Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

2.martā apritēja 74 gadi kopš Stompaku kaujas

Arī šogad 2.marta pasākums tika veltīts šim zīmīgajam notikumam valsts vēsturē, kad risinājās izšķirošā nacionālo partizānu cīņa Viļakas apkaimē.

Pasākumā Viļakas kultūras namā piedalījās Latvijas Republikas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Ģenerāļu kluba vadītājs viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, pulkvedis Juris Dalbiņš, Saeimas deputāts Andris Kazinovskis, Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Inese Dreimane, organizācijas „Daugavas vanagi” Centrālās valdes priekšnieks Gunārs Spodris un  organizācijas „Daugavas vanagi” Rēzeknes nodaļas priekšnieka vietnieks Uldis Skrebinskis. Kuplā skaitā bija ieradušies jaunsargi no Zilupes, Baltinavas, Balvu, Rugāju un Viļakas novadiem.

Mums bija patiess prieks, ka šajā dienā kopā ar mums bija tā laika - 1945.gada 2. marta  Stompaku kaujas dalībniece, nacionālā partizāne Domicella Pundure, kura no 1945.gada februāra vairāk kā mēnesi pavadīja Stompaku purva apmetnē. Pasākuma gaitā tika pāršķirstītas vēstures lappuses par tā laika notikumiem. Ar lielu interesi ieklausījāmies Domicellas Pundures stāstījumā.

Pēc atceres pasākuma tie, kas jutās stipri gan garā, gan fiziski, devās uz Stompaku kaujas atceres vietu.

AS “Latvijas valsts meži” izveidojusi pieejamāku Latvijas nacionālo partizānu apmetnes un cīņu piemiņas vietu Stompaku purvā, uzbūvējot koka laipas pāri mitrajām vietām uz takas, kas ved uz šo vēsturisko objektu, un kuras šajā dienā tika oficiāli atklātas.

Projekts realizēts sadarbojoties AS „Latvijas valsts meži” ar Viļakas novada pašvaldību, organizējot koka laipu būvniecību aptuveni kilometru garās takas četros posmos, lai varētu vieglāk pārvarēt mitrākās un purvainākās vietas.

Kaujas vietā priesteri Guntars Skutels un Staņislavs Prikulis aizlūdza par kritušajiem partizāniem, pieminēja viņus ar klusuma brīdi.

Īpašs paldies Annai Āzei, vīru kopai „Vilki” un Edgaram Liporam par pasākuma muzikālo nodrošinājumu.

…visu grūtumu kopīgi izsāpēt nevar, katram kaut kas vēl paliks, ko klusībā vienam un vienatnē nest. Tik melnas naktis, tik balti sniegi, trauksme un nemiers dvēseli urda. Nepiepildīti sapņi, bailes, ilgas un atmiņas kā nevaldāmi kumeļi aizjoņo pār rīta atblāzmas pielieto lauku.
Lai mūsu aizdegtās sveču liesmas silda tur klīstošās dvēseles…..

Teksts Sandra Ločmele
Foto Mareks Šubenieks

 

07.03.2019
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Justīne, Juta
Īsās ziņas
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
22.jūnijā Semenovā, laukumā pie pagasta pārvaldes, plkst.20.00 Līgo pasākums "Lai līgojam, lai svinam" kopā ar pašmāju pašdarbniekiem, vēlāk Diskoballe kopā ar "Jāzepu un Māri".......
23.jūnijā pl.14.00 Borisovas Tautas futbola turnīrs ...
23.jūnijā plkst.20.00 Borisovas estrādē Līgo svētki ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
28.jūnijā  plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts ,,Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...