Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ar velosipēdu iepazīstot Susāju pagastu!

18. maija rītā pie Kultūras un radošā industrijas centra notika rosība. Pēc ilgāka pārtraukuma šogad arī Viļakas novadā tika rīkots velobrauciens, kas varētu kļūt par ikgadēju tradīciju aktīvās tūrisma sezonas atklāšanai, iepazīstot sava novada skaistākās vietas!

Aktīvās atpūtas piekritēji, kam patīk braukt ar velosipēdiem un baudīt dabu, pulcējās , lai kopīgi dotos velobraucienā pa Viļakas novadu! Centīgākais braucējs bija ieradies jau pirms plkst. 10:00, lai iesildītos braucienam!

Aktīvās sezonas velobraucienu šoreiz atklājām, iepazīstot Susāju pagastu, kas var lepoties ar ainaviski skaistām vietām, ezeriem un bioloģiski vērtīgām mežaudzēm, kā arī vairākiem tūrisma objektiem! Brauciena laikā ātrumam nebija nozīmes, galvenais bija nesteidzīgs atpūtas un izklaides brauciens, redzēt, iepazīt un atklāt Susāju pagastu caur mītiem un nostāstiem, izpildot dažādus uzdevumus un izkustoties.

Maršruts sākās no Viļakas novada muzeja, braucienā dodoties 15 dalībniekiem, un kā pirmā apstāšanās vieta bija izvēlēta Viļakas katoļu baznīcas, lai apsveiktu priesteri Guntaru Skuteli dzimšanas dienā un saņemtu svētību turpmākajam ceļam. Bija iespēja tikt pie pirmajām balviņām, atbildot uz priestera sagatavotajiem jautājumiem. Tālāk pa Parka ielu, gar Viļakas ezeru devāmies uz viesu māju “Zivsalas”, kur saimniece bija sagatavojusi sportisku aktivitāti.

Maršruts lielākoties bija veidots pa grants ceļiem ar vairākām apstāšanās vietām. Dažviet bija jāpārvar arī kāds šķērslis, kā piemēram jau pirmajos 7 km, 2 reizes kopīgiem spēkiem risinājām tehnikas ķibeles, bet tās tika veiksmīgi atrisinātas un galā veiksmīgi nokļuva visi dalībnieki.

Tālāk devāmies uz Vēdeniešu dzirnavām, kur šķērsojot Vēdas upi, uzkāpām Mitrakalnā. Pēc nelielas iestiprināšanās, uzdevumu izpildes un dalībnieku atmiņu stāstiem devāmies tālāk uz Tepenīcas ciemu, kur viesojāmies pie senlietu un retro motocikla kolekcijas “Cīrulīši” saimnieka Dzintara Dvinska. Apskatījām retro motociklus, izpildījām saimnieka dotos uzdevumus un  gar gleznaino Tepenīcas ezeru, Vēdas upi un Nastrovas ezeru devāmies uz Kultūrvēsturisko lauku sētu “Vēršukalns”, kur dalībniekiem bija jāsaliek piemirstā Susāju pagasta himna. Noslēgumā kopā nobaudījām tikko izceptu baltmaizīti ar  vistas zupu. Par piedalīšanos velobraucienā katrs dalībnieks saņēma pateicības diplomu ar koka medaļu, kā piemiņu par pieveiktajiem 25 km!

Ja kādam sākumā arī bija šaubas par maršruta garumu, jo ikdienā tik daudz ar velosipēdu netiek braukāts, tad noslēgumā visi bija priecīgi un gandarīti par pieveikto maršrutu, kā arī laikapstākļi mūs lutināja un saulīte sildīja.

Pasākumu organizēja Viļakas novada muzejs, kas pateicās visiem dalībniekiem par piedalīšanos!

Uz tikšanos citos velobraucienos!

Informāciju sagatavoja: Inese Matisāne
Viļakas novada tūrisma speciāliste
www.visitvilaka.lv

 

 

 

23.05.2019
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Artis, Artūrs
Īsās ziņas
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
22.jūnijā Semenovā, laukumā pie pagasta pārvaldes, plkst.20.00 Līgo pasākums "Lai līgojam, lai svinam" kopā ar pašmāju pašdarbniekiem, vēlāk Diskoballe kopā ar "Jāzepu un Māri".......
23.jūnijā pl.14.00 Borisovas Tautas futbola turnīrs ...
23.jūnijā plkst.20.00 Borisovas estrādē Līgo svētki ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
28.jūnijā  plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts ,,Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...