Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sociālā dienesta pieredzes apmaiņas brauciens uz Cēsu novadu

Lai paplašinātu Viļakas novada Sociālā dienesta darbinieku redzesloku par sociālo pakalpojuma un palīdzības klāsta dažādību, un apjomu, ik gadu Viļakas novada Sociālais dienests dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz citiem reģioniem..

2018.gadā Sociālā dienesta darbinieki iepazina tuvāk Latgales reģiona, Rēzeknes novada Sociālā dienesta darba uzdevumus un pamatnostādnes, kura rezultātā interesantas idejas tika pārņemtas un īstenotas Viļakas novadā.

Šogad tika plānots doties braucienā uz Vidzemes reģionu, kurš īstenojās 10.maijā, kad devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz Cēsu novada pašvaldības aģentūru “Sociālais dienests”.

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā notika tikšanās ar Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālā dienesta” sociālajiem darbiniekiem. Aģentūras darbību prezentēja atbalsta nodaļas pilngadīgām personām Nodaļas vadītājas vietniece - sociālā darbiniece Dagmāra Saulīte.

Aģentūra plānveidīgi strādā pie tā, lai Cēsu novada iedzīvotāji saņemtu likumā noteiktos un Cēsu pašvaldības piedāvātos sociālos pabalstus un pakalpojumus, sniedzot atbalstu ģimenēm ar bērniem, īpašu uzmanību veltot ģimenēm ar jaundzimušajiem, bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, bērniem ar invaliditāti, bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības un bērniem no daudzbērnu ģimenēm.

Vizītes laikā tika apskatīti - Dienas centra “Saules taka” telpas, kuru apmeklē bērni un jaunieši no 7-18 gadiem. Dienas centrs organizē lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, radošās nodarbības, izzinošās nodarbības, sporta aktivitātes, jaunu prasmju attīstīšanas nodarbības, ekskursijas un tematiskus pasākumus.

Ēkā ir izvietots arī Invalīdu habilitācijas - dienas centrs. Tajā tiek sniegti pakalpojumi personām ar smagiem funkcionāliem traucējumiem darbspējas vecumā, kuras nav nodarbinātas vai nav ievietotas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās un neatrodas valsts vai pašvaldības pilnā apgādībā, un skolas vecuma bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuru vecāki strādā.

Aģentūra “Sociālais dienests” aktīvi piedalās deinstitucionalizācijas projektā. ERAF projekta ietvaros tiks realizēts daudzfunkcionāls Dienas centrs.

Vizītes laikā tika pārrunāti aktuālākie sociālā darba jautājumi, kas raksturīgi gan abiem novadiem, gan tādi, kas īpaši aktualizējami konkrētam novadam, piemēram, bezdarba jautājumi, trūcīgo un maznodrošināto skaits novadā, pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas piedāvātie pabalsti un pakalpojumi.

Brauciena noslēgumā sociālie darbinieki devās uz brīvdabas picu restorānu “Vīnkalni”, kur senlaicīgā telpā kopā ar saimnieku, kurš ar to nodarbojies 25 gadus dzīvojot Itālijā, gatavoja paši itāļu picas, un patīkamā atmosfērā baudīja pusdienas.

Paldies Viļakas novada Sociālā dienesta vadītājai Ilze Šaicānei par izglītojoši izklaidējošo braucienu!

Informāciju sagatavoja Viļakas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Vita Prancāne

Foto: Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne

20.05.2019
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Karīna, Gaits
Īsās ziņas
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...