Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

“Ziemas skolā” piedalīsies Viļakas Valsts ģimnāzijas un Viļakas pamatskolas apvienotā komanda


No šī gada 26. līdz 29.janvārim viesnīcā „Baltvilla” (Baltezers, Senču prospekts 45) notiks projekta „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” Ziemas skola 2, kuras laikā Latvijas skolu projekta komandu dalībniekiem būs iespēja globālā kontekstā novērtēt un tuvāk iepazīt attīstības jeb globālās izglītības jautājumus Lielbritānijas, Slovēnijas un Latvijas ekspertu skatījumā un praktiski plānot aktuālo jautājumu ieviešanu skolās un vietējās kopienās.

Ziemas skola 2 ir projekta otrā gada plašākā izglītojošā aktivitāte, kuras ietvaros 9 Latvijas skolu komandu dalībniekiem būs unikāla iespēja iepazīties ar Lielbritānijas un Slovēnijas ekspertu pieredzi. Lielbritāniju pārstāves Adams Ransons (Adam Ranson) un  Triša  Sandbaha (Trish Sandbach) no Līdsas attīstības izglītības centra („Leeds Development Education Centre”), kam ir  vairāk kā 30 gadu darbības pieredze attīstības jeb globālās izglītības jomā:  apmācību organizēšanā un skolu konsultāciju darbā, kā arī darbā ar globālās dimensijas integrēšanu skolu mācību programmās un attīstības jeb globālās izglītības stratēģiju izstrādi. Slovēniju pārstāvēs Maksis Zimani (Max Zimani) no „Globālās izglītības un projektu attīstības institūta” („The Institute for Global Learning and Projects Development”), kurš pārstāv Dienvidu valstu skatījumu un viedokli dažādos globālās izglītības jautājumos un ar savas organizācijas darbību veicina sadarbību starp cilvēkiem Eiropā un Dienvidu valstīs un veido korektu vēstījumu par Āfriku medijos un grāmatās.

Līdzās projekta sadarbības partneriem, Ziemas skolas 2 nodarbību vadītāju vidū būs pašmāju eksperti Maija Kāle no nevalstiskās organizācijas „Attīstības kolba”, Tomass Kotovičs no  „Latvijas valsts mežiem”, Jānis Ķirpītis, Ieva Sniņersproģe, Ilze Saleniece un Irina Toma no organizācijas „GLEN Latvija” un „Izglītības attīstības centra” lektori, kas skolas saturu piepildīs ar atraktīvām un izglītojošām aktivitātēm un sociāli aktuāliem jautājumiem šādās tēmās: attīstības izglītības aktualitātes un nākotnes uzdevumi, vērtības un priekšstati, globālā pilsonība, stereotipi un rasisms, starpkultūru attiecības, konflikti un sadarbība,  zaļā enerģija un ekonomika, globālās klimata pārmaiņas, kā arī izvērtēta attīstības izglītības kvalitāte un plānotas konkrētas iespējas tās ieviešanai formālajā, neformālajā izglītībā un vietējās kopienās.

Ziemas skolā 2 piedalīsies 9 projekta Latvijas skolu komandas no  Aknīstes vidusskolas, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas,  Daugavpils Vienības pamatskolas, Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas, Lizuma vidusskolas, Misas vidusskolas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas un Viļakas pamatskolas, V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas un Kuldīgas Alternatīvā sākumskolas, kuru dalībnieku vidū ir dažādu izglītības pakāpju skolotāji, jaunieši un vietējas sabiedrības pārstāvji.

Par projekta „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” pirmā gada aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem plaša izglītojošā, saturiskā un vizuālā informācija atrodama  projekta mājas lapā: www.skolaskasateliti.lv.

Projektu „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” īsteno „Izglītības attīstības centrs” (IAC) sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām „GLEN Latvija” (Latvija) un „Leeds Development Education Center” (Lielbritānija). Projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību globālās jeb attīstības izglītības jautājumu aktualitātei mūsdienu pasaulē, kā arī sekmēt attīstības jeb globālās izglītības integrēšanu formālajā un neformālajā izglītībā Latvijā. Attīstības jeb globālā izglītība aicina cilvēkus „skatīties plašāk”, meklēt globāla līmeņa kopsakarības un analizēt globālo problēmu cēloņus un sekas, kā arī iegūt zināšanas un prasmes, kā iesaistīties to risināšanā.

Projekts ilgst divus gadus (no 2009.gada novembra) un tā laikā tiek īstenotas gan izglītojošas, gan radošas, gan praktiskas aktivitātes Latvijas reģionos, iesaistot skolu komandas un veidojot attīstības izglītības skolu tīklu kā resursu centru. Projekta ietvaros tiks arī sagatavoti informatīvi materiāli sabiedrības informēšanai un metodiski materiāli attīstības izglītības kvalitatīvai ieviešanai izglītībā.

Projekts „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” tiek īstenots Eiropas Komisijas projektu programmas "Non-State Actors and Local Authorities in Development - Public awareness and education for development in Europe" ietvaros ar Eiropas Savienības un Sorosa fonda Latvija finansiālu atbalstu.


Par attīstības izglītību

Attīstības jeb globālā izglītība ir aktīvs mācīšanās process, kas ļauj cilvēkiem attīstīt savu izpratni par starptautiskām attīstības prioritātēm un ilgtspējīgas attīstības principiem, izzināt globālo problēmu izraisītājus un ietekmes, kā arī veicina personisku iesaisti un informētu lēmumu pieņemšanu. Attīstības izglītība balstās uz solidaritātes, vienlīdzības, iekļaušanas un sadarbības principiem.


Par „Izglītības attīstības centru”

„Izglītības attīstības centrs” (IAC) ir nevalstiska organizācija, kas dibināta ar mērķi – sniegt ieguldījumu izglītotas, demokrātiskas sabiedrības attīstībā, sekmējot indivīdu un organizāciju profesionālo kapacitāti, konkurētspēju, sadarbību un pilsonisko līdzdalību mūsdienu mainīgajā pasaulē. IAC darbības mērķi virzīti uz sabiedrības, kas ir izglītota, iekļaujoša un kas mācās, attīstību un nostiprināšanu Latvijā.

IAC pēdējos gados īstenojis vairākus Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un Eiropas Savienības Phare ilgtermiņa pilsoniskās izglītības un pilsoniskās līdzdalības sekmēšanai veltītus projektus, piemēram, ”Kritiskā domāšana daudzveidības veicināšanai”(2008-2009), „Motivācijas programmu izstrāde un aprobācija dzīves kvalitātes paaugstināšanai un nodarbinātības sekmēšanai”(2006-2007) „Starpkultūru dialoga veicināšana”(2007-2008), "Skolu bibliotēkas - kultūru dialoga veicinātājas” (2007-2008). Ar šiem un citiem projektiem plašāk var iepazīties IAC mājas lapā www.iac.edu.lv.

Informācijas resursi internetā:

• Projekts „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā”: http://www.skolaskasateliti.lv

• Izglītības attīstības centrs: http://www.iac.edu.lv

• GLEN Latvija www.glen.lv

• Līdsas attīstības izglītības centrs („Leeds Development Education Centre”) www.leedsdec.org.uk

24.01.2011
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Eižēnija, Ženija
Īsās ziņas
26. martā plkst. 03:00 pāreja uz vasaras laiku ...
Viļakas novada dome 2017. gadā izsludina projektu konkursu topošajiem un jaunajiem uzņēmēju projektiem Viļakas novadā. Projektu pieteikumi no 2017. gada 10. marta līdz 2017. gada......
Aptaujas anketa Viļakas novada iedzīvotājiem ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
24. martā plkst. 17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē koncerts ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
29. martā plkst. 13:00 Viļakas novada domes zālē LAD seminārs par aktualitātēm 2017. gada platību maksājumos ...
1. aprīlī plkst. 9:30 Rekavas vidusskolas sporta namā Viļakas novada čempionāts novusā ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Lūdz atbalstīt īsfilmas tapšanu ...
Slidotavas Žīguros darba laiki ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
Aicinām iesaistīties Latgales patriotisko dziesmu koncerta repertuāra atlasē ...
Atkritumu apsaimniekošanas aktualitātes ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Ziemeļlatgales velomaršruts Nr.34 "Rypoj vasals!" ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...