Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada muzejam apstiprināti vairāki projekti

Laika posmā no 2019.gada janvāra līdz 31.maijam Viļakas novada muzejs iesniedzis vairākus projektus, dažādos projektu konkursos, kas veicina Viļakas novada vēstures izpēti, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. No iesniegtajiem 4 projektiem, 3 ir apstiprināti.

1)Apstiprināts Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammas Muzeju nozares attīstības programmas projekts  “Ekspozīcijas” Ed.Spravnika “Latvijas putnu olu kolekcijas” modernizācijas dizaina izstrāde. Piešķirtais finansējums 2000 EUR.  Viļakas novada muzejs 2014.gadā saņēma dāvinājumā skaistu novadnieka Ed.Spravnika Latvijas putnu olu kolekciju, kas tagad apskatāma Viļakas novada muzejā. Projekta mērķis ir kvalitatīva un saturiski bagāta dizaina projekta izstrāde ekspozīcijai par Latvijas putnu olu kolekciju un Viļakas novada dabu, kas sekmēs Viļakas novada kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamību sabiedrībai.  Ekspozīcijas dizaina izstrāde sekmēs ekspozīcijas modernizēšanu.

2)Apstiprināts projekts “Viļakas pilsdrupu konservācijas projekta izstrāde” Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes izsludinātā projektā -Kultūras pieminekļu izpētes, konservācijas un restaurācijas programmas ietvaros. Piešķirtais finansējums 5000 EUR. Projekta ietvaros paredzēts veikt vēsturisko materiālu apkopošanu, pils digitālā telpiskā modeļa sagatavošana uz uzmērījumu un topogrāfiskā plāna bāzes, arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju, virszemes mūra sienu dokumentēšanu, izmantojot un papildinot esošos skenēšanas datus, kā arī teritorijas attīstības meta izgatavošanu. Viļakas pilsdrupas ir ļoti nozīmīgs kultūrvēsturiskais piemineklis un vēstures avots Latvijas austrumu garīgās un materiālās kultūras izpētē.

3)Apstiprināts Valsts kultūrkapitāla fonda izsludinātais projektu konkurss-Kultūras mantojumu nozarē “Arheoloģiskā izpēte Loginu senkapos”. Piešķirtais finansējums 3500 EUR. Projektā paredzēts veikt arheoloģiskos izrakumus un sakopt mantraču postījumus Viļakas novada Loginu senkapos, lai iegūtu jaunus materiālus par Viļakas novada senvēsturi kā arī līdz šim mazpētītu Latvijas aizvēstures problēmu izpētei un interpretācijai un veicinātu novada iedzīvotāju izpratni par arheoloģiskā mantojuma saglabāšanas nozīmību. Projekta mērķi: Paplašināt arheoloģisko avotu bāzi, iegūt jaunus materiālus līdz šim dažādi interpretētās latgaļu apbedīšanas tradīcijas uzkalniņos izpētei;veicināt Ziemeļaustrumlatvijas arheoloģisko pieminekļu izpēti, stiprināt novada iedzīvotāju vidū novada identitātes apziņu un popularizēt arheoloģisko mantojumu un veicināt izpratni par tā saglabāšanas nozīmību.

Visi apstiprinātie projekti jārealizē līdz 2019.gada beigām un 2020.gada sākumam. Projektus 10% apmērā līdzfinansē Viļakas novada dome.

Tekstu sagatavoja: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa

 


17.06.2019
Kalendārs
« Decembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Niklāvs, Niks, Nikolajs
Īsās ziņas
6.decembrī plkst.17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē labdarības koncerts "Nepaej garām" ...
No 1.-20.decembrim Žīguru kultūras namā rokdarbu izstāde-pārdošana ...
1.decembrī plkst.15.00 Viļakas kultūras namā Ziemas ieskaņu koncerts. Piedalās Viļakas KN, pamatskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas, mūzikas skolas kolektīvi. ...
1.decembrī plkst.17.00 Viļakā pie Abrenes ielas 1.nama Pirmās Adventes sveces iedegšana ...
5.decembrī plkst.15.00 pie Viļakas novada domes Viļakas novada egles iedegšana ...
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...