Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

“Ziemas skolā” piedalīsies Viļakas Valsts ģimnāzijas un Viļakas pamatskolas apvienotā komanda


No šī gada 26. līdz 29.janvārim viesnīcā „Baltvilla” (Baltezers, Senču prospekts 45) notiks projekta „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” Ziemas skola 2, kuras laikā Latvijas skolu projekta komandu dalībniekiem būs iespēja globālā kontekstā novērtēt un tuvāk iepazīt attīstības jeb globālās izglītības jautājumus Lielbritānijas, Slovēnijas un Latvijas ekspertu skatījumā un praktiski plānot aktuālo jautājumu ieviešanu skolās un vietējās kopienās.

Ziemas skola 2 ir projekta otrā gada plašākā izglītojošā aktivitāte, kuras ietvaros 9 Latvijas skolu komandu dalībniekiem būs unikāla iespēja iepazīties ar Lielbritānijas un Slovēnijas ekspertu pieredzi. Lielbritāniju pārstāves Adams Ransons (Adam Ranson) un  Triša  Sandbaha (Trish Sandbach) no Līdsas attīstības izglītības centra („Leeds Development Education Centre”), kam ir  vairāk kā 30 gadu darbības pieredze attīstības jeb globālās izglītības jomā:  apmācību organizēšanā un skolu konsultāciju darbā, kā arī darbā ar globālās dimensijas integrēšanu skolu mācību programmās un attīstības jeb globālās izglītības stratēģiju izstrādi. Slovēniju pārstāvēs Maksis Zimani (Max Zimani) no „Globālās izglītības un projektu attīstības institūta” („The Institute for Global Learning and Projects Development”), kurš pārstāv Dienvidu valstu skatījumu un viedokli dažādos globālās izglītības jautājumos un ar savas organizācijas darbību veicina sadarbību starp cilvēkiem Eiropā un Dienvidu valstīs un veido korektu vēstījumu par Āfriku medijos un grāmatās.

Līdzās projekta sadarbības partneriem, Ziemas skolas 2 nodarbību vadītāju vidū būs pašmāju eksperti Maija Kāle no nevalstiskās organizācijas „Attīstības kolba”, Tomass Kotovičs no  „Latvijas valsts mežiem”, Jānis Ķirpītis, Ieva Sniņersproģe, Ilze Saleniece un Irina Toma no organizācijas „GLEN Latvija” un „Izglītības attīstības centra” lektori, kas skolas saturu piepildīs ar atraktīvām un izglītojošām aktivitātēm un sociāli aktuāliem jautājumiem šādās tēmās: attīstības izglītības aktualitātes un nākotnes uzdevumi, vērtības un priekšstati, globālā pilsonība, stereotipi un rasisms, starpkultūru attiecības, konflikti un sadarbība,  zaļā enerģija un ekonomika, globālās klimata pārmaiņas, kā arī izvērtēta attīstības izglītības kvalitāte un plānotas konkrētas iespējas tās ieviešanai formālajā, neformālajā izglītībā un vietējās kopienās.

Ziemas skolā 2 piedalīsies 9 projekta Latvijas skolu komandas no  Aknīstes vidusskolas, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas,  Daugavpils Vienības pamatskolas, Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas, Lizuma vidusskolas, Misas vidusskolas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas un Viļakas pamatskolas, V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas un Kuldīgas Alternatīvā sākumskolas, kuru dalībnieku vidū ir dažādu izglītības pakāpju skolotāji, jaunieši un vietējas sabiedrības pārstāvji.

Par projekta „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” pirmā gada aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem plaša izglītojošā, saturiskā un vizuālā informācija atrodama  projekta mājas lapā: www.skolaskasateliti.lv.

Projektu „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” īsteno „Izglītības attīstības centrs” (IAC) sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām „GLEN Latvija” (Latvija) un „Leeds Development Education Center” (Lielbritānija). Projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību globālās jeb attīstības izglītības jautājumu aktualitātei mūsdienu pasaulē, kā arī sekmēt attīstības jeb globālās izglītības integrēšanu formālajā un neformālajā izglītībā Latvijā. Attīstības jeb globālā izglītība aicina cilvēkus „skatīties plašāk”, meklēt globāla līmeņa kopsakarības un analizēt globālo problēmu cēloņus un sekas, kā arī iegūt zināšanas un prasmes, kā iesaistīties to risināšanā.

Projekts ilgst divus gadus (no 2009.gada novembra) un tā laikā tiek īstenotas gan izglītojošas, gan radošas, gan praktiskas aktivitātes Latvijas reģionos, iesaistot skolu komandas un veidojot attīstības izglītības skolu tīklu kā resursu centru. Projekta ietvaros tiks arī sagatavoti informatīvi materiāli sabiedrības informēšanai un metodiski materiāli attīstības izglītības kvalitatīvai ieviešanai izglītībā.

Projekts „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” tiek īstenots Eiropas Komisijas projektu programmas "Non-State Actors and Local Authorities in Development - Public awareness and education for development in Europe" ietvaros ar Eiropas Savienības un Sorosa fonda Latvija finansiālu atbalstu.


Par attīstības izglītību

Attīstības jeb globālā izglītība ir aktīvs mācīšanās process, kas ļauj cilvēkiem attīstīt savu izpratni par starptautiskām attīstības prioritātēm un ilgtspējīgas attīstības principiem, izzināt globālo problēmu izraisītājus un ietekmes, kā arī veicina personisku iesaisti un informētu lēmumu pieņemšanu. Attīstības izglītība balstās uz solidaritātes, vienlīdzības, iekļaušanas un sadarbības principiem.


Par „Izglītības attīstības centru”

„Izglītības attīstības centrs” (IAC) ir nevalstiska organizācija, kas dibināta ar mērķi – sniegt ieguldījumu izglītotas, demokrātiskas sabiedrības attīstībā, sekmējot indivīdu un organizāciju profesionālo kapacitāti, konkurētspēju, sadarbību un pilsonisko līdzdalību mūsdienu mainīgajā pasaulē. IAC darbības mērķi virzīti uz sabiedrības, kas ir izglītota, iekļaujoša un kas mācās, attīstību un nostiprināšanu Latvijā.

IAC pēdējos gados īstenojis vairākus Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un Eiropas Savienības Phare ilgtermiņa pilsoniskās izglītības un pilsoniskās līdzdalības sekmēšanai veltītus projektus, piemēram, ”Kritiskā domāšana daudzveidības veicināšanai”(2008-2009), „Motivācijas programmu izstrāde un aprobācija dzīves kvalitātes paaugstināšanai un nodarbinātības sekmēšanai”(2006-2007) „Starpkultūru dialoga veicināšana”(2007-2008), "Skolu bibliotēkas - kultūru dialoga veicinātājas” (2007-2008). Ar šiem un citiem projektiem plašāk var iepazīties IAC mājas lapā www.iac.edu.lv.

Informācijas resursi internetā:

• Projekts „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā”: http://www.skolaskasateliti.lv

• Izglītības attīstības centrs: http://www.iac.edu.lv

• GLEN Latvija www.glen.lv

• Līdsas attīstības izglītības centrs („Leeds Development Education Centre”) www.leedsdec.org.uk

24.01.2011
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Īsās ziņas
Viļakas novada domes darba laiks pirmssvētku un svētku dienās ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
22. jūnijā Borisovā tautas futbols, nakts skrējiens, Jāņu ielīgošana un diskoballe ...
22. jūnijā plkst. 21:00 Upītes stadionā skaļuo nakts "Pīdzīdam" ...
22. jūnijā plkst. 22:00 Medņevā laukumā pie pagasta (lietus gadījumā Medņevas Tautas namā) Pirmsjāņu balle kopā ar Ralfu. Ieeja bez maksas. ...
23. jūnijā Viļakas estrādē no plkst. 19:30 mājražotāju tirdziņš, plkst. 20:00 izrāde "Zagļi", plkst. 22:00 Līgo nakts balle ...
23. jūnijā plkst. 22:00 stāvlaukumā pie kultūras centra "Rekova" diskoballe ...
23. jūnijā plkst. 21:00 Žīguru estrādē Līgo vakars ar kultūras nama pašdarbniekiem, diskoballe ...
29. jūnijā Žīguros Viļķenes amatierteātra izrāde un Pēterdiena ar novada kapellām ...
30. jūnijā no plkst. 9:00 ekskursija pa Viļakas novada uzņēmumiem Ziemeļlatgales uzņēmēju dienu ietvaros ...
30. jūnijā un 1. jūlijā Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas 2017 ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
5. jūlijā plkst. 15:00 Viļakas kultūras namā bezmaksas redzes pārbaude ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāts ...
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...