Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada domes pārstāvji piedalās Kurzemes nacionālās pretošanās kustības aktivitātēs

Viļakas novada domes pārstāvji kopā ar Latvijas Valsts mežu pārstāvjiem un 13. Saeimas deputātu A.Kazinovski 22.-23.augustā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Kurzemi, lai iepazītos ar nacionālās pretošanās kustības muzejiem Rendā un Ugālē. Brauciena mērķis -smelties pieredzi un idejas nacionālās pretošanās kustības ekspozīciju un pasākumu izveidē. Viļakas novadā tāpat kā Rendas un Ugāles apkārtnē, darbojās svarīgas nacionālo partizānu grupas. Kurzemnieki ir izveidojuši vairākus muzejus, kuros ir atspoguļota šī tēma, tāpēc arī Viļakas novada domes pārstāvji apmeklēja šos muzejus. Muzejos varēja redzēt sadzīves priekšmetus, tekstus, fotogrāfijas no nacionālo partizānu grupām Kurzemē.

Vēsturnieks Andrejs Ķeizars no Ugāles mūs iepazīstināja ar stāstiem par nacionālajiem partizāniem Kurzemē, par darbu un aktīvistu grupu, kas palīdz vākt un pētīt nacionālo partizānu vēsturi vairāku gadu desmitu garumā. Bija iespēja iepazīt cilvēku, kas sponsorēja nacionālo partizānu pieminekļa celtniecību  pie Stompaku purva (pa ceļam uz Balviem). Braucienā tika apskatīti arī reāli atjaunotie partizānu bunkuri Ugālē un Īlē. Brauciena devās arī Latvijas Valsts mežu pārstāvji, lai kopīgi ar Viļakas novada domi plānotu Stompaku purva tūrisma attīstību nākotnē.

Līdz šim ir īstenots projekts par infrastruktūras daļēju sakārtošanu Stompaku purvā. Latvijas Valsts meži ir uzstādījuši laipas, lai visi interesenti varētu netraucēti tikt līdz nacionālo partizānu mītnei. Viļakas novada dome kopā  ar Latvijas Valsts mežiem gribētu atjaunot arī vienu bunkuru, lai ikviens apmeklētājs varētu reāli dabā redzēt, kā tomēr dzīvoja partizāni. Brauciena laikā kļuva skaidrs, kas ir pirmie soļi ceļā uz šo mērķi un kā to var izdarīt. Noteikti infrastruktūras sakārtošanas darbi Stompaku purvā neapstāsies, bet ar laiku tiks izveidots arī reāls bunkurs.

Teksts un foto: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa

02.09.2019
Kalendārs
« Novembris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Undīne, Leopolds, Unda
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
15.novembrī plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" grupas "Latgales dāmu pops" koncerts. Ieeja brīva. ...
23.novembrī plkst. 19.00 Medņevas Tautas namā Večerinka ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...