Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

2.martā apritēja 74 gadi kopš Stompaku kaujas

Arī šogad 2.marta pasākums tika veltīts šim zīmīgajam notikumam valsts vēsturē, kad risinājās izšķirošā nacionālo partizānu cīņa Viļakas apkaimē.

Pasākumā Viļakas kultūras namā piedalījās Latvijas Republikas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Ģenerāļu kluba vadītājs viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, pulkvedis Juris Dalbiņš, Saeimas deputāts Andris Kazinovskis, Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Inese Dreimane, organizācijas „Daugavas vanagi” Centrālās valdes priekšnieks Gunārs Spodris un  organizācijas „Daugavas vanagi” Rēzeknes nodaļas priekšnieka vietnieks Uldis Skrebinskis. Kuplā skaitā bija ieradušies jaunsargi no Zilupes, Baltinavas, Balvu, Rugāju un Viļakas novadiem.

Mums bija patiess prieks, ka šajā dienā kopā ar mums bija tā laika - 1945.gada 2. marta  Stompaku kaujas dalībniece, nacionālā partizāne Domicella Pundure, kura no 1945.gada februāra vairāk kā mēnesi pavadīja Stompaku purva apmetnē. Pasākuma gaitā tika pāršķirstītas vēstures lappuses par tā laika notikumiem. Ar lielu interesi ieklausījāmies Domicellas Pundures stāstījumā.

Pēc atceres pasākuma tie, kas jutās stipri gan garā, gan fiziski, devās uz Stompaku kaujas atceres vietu.

AS “Latvijas valsts meži” izveidojusi pieejamāku Latvijas nacionālo partizānu apmetnes un cīņu piemiņas vietu Stompaku purvā, uzbūvējot koka laipas pāri mitrajām vietām uz takas, kas ved uz šo vēsturisko objektu, un kuras šajā dienā tika oficiāli atklātas.

Projekts realizēts sadarbojoties AS „Latvijas valsts meži” ar Viļakas novada pašvaldību, organizējot koka laipu būvniecību aptuveni kilometru garās takas četros posmos, lai varētu vieglāk pārvarēt mitrākās un purvainākās vietas.

Kaujas vietā priesteri Guntars Skutels un Staņislavs Prikulis aizlūdza par kritušajiem partizāniem, pieminēja viņus ar klusuma brīdi.

Īpašs paldies Annai Āzei, vīru kopai „Vilki” un Edgaram Liporam par pasākuma muzikālo nodrošinājumu.

…visu grūtumu kopīgi izsāpēt nevar, katram kaut kas vēl paliks, ko klusībā vienam un vienatnē nest. Tik melnas naktis, tik balti sniegi, trauksme un nemiers dvēseli urda. Nepiepildīti sapņi, bailes, ilgas un atmiņas kā nevaldāmi kumeļi aizjoņo pār rīta atblāzmas pielieto lauku.
Lai mūsu aizdegtās sveču liesmas silda tur klīstošās dvēseles…..

Teksts Sandra Ločmele
Foto Mareks Šubenieks

 

07.03.2019
Kalendārs
« Jūlijs 2019 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Rozālija, Roze
Īsās ziņas
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
2019. gada 7.augustā(trešdiena) Viļakas novada domē Viļakā no pulksten 11.00 - 14.00 aicinām uz semināru “Sadarbība un radošums Manā un Tavā kopienā” ikvienu interesentu, kuram......
8.augustā Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) no 10.00 līdz 17.00 Mobilā diagnostika . ...
Jūlija vingrošanas nodarbības Semenovā.. ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...