Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada muzejam apstiprināti vairāki projekti

Laika posmā no 2019.gada janvāra līdz 31.maijam Viļakas novada muzejs iesniedzis vairākus projektus, dažādos projektu konkursos, kas veicina Viļakas novada vēstures izpēti, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. No iesniegtajiem 4 projektiem, 3 ir apstiprināti.

1)Apstiprināts Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammas Muzeju nozares attīstības programmas projekts  “Ekspozīcijas” Ed.Spravnika “Latvijas putnu olu kolekcijas” modernizācijas dizaina izstrāde. Piešķirtais finansējums 2000 EUR.  Viļakas novada muzejs 2014.gadā saņēma dāvinājumā skaistu novadnieka Ed.Spravnika Latvijas putnu olu kolekciju, kas tagad apskatāma Viļakas novada muzejā. Projekta mērķis ir kvalitatīva un saturiski bagāta dizaina projekta izstrāde ekspozīcijai par Latvijas putnu olu kolekciju un Viļakas novada dabu, kas sekmēs Viļakas novada kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamību sabiedrībai.  Ekspozīcijas dizaina izstrāde sekmēs ekspozīcijas modernizēšanu.

2)Apstiprināts projekts “Viļakas pilsdrupu konservācijas projekta izstrāde” Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes izsludinātā projektā -Kultūras pieminekļu izpētes, konservācijas un restaurācijas programmas ietvaros. Piešķirtais finansējums 5000 EUR. Projekta ietvaros paredzēts veikt vēsturisko materiālu apkopošanu, pils digitālā telpiskā modeļa sagatavošana uz uzmērījumu un topogrāfiskā plāna bāzes, arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju, virszemes mūra sienu dokumentēšanu, izmantojot un papildinot esošos skenēšanas datus, kā arī teritorijas attīstības meta izgatavošanu. Viļakas pilsdrupas ir ļoti nozīmīgs kultūrvēsturiskais piemineklis un vēstures avots Latvijas austrumu garīgās un materiālās kultūras izpētē.

3)Apstiprināts Valsts kultūrkapitāla fonda izsludinātais projektu konkurss-Kultūras mantojumu nozarē “Arheoloģiskā izpēte Loginu senkapos”. Piešķirtais finansējums 3500 EUR. Projektā paredzēts veikt arheoloģiskos izrakumus un sakopt mantraču postījumus Viļakas novada Loginu senkapos, lai iegūtu jaunus materiālus par Viļakas novada senvēsturi kā arī līdz šim mazpētītu Latvijas aizvēstures problēmu izpētei un interpretācijai un veicinātu novada iedzīvotāju izpratni par arheoloģiskā mantojuma saglabāšanas nozīmību. Projekta mērķi: Paplašināt arheoloģisko avotu bāzi, iegūt jaunus materiālus līdz šim dažādi interpretētās latgaļu apbedīšanas tradīcijas uzkalniņos izpētei;veicināt Ziemeļaustrumlatvijas arheoloģisko pieminekļu izpēti, stiprināt novada iedzīvotāju vidū novada identitātes apziņu un popularizēt arheoloģisko mantojumu un veicināt izpratni par tā saglabāšanas nozīmību.

Visi apstiprinātie projekti jārealizē līdz 2019.gada beigām un 2020.gada sākumam. Projektus 10% apmērā līdzfinansē Viļakas novada dome.

Tekstu sagatavoja: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa

 


17.06.2019
Kalendārs
« Jūlijs 2019 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Jautrīte, Kamila, Digna
Īsās ziņas
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
2019. gada 7.augustā(trešdiena) Viļakas novada domē Viļakā no pulksten 11.00 - 14.00 aicinām uz semināru “Sadarbība un radošums Manā un Tavā kopienā” ikvienu interesentu, kuram......
8.augustā Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) no 10.00 līdz 17.00 Mobilā diagnostika . ...
Jūlija vingrošanas nodarbības Semenovā.. ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...