Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Izskanējis 17. Latgales senioru dziesmu un deju festivāls

Višķu pagastā izskanēja nu jau 17. Latgales senioru dziesmu un deju festivāls "Saulei pretī mūžu ejot". Svētki tiek rīkoti ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar senioru māksliniecisko kolektīvu darbību un nodrošināt tradīciju nepārtrauktību, kā arī veicināt sadarbību starp Latgales senioru amatiermākslas kolektīviem, reģiona pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām un nacionālajām kultūras biedrībām.

Festivāla dalībnieku pulkā pāri tūkstotim senioru, kas savu ikdienu un arī svētkus pavada koros, vokālajos un etnogrāfiskajos ansambļos, folkloras kopās, mazākumtautību kolektīvos, Eiropas deju kopās, tautas deju kolektīvos un amatnieku apvienībās.

Pārstāvot 23 Latgales novadus, uz Višķu pagasta estrādes kāpa 86 pašdarbības kolektīvi no visas Latgales, lai baudītu dejas prieku un dziesmās līdzi izdziedātu skaistākos meldiņus.

Viļakas novadu svētkos pārstāvēja - dāmu deju kolektīvs „Alianse” (vadītāja Ija Krilova), jauktais vokālais ansamblis „Atvasara” (vadītāja Anželika Abdušelišvili), etnogrāfiskais ansamblis „Abrenīte” (vadītāja Silvija Kupriša), folkloras kopa „Atzele” (vadītāja Anna Annuškāne), „Atzeles” kapela (vadītāja Ilona Bukša), krievu dziesmu ansamblis „Sudaruška” (vadītāja Svetlana Krasnokutska), senioru deju kopa „Intriga” (vadītāja Akvilina Jevstigņejeva).

Festivālu atklāja Svētbrīdis Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā, kam sekoja krāšņs dalībnieku gājiens no baznīcas uz estrādi.

Senioru kolektīvu Dižkoncertu vadīja aktieris Jānis Jarāns, savukārt koncerta īpašais viesis, dziedātājs Andris Baltacis kopā ar koriem un ansambļiem izdziedāja vairākas sirdij tuvas un zināmas dziesmas.

Svētkos viena no senioru dejām bija „Likteņsūtnis”, kurai horeogrāfiju veidoja Akvilina Jevstigņejeva, un folkloras kopu kopkorim pavadījumu spēlēja „Atzeles” kapela.

Latgale ir bagāta ar savu daudzveidīgo kultūru, kas vieno un dara stipru visu Latgales tautu. To apstiprināja arī svētkos klātesošā Latvijas Labklājības ministre Ramona Petraviča: “Sajūtas tiešām šodien ir ļoti pacilājošas. Un es esmu bezgala priecīga un pateicīga par šo iespēju būt te –  Latgales novada 17. senioru dziesmu un deju festivālā. Jo, kā jau šeit pareizi minēja, kā priecājas seniori, tā neprot priecāties neviens cits. Vēlos, lai šo enerģiju, pozitīvismu un dzīvesprieku paņemam sev līdzi. Es to noteikti paņemšu kā ceļamaizi savā tālākajā darbā.”.

Ramona Petraviča izteica milzīgu paldies senioriem par viņu gara spēku krāt Latvijas tautas tradīcijas un nodot tās tālāk jaunajai paaudzei. “Tās ir jānodod mūsu bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem, jo tas pozitīvisms un enerģija -tā mūsu Latvija. Tās ir mūsu tradīcijas un mūsu kultūra”, tā R. Petraviča.

Seniori vienmēr ir pozitīvi, dzīvespriecīgi un enerģiski, savukārt, ja kādu brīdi sūrums vai grūtums jūtams, to visvieglāk ir izdzīvot ar smaidu sejā, dziedot vai dejojot.

Festivālu rīkoja Daugavpils novada dome, Daugavpils novada Kultūras pārvalde, Biedrība “Latgales reģionālā pensionāru apvienība” un Višķu pagasta pārvalde.

Nākamvasar kuplo senioru kolektīvu pulku sagaidīs Rugāju novads, kuram nodots arī Latgales novada senioru dziesmu un deju festivāla karogs.

Foto: Mareks Šubenieks


 

20.06.2019
Kalendārs
« Jūlijs 2019 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Jautrīte, Kamila, Digna
Īsās ziņas
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
2019. gada 7.augustā(trešdiena) Viļakas novada domē Viļakā no pulksten 11.00 - 14.00 aicinām uz semināru “Sadarbība un radošums Manā un Tavā kopienā” ikvienu interesentu, kuram......
8.augustā Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) no 10.00 līdz 17.00 Mobilā diagnostika . ...
Jūlija vingrošanas nodarbības Semenovā.. ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...