Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada uzņēmēju pieredzes brauciens uz Igauniju

Šī gada 19.martā Viļakas novada uzņēmēji devās uz Repinu (Igaunijā), lai iepazītos ar kaimiņu uzņēmējiem, viņu darbu un produktiem. Ideja par šādu braucienu radās Šķilbēnu pagasta uzņēmēju un pašvaldības pārstāvju sapulcē, kad viens no sapulces dalībniekiem izteica vēlmi doties pieredzes braucienā, lai iepazītu to, kā saimnieko citur, kā arī varētu satikt citus novada uzņēmējus un kopā pārrunāt aktuālo.

Uz Repinu devāmies ciemos pie mūsu sadarbības partneriem, kur mūs sagaidīja Repinas novada vadītāja un jaunrades centra vadītājs Leo, kas iepazīstināja ar novadu sadarbības projektu, pastāstīja vairāk par Repinu un uzņēmējdarbību, par pulciņiem, kas notiek dažādām grupām ik mēnesi, parādīja keramikas, gleznošanas, izstāžu, aušanas un mūzikas ierakstu telpu, kur interesenti var gūt jaunas iemaņas kopā ar profesionāļiem. Jaunrades centra vadītājs noorganizēja iespēju tikties ar vēl sešiem dažādiem uzņēmējiem, kurus labprāt apmeklēja visi brauciena dalībnieki.

Repinas ostā mūs sagaidīja tās kapteinis, kas pastāstīja par ostas projektu, kurš radās pateicoties dažiem entuziastiem un no aizaugušas vietas nepilnu 10 gadu laikā, realizējot septiņus dažādus projektus, tika izveidota laivu piestātne, sakārtots piebraucamais ceļš, izveidota sala ar telpu pasākumiem un vasarā tajā var iegādāties saldējumu. Kapteinis iepazīstināja arī ar nākotnes iecerēm.

Otrs uzņēmums bija SIA „Polar Deco”, kas ražo sienas dekorus no sūnām un šis produkts tiek 100% eksportēts uz citām pasaules valstīm. Šis ir meitas uzņēmums un galvenā atrašanās vieta ir Somijā. Pieredzes brauciena dalībniekiem bija iespēja apskatīt dažādus procesus: no sūnu iegādāšanās līdz pat līmēšanai uz speciāliem audumiem un gataviem produktiem.

Nākamais uzņēmums, ko apmeklējām, bija SIA „Varola”, kas ražo koka mājas (dārza mājas, šķūnīši, mājas utml.) un savu produkciju eksportē uz Vāciju un Nīderlandi. Uzņēmējs pastāstīja, par eksportu un to, kādi ir riski, minēja arī atgadījumu ar Spānijas tirgu, parādīja ražotni un programmatūru, kas uzrasē māju un šo informāciju pārnesot uz ražotni zibatmiņā, tiek sagatavoti visi nepieciešamie materiāli. Mājas tiek ražotas tā, lai ik vienas, kas tās iegādājas, varētu pats salikt, varētu teikt, ka tā ir „LEGO spēle priekš pieaugušajiem”.

Tā kā Viļakas novadā ir daudz graudaugu audzētāju, tad trešais uzņēmējs, ar ko tikāmies, bija saimniecības „Argo Must Koolimaa” pārstāvis, kas apsaimnieko 900 ha zemes un puse zemes ir saimnieka īpašumā. Šī saimniecība bija īpaša ar to, ka viņi paši sev nodrošina elektroenerģiju, jo saimniecības teritorijā ir uzstādīti divi laukumi ar saules paneļiem, kopā 1150 gabaliem.

Brauciena dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar tūrisma kompleksu SIA „Beneport”, kas atrodas pašā Peipusa ezera krastā. Saimnieki izrādīja teritoriju un viesu namu, kuru rotāja dažādas mednieku trofejas un 18.gs. zirgu rati.

Pēdējais uzņēmums, ko apmeklēja šī brauciena laikā, bija zvejniecības uzņēmums SIA „Latikas”, kas ražo zivju konservus no loma, kas noķerts Peipusa ezerā. Kopumā šajā uzņēmumā strādā 70 darbinieki un 42 ir zvejnieki. Uzņēmuma vadītājs izrādīja ražotni un noslēgumā visiem bija iespēja degustēt gardo lomu, kūpinājumus un citas zivju marinādes.

Jaunas zināšanas par Igauniju, nodrošināja gids, kas visa ceļa garumā stāstīja dažādus interesantus faktus par kaimiņvalsti, kā arī palīdzēja tulkot Igauņu valodu.

Atpakaļ ceļā uzņēmēji dalījās ar dienas laikā pieredzēto un radās šāds secinājums – pieredzes braucieni noteikti ir jāorganizē regulāri, jo visi kā viens atbildēja, ka labprāt piedalītos vēlreiz šādā braucienā (noslēgumā katram dalībniekam bija iespēja izteikt viedokli anonīmā izvērtēšanas anketā)!

Lielu paldies sakām biedrības „Dardedze” vadītājai Kristīnai, šoferim Jezupam, gidam Jānim un mūsu partnerim Igaunijā Leo – paldies par pieredzes braucienu!

Paldies arī visiem Viļakas novada uzņēmējiem, kas atrada laiku ikdienas steigā, lai kopā varētu doties gūt pieredzi un iedvesmu pie mūsu kaimiņiem Repinā!

Tekstu sagatavoja: Santa Komane

Foto: Santa Komane

 

25.03.2019
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Daiga, Dinija
Īsās ziņas
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...