Viļakas novada domes mājas lapa

Borisovas tautas nama jauktais ansamblis „Atvasara” viesojās Pededzē

Vasara ir laiks, kas cilvēkus vilina baudīt dažādus pasākumus ne tikai savā dzimtajā vietā, bet arī citviet. Viļakas novada Borisovas tautas nama kolektīvam „Atvasara” (vadītāja Anželika Abdušelišvili)  bija iespēja 2. augustā apciemot Alūksnes novada Pededzes pagastu, kur notika 1. festivāls „Satiekamies Pededzē”. Mūs laipni sagaidīja pagasta pārvaldes vadītāja Daiga Vitola un festivāla organizatore – TN vadītāja Tatjana Steklova.

Pededze ir ciems, kur jau sen draudzīgi sadzīvo trīs tautības: latvieši, igauņi un krievi, tāpēc šajā vietā saglabājusies visu šo tautību kultūra un tradīcijas. Interesants bija Pededzes muzeja apmeklējums, kur varēja paklausīties brīnišķīgo un emocionālo Tatjanas stāstu par šīs vietas vēsturi un redzēt, piemēram, 200 gadus vecus dvieļus, vīriešu kreklus ar zilu ornamentu (tādus izšuva tikai Pededzē), antīkas mēbeles un galda piederumus, koka veļas mašīnu, bērnu gultiņu un pat ikonas. Mēs uzzinājām, ka tautas nama trīs kolektīvi vairākas reizes piedalījušies Dziesmu svētkos, ka Pededzes pamatskolai jau 80 gadi. Skolu atklāja 1938. gadā un bija atbraucis Latvijas valsts prezidents Kārlis Ulmanis. No rīta Ķuršu pareizticīgajā baznīcā bija Svētku Dievkalpojums (vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, iesvētīts 1927.g.). Patīkami bija redzēt, ka viss tautas nams ir dekorēts ar Tatjanas rokām darinātām gleznām.

Uz šo pasākumu tika aicināti tuvākie kaimiņi – dziesmu un deju kolektīvi no Liepnas pagasta un no Igaunijas (no ciemata Monaste). Pirms koncerta mūs uzaicināja piedalīties vietējā tradīcijā – iestādīt koku alejā saldo ķiršu koku. Pēc koncerta noslēguma dziedāšana un dejas turpinājās ar mūziķi Zinti Krakopu no Tilžas.

Mīļš paldies pasākuma organizatoriem par lietderīgo vasaras dienu, par informatīvo iepazīšanos ar reģiona vēsturi, par jauku un patīkamu sadraudzību!

Teksts: Anželika Abdušelišvili
Foto: Aivars Bērziņš


08.08.2019
Kalendārs
« Novembris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Fricis, Vikentijs, Vincents
Īsās ziņas
Ikviens jaunietis, kurš veic brīvprātīgo darbu Viļakas novadā, aicināts pretendēt uz nomināciju "GADA JAUNIETIS". ...
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
15.novembrī plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" grupas "Latgales dāmu pops" koncerts. Ieeja brīva. ...
23.novembrī plkst. 19.00 Medņevas Tautas namā Večerinka ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...