Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Jauniešu neformālās izglītības apmācību cikls „ Trīs dienas, kuras mainīja manu dzīvi”

Skolēnu brīvdienu nedēļā trīs dienas jaunieši jutās kā mājās dabas parkā „Balkanu kalni”, kur norisinājās jauniešu projekta „Kopā jautrāk!” aktivitāte neformālās izglītības apmācību cikls „Trīs dienas, kuras mainīja manu dzīvi” kopā ar treneri Žannu Maksimovu un Egilu Purviņu. Apmācību galvenais mērķis bija atraisīt jauniešus un veicināt viņu pašizaugsmi, ka arī apzināties zināšanu vērtību.

Apmācību cikls ietvēra sekojošas tēmas:  „Sevis izzināšana, motivācija, mērķtiecība un mērķu izvirzīšana”, kas radīja jauniešu izpratni par to, cik svarīgi ir izvirzīt mērķus un sistemātiski tiekties tos sasniegt, apzinoties savas vērtības. Savu mērķu izvirzīšana jauniešiem nemaz tik viegli nepadevās, tomēr, kad tas bija paveikts, nonāca pie secinājuma, ka ikviens mērķis ir sasniedzams, ja tas patiešām ir svarīgs un ir skaidri saprotams, kas ir jādara, lai to sasniegtu.

Tematā „Ceļš uz finansiālu brīvību” jauniešiem tika sniegtas zināšanas un prasmes par to, kā jau šobrīd spēt apieties ar sev pieejamajiem finansu resursiem, kas ir būtisks pamats prasmei apieties ar naudu nākotnē, jo, ja jaunietim finansu plānošana un rīkošanās ar naudu ir kļuvusi par pozitīvu ieradumu, tas darbojas arī kļūstot pieaugušam.

Izzinot „Efektīvu laika plānošanu”, jaunieši izprata, cik svarīgi ir izvirzīt prioritātes savu uzdevumu un pienākumu veikšanai. Ikdienas steigā ne vienmēr laika trūkums ir iemesls tam, ka nespējam visu izdarīt laikā- visbiežāk tas ir saistāms ar to, ka cilvēks neprot plānot savu laiku vai vispirms izdara lietas, kas ir mazsvarīgākas. Protams, tam nepieciešama pašdisciplīna un apņēmība, bet arī laika plānošanai vislabāk kļūt par ieradumu, kas jaunieti pavada visu atlikušo dzīvi.

Katrs jaunietis ieguva sertifikātu par iegūtajām zināšanām un dāvanā saņēma lieliskas grāmatas, kuras palīdzēs pielietot apmācību ciklā iegūtās zināšanas praktiski, bet aprīļa beigās plānota tikšanās ar treneri Žannu, lai dalītos iespaidos par paveikto un izlasīto.

Apmācību laikā jaunieši nonāca pie dažādām atziņām: Cilvēkam nepārtraukti ir sevi jāattīsta, lai viņš būtu gudrs un emocionāli bagāts. Lai sasniegtu savus mērķus, svarīgi izprast savas vērtības un izstrādāt plānu, kā tos sasniegt. Viss, ko  mēs vēlamies mainīt, ir atkarīgs no mums.

Pasākums norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) “Skolēnu vecāku biedrības” Jauniešu iniciatīvu projekta nr.1 “Kopā jautrāk!” ietvaros.

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste, Skolēnu vecāku biedrības valdes locekle Madara Jeromāne

19.03.2019
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Karīna, Gaits
Īsās ziņas
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...