Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas etnogrāfiskais ansamblis „Abrenīte” ciemojas un dzied Lizumā

Pirms Ziemassvētkiem Viļakas kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis „Abrenīte” saņēma ielūgumu no Lizuma pagasta senioru vadītājas Dzirkstītes Baltiņas piedalīties senioru pasākumā.

Ar novada domes atbalstu „Abrenītes” sievām bija iespēja šim ielūgumam atbildēt pozitīvi un doties ciemos.

Mūs uzņēma īpaši laipni – iepazīstināja ar Lizuma pagastu, tajā esošajām ražotnēm, skolu un muzeju. Pabijām visā valstī pazīstamajā SIA „Dimdiņi”, kur visu gadu ik dienu realizē ap 10 tūkstošiem pēc dažādām receptēm gatavotu kāpostu fasējumus. Redzējām, kā skābē, sautē kāpostus, gatavo un fasē dažādus salātus no burkāniem, bietēm, zirņiem, pupiņām u.c. dārzeņiem un zaļumiem. Mums bija iespēja izzināt produktu ceļu no lauka līdz noliktavai, no pārstrādes līdz patērētājam.

Kaut arī uzņēmuma vadība strādā pie darba procesu automatizācijas, tomēr cilvēkiem bezdarba no tā nav, jo vadība domā tālredzīgi un arvien paplašina ražošanu, radot jaunus produktus.

Vēl mēs pabijām arī „Skrīveru saldumu” Lizuma ražotnē, kur top konfektes „Gotiņa” u.c. saldumi. Uzņēmums pārstrādei izmanto vietējo saimniecību ražoto pienu.

Pagasta vidusskola atrodas skaistajā, sakoptajā Lizuma pilī. Pārsteidza, ka tajā mācās 350 bērni. Pilī, kur torņa vairākos stāvos ierīkots muzejs, bija iespēja vērot Lizuma iespaidīgo vēsturi. Nevarēja paiet garām Lizuma slavenībām – aktierim Kārlim Sebrim, gleznotājiem Brehtēm, kolhoza „Spars” priekšsēdētājai Dzidrai Ozolai, kokgriezējam – velniņu meistaram, daudziem izglītības un kultūras darbiniekiem. Šķita, ka katram Lizuma cilvēkam ir atrasta sava vieta!

Arī par senioru darbību un aktivitātēm Lizumā varētu būt garāks stāsts. Uz pasākumu, kurā mēs piedalījāmies, bija atbraukuši vairāku kaimiņu pagastu senioru pašdarbības kolektīvi. Interesanti bija vērot Rankas, Lejasciema, Tirzas un pašu lizumiešu dziedošos un dejojošos dalībniekus.

Mūsu „Abrenīti” sagaidīja ar aplausiem, pieceļoties kājās. Bijusī ilggadējā ansambļa vadītāja Albīna Veina iepazīstināja klātesošos ar kolektīva darbību un panākumiem. Izpildīto dziesmu melodiskumu, raksturu un skanīgumu panācām, pateicoties dziesmu sācējām – Albīnai Veinai, Teresijai Mednei un Martai Dortānei. Ar atsaucību un sirsnīgu līdzi dziedāšanu tika izpildīta arī ansambļa piedāvātā kopdziesma "Šai zemei vaj'g lietu".

Braucot ciemos, „Abrenītes” sievas ņēma līdzi ne tikai mūspuses stiprumu apliecinošas dziesmas un suvenīrus, bet arī Vinetas Jurjānes no dabas materiāliem darināto Viļakas simbolu Ezīti, kurš uz savām maģiskajām adatiņām atjaunotajā muižas dārzā bija savācis daudzkrāsainus ābolus. Dalībniece Regīna Brokāne ansambļa vārdā pateicās senioru vadītājai Dzirkstītei Baltiņai un visiem lizumiešiem par sirsnību un atklātību, ar kādu tika uzņemtas, par dalīšanos pieredzē, par iespēju pilnveidot sevi un vest mājās daudzas atziņas un redzējumus.

Izbraukuma organizatores, „Abrenītes” dalībnieces Regīnas Brokānes stāstījumu apkopoja S.Kupriša

 

 

09.01.2019
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maiga, Milija
Īsās ziņas
28.jūnijā plkst.19:00 Viļakas novada Borisovas Vecdārza estrādē festivāla "Eima, eima" ieskaņas koncerts ...
7.jūlijā plkst.16:00 Viļakā laukumā pie estrādes pēc A.brigaderes lugas motīviem - "Lielais loms" ...
13.jūlijā plkst.19:00 jaunības svētki Borisovas Vecdārza estrādē ...
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
Jau otru gadu visā Latvijas pierobežā notiek akcija, kurā ikviens tiek aicināts noiet 1km, lai kopīgi tiktu veikts 1836km garais ceļš apkārt Latvijas sauszemes robežai. ...
29.jūnijā Viļakas Baltā brieža mototrasē notiks Latvijas amatieru un junioru čempionāts motokrosā. ...
26.jūnijā plkst.14:00 Viļakas novada bibliotēkā tikšanās ar mežkopi, vides gidi Annu Āzi. ...
Ituo pavadiesem vosaru Upītie, pīzavīnoj! ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
22.jūnijā Semenovā, laukumā pie pagasta pārvaldes, plkst.20.00 Līgo pasākums "Lai līgojam, lai svinam" kopā ar pašmāju pašdarbniekiem, vēlāk Diskoballe kopā ar "Jāzepu un Māri".......
23.jūnijā pl.14.00 Borisovas Tautas futbola turnīrs ...
23.jūnijā plkst.20.00 Borisovas estrādē Līgo svētki ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
28.jūnijā plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts "Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...