Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sociālais dienests organizē sanāksmi Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošanai

Šī gada 14.maijā Viļakas novada Sociālajā dienestā notika sanāksme Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā ietvaros (turpmāk -DI) par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskajiem pārstāvjiem.

Sanāksmē piedalījās bērnu ar funkcionālajiem traucējumiem likumiskie pārstāvji, kuru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem ir veikta individuālo vajadzību izvērtēšana un izstrādāti individuālie atbalsta plāni.

Viļakas novadā, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskajiem pārstāvjiem, tiek sniegti rehabilitācijas pakalpojumi kopš 2018.gada 1.jūnija. DI projekta ietvaros dalībnieki ir saņēmuši: -fizioterapijas,  -masāžas, -reitterapijas pakalpojumus bērniem, savukārt, likumiskie pārstāvji ir saņēmuši fizioterapijas un masāžas pakalpojumus.

Sanāksmes mērķis bija informēt DI projekta dalībniekus par projekta virzību un noskaidrot, kādus pakalpojumus vecāki vēlēsies izmantot 2019. gadā.

Atzīmēsim, ka DI projekta ietvaros, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem tiek piedāvāts izmantot 40 pakalpojuma reizes, bet bērnu likumiskajiem pārstāvjiem – 20 pakalpojuma reizes.

Pēc Sociālā dienesta esošās informācijas, daļa bērnu ir jau saņēmuši izvēlēto pakalpojumu, bet daži, pakalpojumu saņēmuši  ir daļēji, pārējie, vēl plāno saņemt 2019.gadā.

Atgādināsim, ka Viļakas novadā DI projekta ietvaros pakalpojumu sniedzēji ir: -fizioterapeite Santa Graudiņa, masāžas pakalpojumu sniedz - Aina Dukovska (Viļakas veselības aprūpes centrs, Tautas iela 6); reitterapijas pakalpojumu sniedz - Aļona Antončika (Tilža, “Kapulejas”).

Sanāksmes gaitā vecāki izteica pateicību par saņemtajiem pakalpojumiem Viļakas novadā un, atzinīgi izteicās par pakalpojumu sniedzējiem. Viņi teic, ka savstarpēja sapratne un komunikācija ir viens svarīgākajiem argumentiem, saņemot sniegto pakalpojumu. Vecāki minēja, ka būtisks faktors tam ir tas, ka sadarbība tiek balstīta uz individuālu pieeju katram bērnam.

Likumiskie pārstāvji uzsvēra svarīgāko, saņemot pakalpojumu, ir uzlabojies bērnu fiziskās veselības stāvoklis, mazinājušies funkcionālie traucējumi. Prieks un gandarījums vecāku sejās ir DI projekta rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas rezultāts.

Iesniegumos, kuri tika uzrakstīti un iesniegti  2019. gada pakalpojumu saņemšanai, vecāki izvēlējās jau pārbaudītus pakalpojuma veidus, kuri ir devuši pozitīvus rezultātus.

DI projekts ir devis iespēju vecākiem apzināties, cik svarīgi un nepieciešami ir bērniem sniegt šāda veida pakalpojumus, jo bērnu veselības uzlabošana ir neatlaidīgs darbs, kura rezultāti arī neizpaliek.

Informāciju sagatavoja Viļakas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Vita Prancāne

 

16.05.2019
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Drosma, Drosmis, Elīna
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...