darbu Viļakas novadā, aicināts pretendēt uz nomināciju "GADA JAUNIETIS". ...
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
15.novembrī plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" grupas "Latgales dāmu pops" koncerts. Ieeja brīva. ...
23.novembrī plkst. 19.00 Medņevas Tautas namā Večerinka ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...