Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sociālā dienesta pieredzes apmaiņas brauciens uz Cēsu novadu

Lai paplašinātu Viļakas novada Sociālā dienesta darbinieku redzesloku par sociālo pakalpojuma un palīdzības klāsta dažādību, un apjomu, ik gadu Viļakas novada Sociālais dienests dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz citiem reģioniem..

2018.gadā Sociālā dienesta darbinieki iepazina tuvāk Latgales reģiona, Rēzeknes novada Sociālā dienesta darba uzdevumus un pamatnostādnes, kura rezultātā interesantas idejas tika pārņemtas un īstenotas Viļakas novadā.

Šogad tika plānots doties braucienā uz Vidzemes reģionu, kurš īstenojās 10.maijā, kad devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz Cēsu novada pašvaldības aģentūru “Sociālais dienests”.

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā notika tikšanās ar Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālā dienesta” sociālajiem darbiniekiem. Aģentūras darbību prezentēja atbalsta nodaļas pilngadīgām personām Nodaļas vadītājas vietniece - sociālā darbiniece Dagmāra Saulīte.

Aģentūra plānveidīgi strādā pie tā, lai Cēsu novada iedzīvotāji saņemtu likumā noteiktos un Cēsu pašvaldības piedāvātos sociālos pabalstus un pakalpojumus, sniedzot atbalstu ģimenēm ar bērniem, īpašu uzmanību veltot ģimenēm ar jaundzimušajiem, bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, bērniem ar invaliditāti, bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības un bērniem no daudzbērnu ģimenēm.

Vizītes laikā tika apskatīti - Dienas centra “Saules taka” telpas, kuru apmeklē bērni un jaunieši no 7-18 gadiem. Dienas centrs organizē lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, radošās nodarbības, izzinošās nodarbības, sporta aktivitātes, jaunu prasmju attīstīšanas nodarbības, ekskursijas un tematiskus pasākumus.

Ēkā ir izvietots arī Invalīdu habilitācijas - dienas centrs. Tajā tiek sniegti pakalpojumi personām ar smagiem funkcionāliem traucējumiem darbspējas vecumā, kuras nav nodarbinātas vai nav ievietotas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās un neatrodas valsts vai pašvaldības pilnā apgādībā, un skolas vecuma bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuru vecāki strādā.

Aģentūra “Sociālais dienests” aktīvi piedalās deinstitucionalizācijas projektā. ERAF projekta ietvaros tiks realizēts daudzfunkcionāls Dienas centrs.

Vizītes laikā tika pārrunāti aktuālākie sociālā darba jautājumi, kas raksturīgi gan abiem novadiem, gan tādi, kas īpaši aktualizējami konkrētam novadam, piemēram, bezdarba jautājumi, trūcīgo un maznodrošināto skaits novadā, pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas piedāvātie pabalsti un pakalpojumi.

Brauciena noslēgumā sociālie darbinieki devās uz brīvdabas picu restorānu “Vīnkalni”, kur senlaicīgā telpā kopā ar saimnieku, kurš ar to nodarbojies 25 gadus dzīvojot Itālijā, gatavoja paši itāļu picas, un patīkamā atmosfērā baudīja pusdienas.

Paldies Viļakas novada Sociālā dienesta vadītājai Ilze Šaicānei par izglītojoši izklaidējošo braucienu!

Informāciju sagatavoja Viļakas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Vita Prancāne

Foto: Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne

20.05.2019
Kalendārs
« Septembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
20.septembrī plkst.14.00 Borisovas tautas namā  dzejas un mūzikas pēcpusdiena "Kā kļavlapa rudenī dvēsele mana" kopā ar biedrības "Viļakas Pegazs" literātiem. ...
21.septembrī plkst.19:00 Nemateriālās kultūras mantojuma centrā „Upīte” Upītes Uobeļduorzs ...
29.septembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā Svētā Mise par Kupravas un Susāju pagasta iedzīvotājiem ...
29.septembrī plkst.18.00 Viļakas Kultūras namā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras ietvaros autors pastāstīs savus svaigākos jokus. ...
2.oktobrī Viļakā, Balvu ielā 5 Mobilā diagnostika ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...