Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Informācija pašvaldības zemes nomniekiem

Viļakas novada dome informē, ka no 19.06.2018. ir stājušies spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi Nr.350 “Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumi”, ar kuriem ir veiktas izmaiņas pašvaldībai piederošās vai piekrītošas zemes iznomāšanas un maksas aprēķināšanas kārtībā.

Neapbūvēta zemesgabala, zemesgabala sakņu (ģimenes) dārza ierīkošanai,  neapbūvēta zemesgabala apbūves tiesību un apbūvēta zemesgabala nomas maksa ir 1.5% no kadastrālās vērtības, bet ne mazāk kā ir 28 euro gadā + PVN.

Apbūvētu zemesgabalu iznomā tikai uz tā esošās būves īpašniekam, tiesiskajam valdītājam vai lietotājam, nerīkojot izsoli (ja citos normatīvajos aktos nav noteikts savādāk). Apbūvētiem zemesgabaliem pašvaldība ir tiesīga piemērot arī piespiedu nomu.

Savukārt, zemesgabala sakņu (ģimenes) dārza ierīkošanai, kas atrodas pilsētas teritorijā nomas maksa ir 1.5% no zemesgabala kadastrālās vērtības gadā + PVN. Šis nosacījums attiecināms tikai uz pilsētas “mazdārziņu” nomu (piemēram, Viļakas pilsētas Abrenes ielā 3A, Liepnas ielā 8, Garnizona ielā 6, Baznīcas ielā 51, Tautas ielā 3A un Pils ielā 15), nevis uz visiem pilsētas teritorija esošajiem nomas zemesgabaliem. Nododot izsolei zemesgabalu sakņu (ģimenes) dārza ierīkošanai pilsētas teritorijā, tā izsoles sākumcena ir 1.5% no kadastrālās vērtības.

Zemesgabala (izņemot apbūves zemesgabala) nomnieku noskaidro rakstiskā vai mutiskā izsolē. Izsoles sākuma nomas maksas apmēru nosaka sertificēts nekustamo īpašumu vērtētājs, bet tā nedrīkst būt mazāka par 28 euro bez PVN.

Par iznomājamo zemesgabalu pašvaldība publicēs sludinājumu pašvaldības tīmekļvietnes www.vilaka.lv sadaļā “Izsoles”. Personai, kura vēlas nomāt zemesgabalu, jāveic izsoles noteikumos norādītās izsoles iemaksas un jāiesniedz izsoles komisijai pieteikums. Izsoles noteikumi un reģistrācijas pieteikuma veidlapa pieejama pašvaldības tīmekļvietnes www.vilaka.lv sadaļā “Izsoles”.

Viļakas novada dome, izvērtējot lietderības apsvērumus, ir tiesīga zemesgabalu neiznomāt personai, kurš atbilstoši labticības izvērtēšanas kritērijiem, nav uzskatāms par labticīgu.

Pagarinot zemes nomas līgumu, nomniekam vismaz 1 (vienu) mēnesi iepriekš jāuzraksta iesniegumu par nomas līguma pagarināšanu. Izvērtējot lietderības apsvērumus, pašvaldība var pieņemt lēmumu par nomas līguma termiņa pagarināšanu zemesgabalam sakņu (ģimenes) dārza ierīkošanai (izņemot pilsētas teritorijā), neapbūvētam zemesgabalam vai neapbūvēta zemesgabala apbūves tiesībām, nevis rīkojot izsoli, bet piemērojot nomas maksas cenrādi, kuru noteicis sertificēts nekustamā īpašuma vērtētājs. Vērtētājs nosaka cenu par zemesgabala maksu gadā. Nomas maksas apmērs par zemesgabalu tiek pārskatīts ik pēc 6 gadiem. Pagarinot zemes nomas līgumu, tiek ievērots nosacījums, ka līguma kopējais termiņš nedrīkst pārsniegt 30 gadus no tā noslēgšanas dienas.

Sertificēta nekustamo īpašumu vērtētāja pakalpojuma izmaksas sedz nomnieks (vienreizējs maksājums pie nomas līguma par konkrētā zemesgabala novērtēšanu).

Nomas līgumu nepagarina, ja pēdējā gada laikā no dienas, kad iesniegts pieteikums par nomas līguma pagarināšanu, iznomātājs ir vienpusēji izbeidzis ar šo nomnieku noslēgto līgumu par īpašuma lietošanu, jo nomnieks nav pildījis līgumā noteiktos pienākumus, vai stājies spēkā tiesas nolēmums, uz kura pamata tiek izbeigts ar iznomātāju noslēgts līgums par īpašuma lietošanu nomnieka rīcības dēļ.

Viļakas novada domes
Attīstības plānošanas nodaļa

 

 

08.02.2019
Kalendārs
« Maijs 2019 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Emīlija, Kalendārā neierakstīto vārdu diena
Īsās ziņas
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...