Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada senioru dāmu deju kolektīvi ,,INTRIGA” un ,,ALIANSE” piedalās Latgales senioru kolektīvu Ziemassvētku sadancī

2019.gada jūnijā Daugavpils novada Višķu estrādē izskanēs 17.Latgales senioru dziesmu un deju festivāls. Ik gadu tas norisinās citā Latgales pilsētā.

Lai izvēlētos deju repertuāru senioru dziesmu un deju festivālam, Latgalē katru gadu notiek dāmu deju kopu kolektīvu saiets. Šogad  par svētku saimniekiem kļuva Balvu novada Kubulu Kultūras nams un eiropas deju kopa ,,Rūtas’’.

Sadančus rīko ar mērķi :

  • Turpināt daudzu gadu garumā iesāktās tradīcijas sadanča (festivāla)  rīkošanā Latgales reģionā
  • Popularizēt senioru deju kustību sabiedrībā, parādot to kā  nozīmīgu ieguldījumu dzīves kvalitātes paaugstināšanā
  • Radīt svētkus senioru kolektīviem.

2.decembrī uz sadanci Kubulos ieradās  15 deju kopas – no Viļakas, Žīguriem, Balviem, Preiļiem, Vārkavas, Līvāniem, Lazdukalna, , Krāslavas, Višķiem, Dagdas, Ezerniekiem, Ludzas, Daugavpils, Igaunijas. Deju kopām izvēlēti  skaisti nosaukumi: Brūklenājs, Rūtas, Atvasara,  Dzīves virpulī, Magones, Ērkšķrozīte, Odzinas, Zelta atvasara, Ezerini. Viļakas novadu pārstāvēja Viļakas Kutūras nama dāmu deju kopa ,,Intriga’’ un Žīguru Kultūras nama dāmu deju kopa,,Aianse’’.

Senioru deju kopu Ziemassvētku sadancis ,,Tici brīnumam” radīja sevišķu pirmssvētku noskaņojumu. Pasākuma vadītāji  svētkus iesāka  ar vārdiem:

Katrai dienai savs brīnums.

Tāpēc pieņem svētību, strādā un radi savus mazos mākslas darbus jau šodien! Rīt tev taps dāvāts vēl.
(P. Koelju)

Un katrs kolektīvs pieteica sevi ar savu ,,brīnumu’’. Spilgtus deju rakstus un ornamentus veidoja visi  Latgales reģiona  senioru deju kolektīvi. Pasākuma laikā deju virpulī redzami bija ne tikai latviešu tautai raksturīgie deju soļi, bet arī dažādi Eiropas tradicionālo deju žanru motīvi. Programma izvērtās daudzveidīga, jo kolektīvi dejoja divas dejas, kur viena bija jaunrades deja 2019. gada Latgales senioru dziesmu un deju svētku  deju koprepertuāram.

Kubulu Kultūras  nama mājīgajā zālē divu stundu garā koncertā  skatītāji varēja baudīt un vērtēt Latgales dāmu  eleganci, gaumi un dejas prasmes.Varēja tikai priecāties par dejojošām dāmām : Izaudzināti bērni, gadu desmiti  veltīti darbam, nu ir pienācis laiks padomāt par sevi un , darbojoties senioru deju kopās, sagādāt prieku sev un citiem.

Sadancī divos kolektīvos varēja redzēt arī vīriešus. Skatītāji un dejotājas  aplaudēja igauņu Kanepi pilsētas kolektīva un Preiļu ,,Bruklenāja’’elegantajiem vīriem. Mūsu sievietes ir sabiedriski aktīvākas nekā vīrieši. Un tas  ir kā aicinājums   dāmām pašām veidot kolektīvus, sanākt kopā, rīkot sarīkojumus, izbraukumus, mācīties ko jaunu un pašām padarīt savus zelta gadus košākus. Sestdienas pasākums to spilgti pierādīja!

Viļakas KN senioru dāmu deju kopas ,,Intriga’’ vadītāja Akvilina Jevstigņejeva
Foto- A.Jevstigņejeva, Z.Lāpāne

06.12.2018
Kalendārs
« Maijs 2019 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Īsās ziņas
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...