Viļakas novada domes mājas lapa

Medņevas amatierteātris “Savējie” piedalās Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkos Rīgā

2019. gada 3. un 4. augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tika spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (turpmāk – LNKC) sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju jau piekto gadu organizē Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkus ar mērķi popularizēt amatierteātru tradīciju un latviešu dramaturģiju. Šogad bez klasiskajām Rūdolfa Blaumaņa, Ādolfa Alunāna, Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa lugām varēja redzēt arī mūsdienu dramaturgu darbus, tostarp Leldes Stumbres, Ērika Vilsona, bet latgaliešu autore Danskovīte pārstāvēta pat ar divām lugām.

Mūsu novadu 2 gadus pirms tam pārstāvēja Žīguru amatierteātris “Virši”. Šogad  4.augustā no plkst. 13.00 līdz 14.20 Latgales zemnieka sētā Danskovītes “Tāva meitas” (izrāde latgaliski) savu aktiermākslu varēja nodemonstrēt Viļakas novada Medņevas amatierteātris „Savējie”. Režisore Valentīna Kaļāne.

Neskatoties uz ražas novākšanas laiku un dažādām personiskām likstām, kolektīvs tomēr rada iespēju piedalīties šajos svētkos un izrādi nospēlēja godam. Paldies amatierteātra “Savējie” aktieriem – Lucijai Rundzānei, Karinai Aleksejevai, Skaidrītei Šaicānei, Jolantai Saulevičai –Loginai, LNKC amatierteātru nozares ekspertei Dacei Vilnei, Jurim Prancānam, Andrim Babānam, Aivim Pabērzam un suflierei Zanei Briediņai. Tāpat sirsnīgs paldies ar humora izjūtu apveltītajam autobusa šoferim Francim Bukšam.

Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkos piedalījās 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem, visvairāk kolektīvu bija no Zemgales un Kurzemes, bet no Latgales medņevieši bija vienīgie. Divās dienās tika nospēlētas 14 izrādes, un lugu darbība norisinājās 10 etnogrāfiskajās sētās. Vienlaikus Brīvdabas muzejā notika arī 9. Mūsdienu amatniecības festivāls. Spēles vide un atmosfēra izraisījusi pozitīvas emocijas gan skatītājiem, gan dalībniekiem, tāpēc 2015. gadā LNKC organizēja pirmos Amatierteātru svētkus Brīvdabas muzejā, kas šodien jau kļuvuši par tradīciju.

LNKC amatierteātru nozares eksperte Dace Vilne stāsta: “Brīvdabas muzejs piedāvā dokumentālu lauku vidi un iespēju iedzīvināt lugu darbību nevis ar rekvizītu, bet īstu, funkcionējošu, turklāt – vēsturisku, lietu palīdzību. Aktieris ienāks pa īstiem vārtiņiem, ieies īstā mājā un uz ārpusi skatīsies pa īstu logu.”

Teksts: Medņevas amatierteātra režisore  V.Kaļāne
Foto: Z.Babāne

 

 

 

14.08.2019
Kalendārs
« Septembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
20.septembrī plkst.14.00 Borisovas tautas namā  dzejas un mūzikas pēcpusdiena "Kā kļavlapa rudenī dvēsele mana" kopā ar biedrības "Viļakas Pegazs" literātiem. ...
21.septembrī plkst.19:00 Nemateriālās kultūras mantojuma centrā „Upīte” Upītes Uobeļduorzs ...
29.septembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā Svētā Mise par Kupravas un Susāju pagasta iedzīvotājiem ...
29.septembrī plkst.18.00 Viļakas Kultūras namā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras ietvaros autors pastāstīs savus svaigākos jokus. ...
2.oktobrī Viļakā, Balvu ielā 5 Mobilā diagnostika ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...