Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Reģionālā diskusija “Kafija ar politiķiem”

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu un reģiona pašvaldībām realizē jauniešu projektu “Civis novus”, kura ietvaros notikušas vairākas strukturētā dialoga diskusijas novados, kur jaunieši tikās ar politikas veidotājiem, lēmumu pieņēmējiem, vietējiem uzņēmējiem, skolu pārstāvjiem, pašiem jauniešiem un citiem interesentiem pasākumu “Kafija ar politiķiem” laikā.

Viļakas novada jaunieši pērnā gada 6.novembrī piedalījās vietējā līmeņa diskusijā Balvos, kur diskutēt un izstrādāt priekšlikumus jaunatnes sfēras jomā bija ieradušies arī Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu pārstāvji.

Vietējā līmeņa tikšanos laikā jaunieši izstrādāja ieteikumus jaunatnes politikas plānošanai, kuri tika apkopoti, pārskatīti un pilnveidoti noslēguma reģionālajā diskusijā “Kafija ar politiķiem” 2019. gada 25. janvārī – Daugavpilī. Diskusijā piedalījās Latgales plānošanas reģiona administrācijas pārstāvji, vietējo pašvaldību deputāti, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Izglītības un zinātnes ministrijas un citu institūciju pārstāvji. Uz šo pasākumu devās arī Viļakas novada jauniešu komanda-Simona Zaremba, Žaklīna Orlovska, Krista Gavrilova, Santa Kokoreviča, Kristiāna Kokoreviča un jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne, kā arī novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, kurš atklāja pasākumu kā  Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Pasākumā piedalījās arī jaunievēlētā Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kurai šī bijusi trešā darba diena un pirmā reģionālā vizīte šajā amatā, jāpiebilst, ka ministre piedalījusies arī vietējā līmeņa diskusijās pirms noslēguma pasākuma un pirms stāšanās amatā. Ministre pārrunāja jauniešu vajadzības un izvirzītās prioritātes, ieklausījās jauniešu idejās, pauda savu viedokli un iesaistījās arī grupu darbā, kur tika runāts par konkrētiem jautājumiem. Ministre atzina, ka ir svarīgi stiprināt Latgales jauniešu piederību valstij, veicināt jauniešu uzņēmību. Ir jārada motivācija un mehānismi, lai aizvien vairāk jauniešu iesaistītos pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs.

Diskusijās tika runāts par iespējām padarīt Latgales reģionu jauniešiem saistošāku- kādas ir jauniešu iespējas, ko viņi var darīt paši un kāds atbalsts nepieciešams no pašvaldībām, reģiona un valsts. Visu diskusiju rezultātā tapuši vairāk nekā simts priekšlikumi, kuri būs nozīmīgi, izstrādājot Latgales reģiona attīstības stratēģiju darbam ar jaunatni. Jauniešiem rūp ne tikai interesantas brīvā laika pavadīšanas iespējas, bet arī pašizaugsme un izglītība, nodarbinātība un uzņēmējdarbība, veselība un sports, jauniešu līdzdalības, komunikācijas un informācijas jautājumi.

Viļakas jaunieši piedalījās darba grupā, kurā tika diskutēts par neformālās izglītības iespējām un pieejamību reģionos, kā jauniešu interešu izglītībai piesaistīt speciālistus, kā arī darba grupā, kurā diskutēja par sporta iespējām katrā novadā.  Tika secināts, ka Kārsavas, Viļakas un Balvu novados jauniešiem nav brīvi pieejama sporta zāle. Tika apdomāti visi iespējamie varianti kā risināt šo problēmu. Viens no risinājumiem ir atrast cilvēku, kurš strādātu brīvdienās, kā arī darba dienu vakaros.

Jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne atzīst, ka ikvienam jaunietim rūp sava apkārtējā vide un piedāvātās iespējas, tāpēc šāda veida aktivitātes ir lielisks veids kā tikt sadzirdētiem un ieklausīties citu jauniešu vajadzībās, kas bieži vien ir kopīgas. Tāpat ir svarīgi, ka jaunietim ir iespējas runāt par savām interesēm ar amatpersonām, kuras pieņem lēmumus, izvirza prioritātes un spēj ietekmēt jaunatnes sfēras procesus. Protams, tikai strukturētā dialoga diskusiju veidā iespējams uz jebkuru jautājumu paraudzīties no dažādiem aspektiem, izvērtēt to būtību un nonākt pie efektīvākā rezultāta, jo katrs mēs uz lietām raugāmies citādāk un no sava skatu punkta. Prieks, ka šāda veida pasākumi rosina jauniešus nekautrēties un paust savu viedokli, runāt par savām interesēm, pārstāvot arī citu jauniešu viedokli, jaunieši kļūst atvērtāki un saprot, ka daudz spēj izdarīt līdzdarbojoties un izmantojot piedāvātās iespējas. Ir svarīgi, ka sabiedrība apzinās, ka jaunietim ne vienmēr ir nepieciešams tas, ko uzskata par nepieciešamu pieaugušie.

Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes prezidentei Kristai Gavrilovai šis pasākums viennozīmīgi devis lielu pieredzi. Viens no svarīgākajiem jaunietes ieguvumiem bija dzirdēt politiķu personīgo viedokli par jauniešu aktualitātēm. Strādājot grupās, varējām pastāstīt par jauniešu vajadzībām, kuras aktuālas mūsu novadā, kā arī kopīgi rast veidus, kā rast tām risinājumu. Šāda formāta aktivitātes ir lieliska iespēja tikt uzklausītiem, kā arī runāt par jauniešu interesēm, problēmām un nepieciešamībām.

Viļakas novada jaunieši tuvākajā laikā plāno organizēt tikšanos, kurā pārrunās jauniešu aktualitātes un tēmas, kuras tika apspriestas reģionālajā forumā.

Šobrīd jaunieši vērsušies pašvaldībā ar lūgumu novadā organizēt jauniešu iniciatīvu konkursu, kā tas tiek darīts citos novados, veicinot jauniešu līdzdalību un atbildību.

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne
Foto no projekta arhīva

04.02.2019
Kalendārs
« Decembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Gaisma, Auseklis
Īsās ziņas
13.,14.,17.decembrī Nemateriālās kultūras mantojuma centrā "Upīte" čigānu masku gatavošanas meistarklases. ...
19.decembrī Viļakas Kultūras namā plkst.10.00 Svētku eglīte Viļakas PII audzēkņiem un Viļakas pilsētā deklarētajiem bērniem, kuri neapmeklē pirmskolas izglītības iestādi. ...
20.decembrī plkst.19.00 Upītes Tautas namā komēdija "Jaungada taksometrs 2". Ieeja: EUR 2.50 ...
25.decembrī Viļakas Kultūras namā plkst.16.00 Amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedums "Cimdiņa mistērija Ziemassvētkos'' ...
25.decembrī pulksten 19.oo Borisovas tautas namā Andra Ūdra ludziņu „Gražīgais Ziemassvētku vecītis” izrādīs literāri muzikālās kopas jaunieši, bet ziemīgas melodijas......
25.decembrī plkst.19.00 Medņevas Tautas namā Santas Kasparsones Ziemassvētku koncerts. Ieeja brīva. ...
25.decembrī plkst.22.00 Medņevas Tautas namā Ziemassvētku balle ...
No 1.-20.decembrim Žīguru kultūras namā rokdarbu izstāde-pārdošana ...
29.decembrī plkst.16.00 Viļakas kultūras namā komēdija "Jaungada taksometrs 2". Ieeja: EUR 3.00 ...
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...